Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » S. O. S anyukák volt valakinél...

S. O. S anyukák volt valakinél a 12 hetes ultrahangon tarkóredő eltérés, magasabb volt az érték, mint a határ? Elsősorban olyan válaszokat várok akiknél meg van már a baba, illetve 2-3 éves is már. Ők egészségesek?

Figyelt kérdés
Elsősorban olyan válaszokat várok akiknél meg van már a baba, illetve 2-3 éves is már. Ők egészségesek?

2013. jan. 24. 12:56
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Szia!Nálam 3 mm-es tarkóredőt mértek!Magzatvíz vétel,ultrahangok sorozata!Megszületett egészségesen,eddig nem vettem észre,hogy lenne bármi baja ez miatt!Most lesz 2 éves!
2013. jan. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Na de mi a diagnózis?

Egyébként amit az első ír, az izomtónus gyengeség, az kétszer sem biztos, hogy a magas tarkóredő miatt volt. Elég szülés közben egy átmeneti oxigénhiány és már is előfordul!

2013. jan. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Értelmi fogyatékosság kromoszóma rendellenesség miatt
2013. jan. 24. 14:35
 14/17 anonim ***** válasza:

Értem! Sajnálom! Viszont perelni tényleg nem érdemes, mert ahogy már írták, egyik vizsgálat sem 100%-os!

Én pl. anno az Istenhegyi úton voltam kombinált teszten. Ott is elmondták, hogy ők egyedülállóan magas százalékban szűrik a Down-kórt, de ez is csak 97-98%-os biztonság!

De egyébként eddig teljesen jól fejlődött? Hogy-hogy csak most derült ki?

2013. jan. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező. Megkérdezhetem, hogy 1,5 éves koráig teljesen normálisan fejlődött a kislányod? Mert azt írtad, hogy 1,5 évesen kezdődtek a gondok...addig teljesen átlagos baba volt?
2013. jan. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Minden kórházi/klinikai uh-vizsgálat előtt alá kell írnod, hogy megéretted, hogy csak x százalékban tudják kiszűrni a rendellenességeket. Semmit nem tudnak 100%-ban kiszűrni. Sajnos! Sajnálom, hogy a meglévő gyermekedre azt mondod, hogy ha tudtad volna, nem tartottad volna meg... Sok erőt kívánok nektek!
2013. jan. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Várjatok! A kombinált teszt elsősorban a Down-kór kiszűrésére szolgál, illetve még két ritka genetikai rendellenességre. A babád ezek szerint nem Down-kóros. Másfajta fogyatékossága van, amit semmiféle szűrővizsgálattal nem lehet kimutatni. Szerintem ebben nem hibázott senki. A babádat csak Down-kórra szűrték magzatvízből is, és arra lett negatív!
2013. febr. 16. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!