Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi diabétesznél...

Terhességi diabétesznél lehetséges hogy a baba már 12-14-15 hetesen egyre nagyobb? Cukorterhelés csak 25-26 hetesen van.

Figyelt kérdés

Pontosan tudom a fogantatás idejét és eddigi uh-kon stimmelt is a kor. 7+2 mentem először orvoshoz hogy biztosan legyen szívhang. Szerdán van a hétforduló napom elvileg. A 12 hetes uh-n csütörtökön voltam, akor már 12+2-t írtak tehát egy nappal nagyobbat (tudom ez még nem jelentős).

12+6 voltunk 4 d uh-n ott már 13+2 nek mérték ez már 3 nap.

Mivel bevéreztem közben sajnos így kontroll uh-k történtek mostanság.

Múlt hét kedden voltam uh-n elvileg 13+6 kellett volna legyen azon a napon, de minden mérete alapján 14+3 at írt a gép és az orvos is. Tehát akkor már 4 nap csúszás volt, most pedig hétfőn voltam (saját számítás szerint ugye 14+6) és a doki már 15+5 nek mondta.

És megjegyezte hogy menjek cukorterhelésre mielőbb, kérdeztem miért de csak annyit mondott hogy mert az előző terhességeimnél 4 kg-sak voltak a gyerekek (2 fiam van).

Akkor volt cukorterhelésem 2szer is és soha semmi gond nem volt a cukrommal.

Most 176 cm/74 kg vagyok (híztam már 4kgt a terhesség eleje óta). Vajon a baba növekvő méretei miatt gondolja hogy cukros vagyok?

És ha így van akkor nem lesz késői ha csak 26 hetesen derül ki?


2013. máj. 2. 11:48
 1/3 A kérdező kommentje:
Elírtam, hétfőn 14+5 kellett volna legyek. Mindegy, a lényeg az egyre növekvő különbség. (már egy héttel nagyobb)
2013. máj. 2. 11:50
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem lehetséges, ilyen kis korban még nem érződne rajtuk a diabétesz "hatása" (amúgy is csak a kezeletlen diabétesztől lehet nagy a baba), valószínűleg tényleg azért mondta a doki hogy menj előbb, mert nagy babáid voltak előzőleg, és ha nagy babát szülsz az kockázati tényező egy következő terhességben a terhességi diabéteszre. Az én kórházamban már 16. héten megcsinálják a terhelést, ha akármelyik kockázati tényező fennáll, köztük a nagy súlyú előző baba. De 26 hetesen sem késő.

Egyébként ha az előző babáid is nagyok voltak akkor minden valószínűség szerint ez a baba is nagy, így nem csoda ha már most nagyobbak a méretei a nagykönyves átlagnál (amihez egyébként felesleges hasonlítani mert azok csak átlagok, a babák fejlődése meg egyéni).

2013. máj. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm csak én úgy olvastam meg úgy tudtam korábbról hogy így viszonylag kis terhességnél még nem jellemzőek ennyire az egyéni sajátosságok így méretben. Az első két gyerekem amúgy mindig akkora volt mint a "tankönyvi" méret szerint lennie kellett.

Most amiatt is aggódom hogy már küldtek afp re holott egy héttel kisebb és most ezen görcsölök hogy nem fognak e eltérést mérni így 1 hét különbséggel.

2013. máj. 2. 11:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!