Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Én most várom az első babámat...

Én most várom az első babámat 6 hetes vagyok. Szerintetek nagyon fontos, hogy legyen saját orvosom? Azt a pénzt inkább a babára költeném.

Figyelt kérdés
2014. ápr. 9. 11:25
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

ha gondolod, privibe írok pár történetet a fogadott orvosos és az ügyeletes orvosos szülés közötti különbségekre, de nem szívesen ijesztgetek senkit.


én fogadnék bizony, és javaslom mindenkinek, aki megengedheti magának! (nekem komplikációmentes szülésem volt, gyors és könnyű, kivételes és ritka az ilyen elsőre, mondta a dokim is, aki negyed óra vidám és könnyű munkáért 60eft ot kapott) :)


nekem sztk s orvosom volt, nem fizettem a vizsgálatokért.. a tarifáját persze tudtam, meg egy rokonom munkatársa az orvos, de pl. a rokonomtól még pénzt se volt hajlandó elfogadni...


szerintem járj sztk ba, ingyenes vizsgálatokra, és kérj fel egy dokit szülés levezetésére. így kevesebbe kerül.


durva, de a legtöbb orvos konkrétan megmondja, mennyit kér (úgy 120 a tarifa Budapesten mostanság) de "nagylelkűen" engedi a részletfizetést.


én mondanám, hogy ne, elvből elítélem a paraszolvenciát, de sajnos amiket hallottam....


szomorú, de ez van.

2014. ápr. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Nekem volt fogadott orvosom, és fogadott szülésznőm. Az orvos nem tett többet értem mint ha nem fogadott lett volna. A fogadott szülésznő nagyon jó ötlet volt. Nagyon sokat tett értem és a gyermekünkért a kórházban. Sőt a szülés előtt is sok fontos tanácsot adott. Az orvost én is meggondolnám.
2014. ápr. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
szia. én is csak szülésznőt szeretnék fogadni. mivel nem dolgozok mondhatni van időm bent ülni az sztk-ban és ha olyan dokihoz jársz aki annyira nem felkapott mert pl nem fiatal és jó képű akkor nem is kell sokat várni. szülésznőt meg szeretnék fogadni, szülés előtt is fogad, beszélgetünk, tanácsot ad. a szülésnél meg ott van az elejétől a végéig. egyik barátnőm mesélte hogy hozzá még bejárt míg a kórházban voltak hogy hogy vannak és csak 30-40ezret adtak neki. többnyire annyit amennyit jónak láttak. ha orvost nem is de szülésznőt érdemes fogadni szerintem.
2014. ápr. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Itt gyakorin volt korábban egy kérdés, hogy lehet-e csak szülésznőt fogadni, orvost nem. A válaszokból az derült ki, hogy nem lehet. Nem emlékszem, hogy csak abban az adott városban nem, vagy általánosságban sehol.

A szülésznő fogadás önmagában nekem is szimpatikusabb, mint orvost fogadni.

2014. ápr. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Én örülök, hogy volt fogadott orvosom. Aki végigkövette a terhességem így a szülésnél tudta, hogy milyen komplikációim voltak terhesség alatt (megnyugtató volt számomra ez a tudat). Most meg jó, hogy van kihez fordulni ha problémám van (akár soron kívül behív)és nem kell egy hónapot várjak az időpont miatt.
2014. ápr. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Természetesen meg lehet szülni a gyereket ügyeletesnél is. Szerintem nagyban függ a kórháztól és a dokitól. Kifoghatsz egy olyat, aki bunkó lesz, mert nem a fogadott orvosod, de kifoghatsz egy normálist is.

Ami miatt én fogadtam, többek között maga a terhesgondozás volt. Itt nálunk sztk-san egy gondozást nem úsznék meg 2 óra alatt, mindezt persze napközben, munkaidőben. Nekem kényelmesebb volt, hogy estére kaptam időpontot, nem kellett várakozni, nem kapkodott vizsgálat közben stb. Másrészt az is jó volt, hogy megadta a számát és ha gond volt, hívhattam. Viszont a legfontosabb,ami miatt nem bántam meg,hogy fogadtam, a szülés. Komplikáció lépett fel, rajta múlott, hogy hozott egy jó döntést még időben, kivette a babát és így egészségesen meglett. Hasonló esetet mesélt egy kismama sajnos. Neki nem volt fogadott orvosa, kb. ugyanezekkel a panaszokkal ment be a 38. héten, mint én. Várakoztatták, mert az ügyeletes szülész nem ért rá. Mire uh-ra került kb. két órával azután,hogy bement, már nem volt szívhangja a babának!

2014. ápr. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Ja és természetesen a kórház kimagyarázta,hogy nem volt szabad uh, több szülés is zajlott, stb.

Erre az én orvosom annyit mondott,hogy ő, a betegének a föld alól is előkotorna egy uh gépet kb. fél órán belül!

2014. ápr. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Nekem nem volt fogadott orvosom és az SZTK-ban is mindig csak egy orvos vizsgált. Lehetett kérni, hogy hozzá menjek. Soha egy fillért sem adtam neki, de nem bántam. Ìgy is tökéletes ellátást kaptam pedig nem volt problémamentes a terhességem. Amikor a 36. héten beindult a szülés, betaxiztunk a kórházba és megszültem az ügyeletesnél. Neki sem adtam pénzt, nem is keresett a markát tartva és lehetőség sem volt rá. Megköszöntem neki szépen és ennyi. A kórházban semmivel sem kaptam kevesebbet mint az akinek fogadott dokija volt. Ráadásul a szobatársam szülését le is késte a dokija. Én tuti, hogy legközelebb sem fogok fogadni. Nem tudom, vidéken hogy megy a terhesgondozás, de itt Pesten, ahol lakom, értelmetlennek látom a magándokit.
2014. ápr. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Jah és nálunk az SZTK-s gondozás is gyors volt, mivel mindenki időpontra ment.
2014. ápr. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Mind két gyerekemmel sztk-ba jártam és ügyeletesnél szültem éjjel!Soha semmi problémám nem volt se a terhesgondozáson,se a szülésnél.Most is ugyan igy fogok eljárni!
2014. ápr. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!