Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Olyan magán nőgyógyászhoz...

Olyan magán nőgyógyászhoz járok terhesgondozásra, aki nem végez szülést. Viszont így akkor hogy szülök meg, ha a helyi kórházban senkit nem ismerek? Mit lehet tenni ilyen esetben? Vagy menjek szt-s orvoshoz?

Figyelt kérdés
2014. máj. 2. 10:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az ügyeletes dokinàl fogsz szülni vagy megkérdezed a dokidat kit tud ajànlani.25hkm
2014. máj. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A. Ha fogadott dokinál akarsz szülni, keresel egyet bármelyik kiszemelt kórházban és mostantól hozzá jársz terhesgondozásra.

B. Jársz tovább a mostanihoz és szülsz majd egy ügyeletesnél a területiben. Hogy ne legyen teljesen ismeretlen, eljárhatsz a kórház szülésfelkészítőjére.

C. Jársz a területileg illetékes és ingyenes terhesgondozásra és szülsz ingyen az ügyeletesnél vagy felfogadod bármelyik menetközben szimpatikussá vált dokit pénzért.

(D. Ha a mostani dokid ugyanabban a kórházban is dolgozik, ahol szülnél, akkor valószínűleg a vizsgálatokra oda fog küldeni és esetleg ajánlani is tud - ha akar - a szülést levezető orvost.)

2014. máj. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én inkább keresnék magánban olyan orvost aki vezet szülést is. Én ügyeletes orvoshoz csak magán kórházba mernék menni. Ott nincs annyi szülés egyszerre igy van idejük veled foglalkozni és rendesen vizsgálgatni vajúdás közben, sajnos sok rossz történetet hallottam már ügyeletes orvoskról, ezt vagy azt nem vettek észre stb.
2014. máj. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
A helyi kórházban , nem igen találtam szimpatikus orvost, ezért is maradtam annál akihez már közel 10 éve járok. Viszont ő csak magánban érhető el. kórházban nem dolgozik ,sem itt sem máshol.Ha viszont ügyeletesnél szülök el kell lásson normálisan? Nem veszik ezt rossz néven ,hogy nem a kórházban dolgozó orvosok közül jártam valakihez? Kezdek ez miatt kicsit félni.
2014. máj. 2. 11:28
 5/11 A kérdező kommentje:
De egy orvost nem ismerek a helyiből.
2014. máj. 2. 11:30
 6/11 A kérdező kommentje:
*sem
2014. máj. 2. 11:31
 7/11 anonim ***** válasza:
Kórháza és főleg embere válogatja, de én is ügyeletesnél szültem és rendesen elláttak.
2014. máj. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az én orvosom se vállalja a szülést. Az első terhesség alatt is ő volt az orvosom. Az ügyeleten szültem és tökéletesen elláttak. Azért ezt nem minden kórházban merném ilyen lazán kezelni.
2014. máj. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Veszprémi vagyok a dokim nem vezet szülést ügyeletesnél szültem már 2x és most is ott fogok eddig nem volt gond teljes körű ellátást kaptam maximálisan elégedett voltam és remélem most is így lesz
2014. máj. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Nikkita ***** válasza:

Kifejezetten mondta neked az orvos, hogy nem vállal szülést? Vagy ez a következtetés abból, hogy nem dolgozik kórházban? Mert akkor érdemes lenne rákérdezni, lehet, hogy elvállalja. (Bár egy jó tanács, hogy ha vállal, akkor hívjátok a dokit, mikor indultok a kórházba, mert a legtöbb helyen különben nem értesítenek kívülálló orvost. Hiába van joga levezetni a szülést.)

Amúgy dokit fogadni csak akkor van értelme, ha számítasz komplikációra. Mert amúgy nem is fogod látni. Ugyanis most már problémamentes terhesség és vajúdás esetén csak a szülésznő vezet le szülést. Így sokkal célszerűbb lenne egy szülésznőt felfogadnod a kórházotokból.


(Amúgy remélem nem Móvár és környéki vagy. Mert ott csak egy nógyógyász van, aki nem dolgozik kórházban. Ő a Nagy doki. De ő ki van tiltva egy jó 15 éve a kórházból valami műhiba miatt. Szóval ott sürgős orvos-váltásra lenne szükség.)

2014. máj. 10. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!