Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Elmondjátok az orvosotoknak,...

Elmondjátok az orvosotoknak, ha elmentek egy soronkivüli ultrahangra?

Figyelt kérdés
15 hetes vagyok és az orvosom még csak egyetlen egyszer kűldött ultrahagra 9 hetesen, amikor először mentem hozzá. A következőre majd csak 20 hetesen akar kűldeni. Egyébként semmi panaszom.

2013. máj. 16. 07:11
 1/10 anonim ***** válasza:
És a 12. heti genetikai ulltrahang?Kérdezz rá,mert az is fontos,nem csak a 18 hetes.Az első uh-n állapították meg a terhességet?fura...
2013. máj. 16. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nekem is fura, mert én külföldön lakom, itt nem viszik tulzásba az UH-t, de van

8-10-ik héten (terhesség megállapítása)

Majd választhatóként 12-ik héten a genetikai (habár ezért fizetni kell)

majd 20-ik héten

és 30-ik héten.


nekem anyósom aszisztens nödoki mellett, és mivel messze lakik tölünk így ha náluk voltunk, elvitt a fönökasszonyához, hogy lássa a picit (ilyenkor jöttek a dédik is), de ezekröl nem számoltam be a dokimnak.

2013. máj. 16. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Én sem Magyarországon élek, nálunk 3 ultrahang van a terhesség alatt: 10-12, 18-20, 30-32 heti. Nálunk nincs ún. nulladik ultrahang. Az orvosom a kórházunk főorvosa, az első terhességem alatt nem hozzá jártam, de végűl nála kötöttem ki mert sűrgősségi császárom volt. Ezért mentem most rögtön hozzá, de annyira hanyag. Úgy gondolja, hogy a terhesség nem betegség, hanem állapot, nem kell túlparázni és túlzásba vinni a vizsgálatokat. Persze a kötelező vér-, vizelet stb megvan, de soha nem méri meg a vérnyomásom, súlyom, hasam stb, ahogy azt az előző orvosom tette. HálIstennek minden rendben, jól érzem magam, semmi panaszom, de elszeretnék menni a szomszéd városba egy ultrahagra, mert ott jobbak a gépek és konzultálnék is. De szűlni biztosan ennél fogok.

Szerintetek mikor menjek ultrahagra, melyik héten látni esetleg a nemét is?

2013. máj. 16. 08:01
 4/10 Kerria ***** válasza:

Elvileg 18. hetesen már meg tudják mondani a nemét, ha megmutatja a pocaklakó.

Sokszor mondják a 12. heti környékén is, de ez szonográfus, doki, asszisztens függő...


Én anno 2szer mentem el babamozira (fizetős: 18. hét, és 28.hét), hogy lássuk a picit, és mivel ott is írnak adatokat róla, emiatt megmutattam a dokimnak.

2013. máj. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Érdekes egy orvos. :/

Szerintem a 20-25 hét között menj,akkor már elég babás és a nemét is tutibbra tudják mondani,persze ha nem rejtegeti. :-)

2013. máj. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm Nektek!

Ha kűld, ha nem, biztosan elmegyek a szomszéd városba egy ultrahangra nemsokára. Annyi borzalmat lehet hallani mostanában, pedig egy egszerű ultrahanggal kizárható lenne sok minden még időben.

2013. máj. 18. 13:34
 7/10 anonim ***** válasza:

A kora terhes UH nagyon is fontos, kizárja a méhen kívüli terhességet, amikor a teszt pozitív de baj van.Azt nagyon fontos minél korábban kideríteni mert életveszélyes.

6-7 hetes terhesség.

A 12 hetes szerintem mindenhol mérföld kő .

Akár már a neme is kiderülhet.

A vérnyomás megint csak fontos hellp szindróma , toxémia miatt,ezeket sem szabad hanyagolni + fehérje vizelet teszt.

Én is azt vallom hogy nem betegség.Nem is kell gyógyszerezni , de odafigyelni igen !

Válts orvost ha azt érzed nem elég körültekintő.

2013. máj. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Az en dokim eleg alapos, mindig mindent kikerdez, atnez, ramnezett rögtön uhuval, mikor mndtam, hogy kimaradt a mensi, de neki eleg rossz gepe van, csak petezsakot latott, ugyh beutalt köv hetre uhura, ott mar szivhang minden volt, 8 hetesnek megfelelő. Majd 12. Heten volt a genetikai, majd a 15. Heten elmentunk 4d-re szerettük volna tudni a nemet( kisfiunk lesz:-) ), en elmondtam a dokimnak, azt mondta őt minden erdekli, meg a kepet is megnezte:-) . Es rögtön adott beutalót 19. Heti uhura, most megyunk majd 12-en...

Az uh nagyon fontos, sokmindent ki lehet szűrni vele! A lanyommal mondjuk tulaggodtam, hetente futottam,azert az tulzas, de azert 4-5* nem baj ha raneznek a rhesseg soran...szerintem...menj el mindnekepp, a 12. Heti uh nagyon fontos..mi van ha ne adj Isten vmi gond van es kesön veszik eszre...szerintem menj el, es keress masi orvost...

2013. máj. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Végül ia elmentem ultrahangra és nagyon jól tettem, mert találtak egy kis gondot, másnap mentem is az orvosomhoz, és mutattam neki mit irt az ultrahangos. A dokim kicsit beijedt, látszott, hogy rájött nem vett komolyan. Most 2 hetet pihennem kell és visszamennem hozzá, 4 hét mulva pedig megint ultrahang. Még időben vagyunk, úgy hogy nagyon jó, hogy elmentem.
2013. máj. 29. 12:42
 10/10 anonim ***** válasza:
Drukkolok hogy rendben legyetek ! Egyet ne felejts el ,bármi gyanús azonnal lépni kell, ha muszáj akkor verni az asztalt ,amíg eredményt nem érsz !
2013. máj. 30. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!