Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » A MÁV (ÁEK) kórházban a 11-13...

A MÁV (ÁEK) kórházban a 11-13 hetes uh-ra kell a szülész-nőgyógyásztól beutaló?

Figyelt kérdés
Lehet úgy esetleg, hogy kérek időpontot, elmegyek, és majd az eredménnyel megyek a dokimhoz. Ugyanis az a problémám, hogy 11 hetes 2 napos leszek, amikor megyek a nőgyógyászhoz, és elvileg a rá következő héten kellene mennem az első genetikai uh-ra. Viszont azon a héten elutazunk, és ha még várok egy hetet, félek, hogy kicsúszok az időből.Hogyan tudnám megoldani? Hol lehetne esetleg még ezt az uh-t megcsinálni?
2013. júl. 29. 18:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Kérsz időpontot és elmész. Országos ellátottságot biztosítanak így oda bátran mehetsz, de a körzeti kórházadba is mehetsz. Ha javasolhatom a MÁV kórházat hívd fel mert engem a ÁEK ből úgy el hajtottak mit a fene, hogy már 2 hónapra előre nincs sehova se hely, a MÁV ban viszont tök rendesek voltak és adtak időpontot. Itt is tömve vannak, de azért be préselnek ha akarod. Ha jól értelmezem, akkor van egy magán orvosod akihez jársz, csak nem tudsz hozzá elmenni mikor kellene? Kérdezd meg ezt a magán orvosodat, hogy igényt tart e egyáltalán erre az eredményre, mert általában azt a vizsgálati eredményt szeretik a dokik amiket ők maguk készítettek, még akkor is ha 1-2 héttel később vagy előbb készült mint kellett volna.De a magad nyugalma miatt természetesen akár 4-5 orvost is felkereshetsz bármely kórházban, csak kell időpontot kérni. Szabad orvos választás van. (csak ha nem a körzeti helyedre mész csúnyán néznek rád)
2013. júl. 29. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igazából két évvel ezelőtt, amikor ennél a dokinál voltam (hozzá jártam végig, és nála szültem az ÁEK-ben), azt mondta, hogy ő nem csinál genetikai uh-t, mert van kollégája aki erre specializálódott, és akkor a genetikai uh-kra (2 alkalom) bementem a kórházba. De akkor már időpontfoglalásos rendszer volt, és tök simán ment, alig csúsztam fél órát. És gondolom most is így lenne. Nem is tudtam, hogy a MÁV-ba is van külön szülészet? Nekem annyira bonyolult ez a Honvéd-MÁv-Áek..azt hittem egy és ugyanaz az intézmény :-)
2013. júl. 29. 18:40
 3/7 anonim ***** válasza:
Elvileg a kiskönyved a beutaló, legalábbis a Margitban így van...
2013. júl. 29. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hivatalosan az ÁEK kettes számú telephelye a volt MÁV kórház. (Már hivatalosan nem MÁV kórház ha nem kettes számú telephely. ÁEK egyik kirendeltsége.) Viszont mindenki MÁV-nak hívja. :D ÁEK-ben csak terhes gondozás van (volt honvéd kórház, Hungária krt-on) szülészet nincs az ÁEK-ben csak a MÁV-ban. ÁEK-be tök bunkók, egyik orvoshoz sincsen hely, de ha felhívod a MÁV (kettesszámú telephelyet) akkor ott rendesek és valahova bepréselnek ha sürgős. (Érdemes azért minél előbb időpontot kérni, mert elégé sokan járnak oda valóban!) Ha a MÁV ba kész időpontot akkor oda is kell menni, nem az ÁEK be. Van doki aki mind a két helyen, van doki aki csak az egyik be vagy csak a másikban rendel. (1. voltam)
2013. júl. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, most már kezd derengeni :-) Én a Dózsa György út felől jártam be erre a bizonyos uh-ra, és ott is mentem be szülni. Ott tudom majd felkeresni időpont ügyben is a szülészetet? Vagy hova kell mennem, mert szerintem telefonon nem sok esélyem lesz elérni őket? Kiskönyvem még nincs, mert még nem voltam a dokinál
2013. júl. 29. 19:04
 6/7 anonim ***** válasza:

De simán felveszik a telefont, simán tudod telefonon intézni. Sajnos már nem emlékszem melyik számon érem el őket, de itt kerestem ki azt tudom. [link]

Én nem tudom régen, hogy működött a MÁV kórház és melyik vizsgáló melyik emeleten volt. Most is csak egyszer voltam ott, de ismerősöm az ÁEK-ben dolgozik ezért tudom ezeket az elosztásokat, meg ilyesmi, de magát a szülészetet én nem ismerem pontosan. Egy uh-n voltam ott 18 hetesen, akkor talán a 2. emeletre kellett mennem. Ott helyben elirányítanak attól ne félj. Viszont ahogy be mész ott a földszinten a betegfelvételen regisztrálni kell akkor is ha van időpontod. Ha lesz is időpontod, akkor is számolj +1 óra várakozásra. Mivel a szülészet szerintem nem lett felújítva (én úgy láttam elég retro) így szerintem ugyan ott van ahol eddig is volt évek óta. Szóval igazából szerintem csak a neve változott MÁV-ról kettes számú telephelyre, de semmi extra változás nem történt. Mondjuk régen a ÁEK-ben is volt szülészet és talán a PIC is ott volt, de most az ÁEK ben csak terhes gondozás van, szülés, és PIC csak a MÁV-ban van. Viszont a PIC extra korrekten fel van szerelve, arra igazán büszkék lehetnek. :D (De ne legyen rá szükséged!)

2013. júl. 29. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy országos ellátottságot kell nyújtaniuk,szóval ha kötekednének is, hogy nem ez a te körzeti kórházad akkor is kötelesek megvizsgálni és a vizsgálatot elvégezni ha van időpontod. Nyilván ha onnan választasz magadnak orvost is akkor már nem fognak kötekedni, de ha nincs orvosod és nem is ide tartozol akkor elképzelhető, hogy szóvá teszik. (megtehetik mert iszonyat sokan akarnak ott szülni, hisz elég jó nevük van)
2013. júl. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!