Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Inzulinrezisztens kismamik,...

Inzulinrezisztens kismamik, nektek hogy volt a cukorterhelés?

Figyelt kérdés
Inzulinrezisztanciám van 2 hónapja szedtem a meforalt és babás lettem,orvosom javaslatára 12 hétig szedem a gyógyszert.Érdekelne,hogy nekünk akinek ilyen baja van,ugyanúgy terhelnek,mint akinek nincs?Nem szeretném ha ez miatt baja lenne a babának,de gondolom minket is kell valahogy ellenőrizni.

2013. máj. 20. 10:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szia! Mi még csak próbálkozunk a babával, januárban derült ki az IR, amire egyelőre csak diétát kell tartanom, gyógyszert nem kaptam. Tettem én is fel ilyesmi kérdést, akkor azt írták, hogy ugyanúgy terhelnének minket, amin kiakadtam :( Ha terhes leszek, nem fogok beleegyezni abba, hogy 75g cukrot akarjanak velem megitatni, miközben amúgy sincs rendben a cukorháztartásom... Így is folyton ellenőrizve van a cukorszintem, tartom a diétát, maximum próba reggelizni megyek (ahol adnak egy zsömlét, meg egy kis bögre tejet). Én még nem terhesen is nagyon rosszul voltam tőle, nem szeretném, ha bármi gondot okozna!
2013. máj. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem okoz gondot és IR-ês kismamát végképpel kell ellenőrizni! Sokkal nagyobb az esély a terhességi diabéteszre mint egy egészséges kismaménál! 0 perces inzulint is ajánlatos gyakrabban nézetni, ahhoz nem kell cukrot inni! Kérdező szerencsés vagy hogy máris sikerült! Policisztáid is vannak? Vagy csak az IR?
2013. máj. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ja ês a diéta elengedhetetlen főleg ha nem szeded végig a gyógyszert
2013. máj. 20. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem volt mindig peteérésem,azt tudom,egerben voltam orvosnál itt azt mondták inzulinrezisztanciám sincs :))Én nem nyugodtam bele 18-as kezdő inzulinnal..felmentem a mensmentisbe és ott felírták a gyógyszert,az ottani doktornő mondta hogy 12 hétig szedjem a gyógyszer.
2013. máj. 20. 11:01
 5/11 A kérdező kommentje:
Remélem nem terhelgetnek,max a kezdő cukor és inzulin értékeket fogják mérni..a cukortól én is rosszul vagyok,de sajna a tejtől is 2 éve nem is iszok tejet :(
2013. máj. 20. 11:05
 6/11 anonim ***** válasza:
14. és 24. hét volt cukor terhelés, de én 24. hétig szedtem a meforalt, hogy ne legyen gond.
2013. máj. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

12. héttől fokozatosan építettük le a merckformint, a 14. héten lesz egy terheléses cukor (löttyel), előtte is volt (0-60-120), de az próbareggelis. Nem a zsömlés-tejes, hanem a saját reggelisem :)


Egyébként kéthavonta néznek kb.

2013. máj. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
14 hetes egy éve kezelt IR-es kismama vagyok. A MensMentis-be járok, ahol maximálisan bízom az orvosomban. Volt a nyolcadik héten egy próbareggelis ellenőrzésem, a 14. héten (most) lesz egy 75g cukros terhelésem, és lesz még egy a jövőben valamikor. Nem ez a 75g cukros lötty fogja hazavágni a cukorháztartásod, hanem a huzamosabb ideig tartott rossz diéta. Az ellenőrzéshez azonos mennyiségek és körülmények kellenek. Ehhez pedig nem elég megbízható a próbareggeli. Első harmadban óvatosságból nem terheltek, de a 12. hét után már nem okoz gondot. A terhességi cukorbetegség felismerésében viszont alapvető fontosságú. Muszáj megcsináltatni!
2013. máj. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Akkor minket még többször terhelnek ezek szerint?Eddig csak a 24. hetesről tudtam...
2013. máj. 20. 20:28
 10/11 anonim ***** válasza:
Igen. Szorosabb az ellenőrzés.
2013. máj. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!