Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Én most várom az első babámat...

Én most várom az első babámat 6 hetes vagyok. Szerintetek nagyon fontos, hogy legyen saját orvosom? Azt a pénzt inkább a babára költeném.

Figyelt kérdés
2014. ápr. 9. 11:25
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
nem fontos.nekem sem volt.annal szultem aki bent volt.es nagyon jo volt.a penzt meg koltottem a kicsire
2014. ápr. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Kétszer szültem, egyszer sem volt fogadott orvosom, mind a kettő császár lett, de maximálisan meg voltam elégedve az orvosokkal!
2014. ápr. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Neked kell érezned, hogy mennyire fontos ez neked. Nekem fontos volt, hogy mindig egy orvos lásson, tudja hol tartok, milyen korábbi sérülésem, betegségem volt. Havi egyszer kellett hozzá mennem, 3 ezret kért egy alkalommal, így nem sajnáltam ezt a pénzt. Szülésre nem mondott árat, 40 ezret adtunk, nagyon örült neki (van ismerősöm, aki 30 ezret adott, vele is teljesen korrekt volt a későbbiekben is). Úgy gondolom, hogy a neki adott pénzt is a babára költöttem, hiszen arra vigyázott, hogy vele minden rendben legyen. Tény, hogy így magamra is költöttem, mert arra is ügyelt, hogy velem is minden oké legyen. Én mindenképp nála akartam szülni, mert a mi kórházunkban van 3 olyan orvos, akinek a közelébe sem akarok kerülni, mert volt hozzá máskor már szerencsém, és én az ellenségemmel kedvesebb vagyok mint ők voltak velem, ráadásul az egyiküknek problémái vannak a gátvarrással például, rendszeresen az ügyeletvezetőnek kell korrigálni a hibáit... (Egy rokonom dolgozik csecsemősként, ő mesélt pár dolgot.) A későbbi szexuális életem megért 40 ezret nekem. Ha nálatok normálisak az sztk-s orvosok, akkor nem fontos, hogy legyen saját.
2014. ápr. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
nem fontos.....
2014. ápr. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
74%

Úgy is a babára költöd, ha van saját orvosod... mert az ő érdeke is, hogy rendesen bánjanak veletek. Így megy ez!


Gondolj bele, milyen király lenne nagy hassal órákig álldogálni UH-ra vagy egyéb vizsgálatra várva. Szülésnél meg... esetleg hagynak órákig szenvedni, nem néz rád senki, a kérdéseid és kéréseid sem feltétlenül hallgatják meg. Hallottam pár ilyen sztorit a kórházban!


Én mindig azt mondom, hogy ha a gyerekre, főleg az egészségére nem költünk, akkor mire igen? S hát jelenleg a szülész-nőgyógyász követheti nyomon az egészségét, fejlődését.

2014. ápr. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Én is sokat dilemmáztam ezen és végül úgy döntöttem, hogy nem fogadok. 22 és fél hetes terhes vagyok eddig minden vizsgálatot rendben megcsináltak, sőt még olyat is, ami nem protokoll. Ahol én lakom nagyon dicsérik a szülészeket a klinikán, elvileg nem futhatok bele olyanba, akinél nem szülnék szívesen. Akik közül választanék orvost, 3 is a szülészeten dolgozik, a többieket nem ismerem de mindenkitől jó véleményeket hallok róluk is. Ha lenne tudomásom valami olyan hentesről, aki miatt aggódnék, akkor valószínűleg fogadnék orvost.
2014. ápr. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

én nagyon örlődöm. eredetileg úgy gondolnám,ahogy te leírtad. de! amikor első babámmal voltam terhes, nagyon csúnya dlgokat láttam azoknál a kismamáknál,akiknek nem volt orvosuk. egy példa: anyuka március 2-re volt kiírva, én 14-én ültem vele nst-n,még nem szült meg. akkor nagynehezen közölték vele,h. valószínű,elszámolták,az új nap március 26. én 28-ra voltam kiírva,onnantól együtt jártunk nst-re. 26-án sem szült meg, onnantól túlhordásban minden nap találkoztunk. nekem 1-én azt mondta a doki,másnap szülünk,vele nem foglalkoztak. 2-án megszültem, 5-én jöttünk haza a kórházból és kifelé menet találkoztam vele,szerencsétlen még mindig pocakkal sétálgatott! később is beszéltünk,mekóniumos magzatvíz miatt sürgősségi császára lett...

olyanokról nem beszélve,hogy többször is előfordult,hogy 6!!! órát ültem sztk rendelésen a soromra várva,renszsresen félre diagnosztizáltak, rossz gyógyszert írtak fel fogamzásgátló gyanánt... biztos vagyok benne,h. van jó sztk-s orvos is,de ez lutri. ha telik rá,fizesd ki inkább azt a havi 10E ft-ot a rendelésen,megéri!

2014. ápr. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Ezt te érzed, nyilván ugyan úgy meg lehet szülni egy babát fogadott orvos nélkül is. :) Én erre az egyre nem sajnáltam a pénzt, mondjuk nekem több bonyodalom is volt a terhesség körül, így megnyugtatott a tudat, hogy végig ugyanaz az orvos foglalkozik velem, folyamatosan "képben van", tud minden előzményről és nem sajnálja az időt rám és a problémáimra. Ráadásul munka mellett sokkal egyszerűbb volt időpontra menni a magánrendelésre, mint órákat szobrozni a kórházban, a végén meg a heti CTG-zés is pillanatok alatt megvolt a magánrendelésen, szintén nem kellett a kórházban ülnöm órákig. Ettől függetlenül nem mondom azt, hogy ez az egyetlen, helyes út, főleg, ha problémamentes a terhességed.
2014. ápr. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Ha magyarorszagon elnek, fogaftam volna dokit. Egyre tobb panasz erkezik az orvosra, ami legutobb kiverte a biztositekot hogy egy anyukat surgosen megkellett csaszarozni, a doki mondta az apukanak es az anyosnak hogy ha van zsebbe 30 rugojuk akkor megcsaszarozza ha nincs akkor 10 percen belul agyverzest kap az anyuka mert 220 volt a vernyomasa.. apukanak nem volt annyi, igy ott kellett hagynia a szemelyijet... UGYELETES orvos tette ezt..
2014. ápr. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Ez mennyire durva sztori… :(((
2014. ápr. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!