Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Ilyenkor mire kell készülni?...

Itepiaka86 kérdése:

Ilyenkor mire kell készülni? 34hetes kismama vagyok! Ma bekerültem az István Kórházba téves riasztással. Közölték, hogy mivel jelenleg nincs TBkártyám, mivel elveszett, és még nem csináltattam újjat,

Figyelt kérdés

így biztosításom sincs, és ki fognak számlázni mindent! Viszont a rendszerben "Zöld" vagyok!

Én ezt már komolyan nem értem :(


2013. jún. 25. 19:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Hülyeséget mondtak, el ne hidd már. Ha biztosítva vagy semmit nem számít, hogy van-e kártyád. Egyébként ha nem lenne a TB-d rendezve akkor sem az ellátást kellene kifizetni, hanem a TB-t rendezni, de az meg nem a kórház hatásköre, hanem a NAV-é.
2013. jún. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Ezek szó szerint........ááá le sem írom...:(((



Dehogy számláznak. Ekkorát!!!! A rendszerben benne vagy. Keresel egy régi leletet azon rajta van a TB számod ha annyira kötöszködnek.

Az eü járulékot annak is fizetni kell maga után akinek nincs munkahelye, annak is jár az ellátás, a kismamáknak meg végképp.

Ki volt ez, valami asszisztens hozta rád a bajt?

Legközelebb sétálj fel valaki nagyobb fejeshez szerintem és kérdezd meg őket is.

2013. jún. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

A szülészeten mondta egy doktornő.

Nem is értettem a dolgot. Mivel a védőnő azt mondta most magam után sem kell fizetnem,mert terhesség alatt alanyi jogon jár az egészségügyi ellátás.

2013. jún. 25. 20:30
 4/16 anonim ***** válasza:

A védőnőd is hülyeséget beszél.

Ha nincs TB-d, magyarul senki nem fizeti utánad (se munkáltató, se az önkormányzat), akkor magadnak kell fizetni, ami havi 6660 Ft. A terhesség ezen nem változtat.

2013. jún. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Akkor most ilyenkor hogy van? Holnapután megyek be a TB-hez. Kártyát csináltatni. Akkor most egyben ki kell fizetnem a hátralékomat? azért hogy a szülés ingyenes legyen? vagy hogy van ilyenkor?
2013. jún. 25. 22:41
 6/16 Tica0121 ***** válasza:
Ha nem fizeted be a havi összeget magad után, akkor sem számlázzák ki az ellátás költségét... Max a NAV majd behajtja a be nem fizetett 6.600 Ft-okat!
2013. jún. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Eddig nem fizette a Tb-t senki utánad?
2013. jún. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Most itt valami kutyulás van.

Az, hogy nincs meg a TB kártyád, az nem jelenti azt, hogy nincs biztosítotti jogviszonyod. Elég csak a TAJ számot tudnod, és megadnod.

Az már gáz, ha senki nem fizette utánad a TB-t, ilyenkor nem tudom mi van. Bár ha a rendszerben zöld vagy, akkor nem értem, mi a gond. Semmi más nem számít!

2013. jún. 29. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Volt munkahelyed?? Vagy ha nem, kapsz valamilyen ellátást pl szoc.segély, vagy munkanélküli, vagy ilyesmi?? Bármilyen havi pénzbevételed van?

Ha ezekre válaszolsz elmondom mi a teendő.

2013. júl. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

ja amugy TAJkártya készítéshez nem kell elmenned sehova letöltöd a nyomtatványt, kinyomtatod, kitöltöd, és beküldöd az illetékes egészségpénztárhoz.


[link]

2013. júl. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!