Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha cukormentesen élek évek...

Ha cukormentesen élek évek óta és szénhidrátot is főként csak gyümölcs formájában fogyasztok, akkor van bármi értelme a cukorterheléses vizsgálatnak nálam?

Figyelt kérdés
Őszintén szólva abban sem vagyok biztos, hogy azt a tömény löttyöt meg bírnám inni (citromlével sem). Annyira elszoktam már az átlag számára édestől.

2013. márc. 14. 10:36
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%

Szénhidrát azért mindenben van, és a gyümölcsöknek is nagyon magas a ch. tartama.

Nem eszel krumplit, rizst, tésztát, kenyeret, stb? Mert ezeknek is van ch tartalmuk, nem is kevés.

És attól még lehet terhességi cukrod, mert nem eszel cukrot.

2013. márc. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%
tudtommal kötelező. szerintem nemcsak az lehet cukorbeteg, aki sok cukrot eszik:) szóval igen, van értelme. eleve az ez egy "másállapot"
2013. márc. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%

az egészséges életmód előtt is lehetett mondjuk IR-ed, akkor pedig elképzelhető, hogy gyógyszerre van szükséged a baba miatt

én megcsináltatnám a vizsgálatot, még ha pici is az esély a betegségre, de engem megnyugtatna, hogy minden rendben van, ideálisan tud fejlődni a pici

2013. márc. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
50%
Persze hogy van. Ha ilyen egészségteenül eszel akkor pláne. A gyümölcsökben rengeteg és gyorsan felszívód ch van.
2013. márc. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
71%
Ha soha nem eszel cukrot, akkor lehetsz cukorbeteg. Nem a sok cukortól leszel az. Ez csak ostoba állítás.
2013. márc. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%
Semmi koze a cukormentessegnek a cukorbetegseghez. Gondolom szenhidratot fogyasztasz... A babad erdekeben kotelezo ez a vizsgalat es el kell vegezni. Attol, hogy nem fogyasztasz cukrot lehet cukorbetegseged vagy terhessegi diabeteszed, nem fugg ossze!
2013. márc. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:

Nem, nem eszem sem krumplit, sem tésztát, sem semmilyen kenyeret (sem kekszeket, sütiket, stb). Rizst kb havonta egyszer, akkor is csak keveset. Nem tudom, hogy azelőtt volt-e IR-em, de a családomban nincs cukorbeteg, és tudtommal terhességi cukorbeteg sem volt. Tudom, hogy ez még nem jelent semmit, csak azért biztatóbb, mintha lett volna. :)


Eddig az eredményeim alapján makk egészséges vagyok. Mint az elmúlt években is. (Ha már valaki szerint "ilyen egészségtelenül eszem"...) És essen csak nekem, aki akar, de ez az _egyetlen_ vizsgálat, ami alól kihúznám magam. De majd meglátom még.

2013. márc. 14. 11:03
 8/31 anonim ***** válasza:
100%
a szénhidrát kell az agy megfelelő működéséhez is,egy bizonyos minimális szinten,ezért mondják hogy ez egészségtelen,kizárni minden CH-t
2013. márc. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
80%
Ha tetszik ha nem baromi egészségtelen, hogy a ch-t csak gyümölcsofrmájában viszed be ami a szervezeted baromira megterheli, a gyereknek is szüksége lenne jó ch-kra amik lassanfelszívódóak.
2013. márc. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:
Na, akkor most álljunk meg egy pillanatra! Nem táplálkozási tanácsokra vagyok kíváncsi! Köszönöm, de ezeket tartsátok meg magatoknak. Volt nekem ezekből elég gondom azelőtt. Most, amikor végre összeszedtem magam és minden rendben van velem évek óta, nem szeretnék megint furcsa tüneteket produkálni butaságok miatt.
2013. márc. 14. 11:12
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!