Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Szerintetek érdemes magán...

Szerintetek érdemes magán nőgyógyászt megfizetni szülési vizsgálatoknál?

Figyelt kérdés
2014. máj. 20. 09:12
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Otthon érdemes. Amiket hallottam, hogy ügyeletes orvos anyukát nem császározta meg csak 30 ezer forint ellnében... Szó szerint azt mondta, hogy vagy adnak 3-at neki, vagy 10 percen belül agyvértést kap az anyuka, de akkor ő megy a dolgára ultrahangozni...
2014. máj. 20. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Úgy értem, hogy szülésnél illetve a szülés előtti 9 hónapban a vizsgálatoknál érdemes e magánhoz járni.?
2014. máj. 20. 09:19
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én még csak 13 hetes vagyok, de azt tudom mondani, hogy a kötelező 12. heti ultrahangon az SZTK-s rendelésen nem voltam két percet az ágyon, a monitornak csak a hátát láttam, alig mondott valamit a nő, csak darálta az adatokat, aztán haladjunk, haladjunk, már ott volt a következő pucérfenekű kismama, én meg pingvineztem kifelé a rendelőből. Gyakorlatilag azt sem mondta, hogy minden rendben van-e, vagy sem. Másnap elmentem magánúton ultrahangra, ahol 25 percig mutogatta (nem mellesleg apukának is), hogy mi micsoda, hol a lába, kezei, ujjai, hol az agyállomány, hogy mozog, hallgassuk meg a szívét is, megnézte hüvelyivel, és hasi ultrahanggal is, mindent rendben talált, rengeteget magyarázott, és még képet is adott. 10 ezer forintot kért, de egy fillérjét sem bánom, pedig azért az anyagiak eléggé be vannak osztva. Nem tudom, a későbbiekben is azt mondom-e, megérte, de most mindenképp.
2014. máj. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
ismerősnél is csak úgy inditották el a szülést az ügyeleten, hogy fizettek
2014. máj. 20. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Igen úgy gondoltam, hogy egész 9 hónap alatt is érdemes a magánorvos. Jobban figyel a kismamára.
2014. máj. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én még nem szültem, de ismerőseim így csinálták:

Azt az orvost fogadták meg a szüléshez, akihez tartoztak. Így a vizsgálatok ingyen voltak, egyszer kellett fizetni a szülésnél.

Nyilván ez akkor működik, ha valaki elégedett azzal az orvossal, ahova egyébként is tartozik.

Szomorú ilyen rossz dolgokat olvasni, amiket írtatok. Nekem nemrég volt egy kisebb műtétem szintén nőgyógyászaton és mindenki annyira kedves volt, nemcsak a saját orvosom, hanem mindegyik, aki éppen jött vizitre, vagy felvett az osztályra. Egy fillért sem fizettem egyébként.

2014. máj. 20. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszaitokat, szerintem én is magánt fogok majd választani
2014. máj. 20. 10:04
 8/10 anonim ***** válasza:
Igen, mindkét gyereknél magánrendelésre jártam az első perctől fogva. (Máskor is hozzá megyek, mindig magánban.) Így abban a kórházban szültem, ahol ő dolgozik. Nekem ez így volt megnyugtató, ismerem évtizede az orvost, tudom, mit várhatok tőle. És nem szerettem volna vizsgálatonként más-más vadidegen emberrel találkozni.
2014. máj. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
51%
Én magánt választottam, de a 33. héten otthagytam. Sajnos már előbb kellett volna, kiderült, hogy egy pénzéhes...ember. Így is megszületett a gyerekem, nem mentem másik orvoshoz. Azt a pénzt inkább raktam volna el a gyermekemnek. És a szülész orvosom nagyon kedves volt, pedig nem számított semmire, mert nem volt fogadott. Persze azért nem maradtunk hálátlanok...
2014. máj. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem megerte. Tobb okbol is. Igy nem kellett olyan sokszor elkerezkednem munkahelyemrol, mert este van a dokim rendelelese. Ezenfelul nekem ez nagyon bizalmi dolog. Mindig emlekezett ram, a foparametereket is tudta, mindig jo hangulatban teltek a vizsgalatok, es a szules is, barmit meg lehetett vele beszelni. Egy alkalom 3ezer ft volt, es a szulesert sem mondott arat. Miutan hivtak a korhazba szuleskor, 20 perc alatt bent volt, pedig pont akkor ert haza maganrendeleserol. Azota is csak hozza jarok, batran ajanlanam barkinek. Es szerintem a dokira koltott osszeget is a gyerekre koltom. Masreszt meg ennyit megerdemlek, legtobb esetben is maganorvoshoz jarok. Ilyen kenyelmi szolgaltatasokert is dolgozok, hogy teljen ra.
2014. máj. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!