Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Lehet félig sztk félig magán...

Lehet félig sztk félig magán rendelésre járni? Lehet emiatt problémák?

Figyelt kérdés

Sztk-ba járok terhesgondozásra, de a párommal úgy döntöttünk a "komolyabb" vizsgálatokat inkább magán orvosnál csináltatjuk. Jövő hétre van időpontom tarkóredő mérésre a Bolgárkerék utcába, ugye ezt is ugyanúgy el fogják fogadni mintha a körzeti kórházba mérnék? Vagy kérjek időpontot inkább oda is. A Szent Istvánhoz tartozom egyébként és a Mester utcai Sztkba járok gondozásba.

11+2 hkm



2013. márc. 7. 08:31
 1/6 A kérdező kommentje:
Vagyis lehetnek emiatt problémák, ill. az utolsó elötti mondat után kérdőjel:)
2013. márc. 7. 08:35
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát én Szegeden szültem 1. gyermekem.

A terhesgondozásom így nézett ki: vérvizsgálatok, belgyógyászati vizsgálat, havi terhesgondozás és ott az uh. az Sztk-ba csinálták és adták ki a beutalókat. De volt fogadott orvosom, akihez jártam minden hónapban magánrendelésre is és ő csinálta a klinikán a kötelező nagy genetikai uh-kat (pl.: tarkóredő, stb.). A papírokat kellett mindig vinnem a körzeti sztk-ba a védőnőhöz a terhesgondozásra.

Most a 2. terhességemmel: már elköltöztünk Szegedről egy közeli faluba. A kötelező vérvételek, stb. amikre a beutalókat a védőnő adja Makón kell megcsináltatnom az sztk-ba, és havi egyszer kell mennem itt a terhesgondozásra és ott adják ki vizsgálatok eredményeit. DE mivel még mindig meg van a fogadott orvosom, így hozzá is járok havi egyszer uh-ra és ő csinálja a nagy uh-kat.

Lényeg, hogy mindig minden eredményt mutass meg a dokidnál és az sztk-ban is, el fogják fogadni!

2013. márc. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok, elfelejtettem írni, hogy most a 2. terhességemmel ugye Makóra kell járnom az sztk-ba vérvizsgálatokra,de itt a faluban van terhesgondozás és ide is kell mennem, és Szegeden van az orvosom és ott csináltatom a nagy uh-kat és ott is fogok szülni, és így is elfogadják az összes vizsgálatot, hogy külön városokba csináltatom.
2013. márc. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

nálunk mivel sajna az első babát elveszítettem, magán uh-kra kellett járnom, és magánrendelésre.

Elmentem a tanácsadásra, ahol a vitt eredményeket beírta a doki a kiskönyvbe. Nem volt vele semmi gond. A 12 hetes és 20 hetes uh-m is magán volt, és ezt írták be a könyvbe, nem kellett külön sztk-ra is mennem.

Szerintem semmi baj nem lesz belőle. Az a lényeg hogy meg legyen minden vizsgálatod.

2013. márc. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Attól, hogy eljársz a SZTK-ba is terhesgondozásra, nyugodtan elmehetsz magánba is, senki nem "bánthat" emiatt!
2013. márc. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. márc. 20. 21:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!