Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Ha megállapították a terhesség...

Ha megállapították a terhességet, akkor a rendelőintézetbe vagy a kórházba kell járnom?

Figyelt kérdés
Első terhesség. Fogalmam sincs, hogy mi hogy működik. Főleg itt Pesten. Voltam nőgyógyásznál a 9. kerületi rendelőintézetbe. Megállapította, hogy terhes vagyok, beutalt ugye mindenféle vizsgálatra. Oké. Oda elmegyek. Megvannak az eredmények. Közben (vagy az eredményekkel együtt?) elmegyek a védőnőhöz a kiskönyvért. Utána is a rendelőintézetbe járok, vagy a kórházba, ahol szülni fogok?
2013. júl. 17. 18:17
 1/7 anonim ***** válasza:
a rendelőbe mész vissza, majd a terhesség végén a 36. héttől lesz nst vizsgálat hetente a kórházban (legalábbis a legtöbb helyen azt már a kórházban végzik)
2013. júl. 17. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Rá kell kérdezni mindig, hogy az adott vizsgálatot hol fogják végezni. Nekünk minden a rendelőintézetben van, és csak a 20 hetes nagy genetikai uh volt a kórházban. Vérvétel is nekünk a rendelőintézetben van, de van ahol a kórházban csinálják. Kórháza válogatja. A védőnőhöz 12. hétig kell elmenni, és oda vinned kell a papírt, hogy élő embrio van a méhedben. Élő embrióról csak 6. hét után kapsz papírt, mert csak attól kezdve van szívhangja és attól kezdve számít élőnek. Védőnőhöz is időpontot kell kérni, és a vizsgálatokra is időpontot kell kérni! A védőnő fog adni neked kis könyvet, azt ha megkapod utána mindenhova viszed magaddal, sosem fogna bele írni semmit (csak a védőnő másolja át az eredményeket bele) , de vinni kell! Bautalókat mindig a a nőgyógyászod fogja adni. Nőgyógyász (6-8 héten), vérvétel (6-10 héten), Védőnő (8-12 héten), háziorvos (ha már van EKG eredményed), fogorvos (amikor jól esik kötelező egy alkalommal megjelenni nála amit a kiskönyvbe be is ír), következő nőgyógyászati vizsgálat (10-12 héten), 12. héten mindenképpen kell genetikai UH-ra is menni, ha akarjátok (erősen ajánlott) 10-14 héten kombinált teszt (kb. 9000Ft) , újabb vér és vizelet vizsgálat, 16 héten AFP (vérvétel), újabb genetikai UH 18-20 héten.
2013. júl. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Most már sokkal okosabb lettem. Nekem a doktornő semmit nem mondott... (igaz, nem is kérdeztem, mert meg voltam hatódva, hogy először láttam a bébit, és kiderült, hogy igen, dobog a szíve.. :)) Tehát a védőnőhöz nem kellenek a leletek, csak a papír, amit a vizsgálaton kaptam, hogy él a pici?
2013. júl. 17. 18:40
 4/7 anonim ***** válasza:
De, a leletek is kellenek a védőnőnek. Kapsz egy kiskönyvet, és ő ír be abba mindet. Amúgy a 9. ker-ben rendesek a védőnők, lehet tőlük kérdezni. Viszont kell időpontot kérned.
2013. júl. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem a 9. kerületben lakom, csak a lakcímkártyámon, mert oda sikerült elintézni az ideiglenest...a 14-ben lakom.
2013. júl. 17. 18:55
 6/7 anonim ***** válasza:

Na akkor majd a védőnővel gondok lesznek. Mert őt lakhely szerint kell megkeresni (nem lehet válogatni azt kapod akihez tartózol), és ha lakcím szerint nem ott laksz ahol valójában akkor a védőnő nem tudja a babát megnézni, viszont a 14. kerből védőnői meg elfognak küldeni mert nem oda tartózol papíron. Először azt a védőnőt keresd meg ahol laksz igazából és mond el neki a problémát.

Válaszoljak is a kérdésedre. Én nem a kerületembe járok orvoshoz, ha nem abba a kórházba ahol szülni szeretnék. Nekem minden vizsgálatom a kórházban van.

2013. júl. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem lesz semmi gond a védőnővel (anyukám is az). A tényleges tartózkodási helyhez tartozó védőnőt keresd fel.
2013. júl. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!