Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem tudom, mitévő legyek....

Nem tudom, mitévő legyek. Érdemes kitartanom mellette?

Figyelt kérdés

Olyan problémával küzdök, ami már biztos rengetegszer megismétlődött az emberiség történelmében, de nekem új, és annyira nem tudom, mit kezdjek a helyzettel, hogy teljesen elvesztettem régi önmagamat, és csak sírni tudok...

A helyzet az, hogy fél éve megismerkedtem egy olyan férfival, aki kívül-belül nagyon tetszik, nagyon szeretem, és ezzel Ő is így van irányomban. Akkoriban még külföldön dolgozott, és a kedvemért mondott fel, és költözött haza, azóta is együtt élünk. Viszont sajnos nem lehetek felhőtlenül boldog azóta, mióta kiderült, hogy az előttem "lezárt" kapcsolatából az exbarátnője mindenképpen vissza szeretné szerezni a párom annak ellenére, hogy a barátnő szakított, de nem jöttek össze a számításai az új partnerével. Most vissza szeretne táncolni, és már bánja az egészet. Ez nem is lenne akkora probléma, ha a párom ezt le tudná rendezni határozott férfiként, de sajnos nem ez a helyzet. Beszéltünk a problémáról, és elmondta, hogy nagyon sajnálja az exbarátnőt, mert nincs senkije, egyedül neveli a gyerekeit, és az egészsége is labilis a lelke miatt. Sajnos megtaláltam az üzenetváltásaikat, és azt tapasztaltam, hogy a párom nem elég határozott, mikor nemet kell mondani, nem meri összetörni a lelkét, ezért mellébeszél, és nekem abszolút látható módon reményeket kelt. Az exbarátnő pedig reménykedik, szerelmes verseket és képeket küldözget, lelkiismeret furdalást kelt a páromban azzal, hogy sír utána, stb. Nem tudom, mit tegyek... Megkértem a párom, hogy beszéljen vele, és kérje meg, hogy törődjön bele, hogy mi együtt vagyunk, szeretjük egymást, és együtt képzeljük el a jövőt. Állítólag meg is értette, de mivel azóta is érkeznek az üzenetek, amiket ráadásul eltitkol előlem, teljesen elbizonytalanodtam. Az önbizalmam sajnos nagyon rosszul áll, és lelki szemeim előtt mindig azt látom, hogy visszamegy hozzá, mert szerették egymást annak idején... És sajnos ha éppen jön egy rosszabb nap, vagy éppen nem ölel meg egész nap, azt is ezzel magyarázom. Talán akkor lennék nyugodt, ha közösen oldanánk meg a problémát, hiszen ez az én ügyem is éppúgy. De sajnos kizár belőle, én pedig mindig csak a levelezéseikbe botlom, amikben olyan mondatokat találok, amiket én sosem írnék annak, akitől azt szeretném, hogy felejtsen el. Ő abban reménykedik, hogy az exbarátnő majd megtalálja a párját, és akkor eltűnik végre. De ez egyrészt elég konfliktuskerülő és számomra férfiatlan hozzáállás, másrészt én addigra erre rámegyek biztosan. Fogalmam sincs, mit tegyek. Nagyon egyedül érzem magam a helyzetben. Ti mit tennétek? Előre is köszönöm...


2014. márc. 28. 12:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
részemröl a féléves románcnak itt vége is lenne.. hál istennek, nem te hagytad ott a külföldi munkát, szoval neked még veszteni valod sincs.
2014. márc. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen igaza van az elsőnek előbb utóbb ugy is visszaszerzi a férfit a nő .
2014. márc. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én ismerek ilyen férfiakat, akik képtelen akár kíméletből, akár töketlenségből határozott nemet mondani a nekik bókoló nőknek. Na meg gondolom azért titkon imponál is neki, hogy mennyire odavan érte egy másik nő és hogy visszasírja őt, gondolom a nő istenként magasztalja, mindent elkövet, hogy visszaszerezze.

Gondolkodj kicsit, ha esetleg fordított helyzetbe kerülnél. Lenne egy férfi, aki egész nap bókol és odavan érted, a legszebbet ígéri, aztán hazamennél és otthon a rosszkedvű, morgós párod fogadna.

Én természetesen teljesen megértelek téged, nagyon rossz érzés lehet, egy féltékenyebb nő már kikaparta volna a párja és a másik nő szemét is, te még egész jól kezeled.

Muszáj megértetned a pároddal, hogy neked ez milyen pokoli fájdalmat okoz és hogy mennyire elbizonytalanít ez a helyzet, szeretnéd, ha ez a nő nem keresné őt tovább, mert neked ez rossz. Tudod jól, hogy nem minden hátsó szándék nélkül "haverkodik" vele, és nem szeretnéd tétlenül nézni, ahogy próbál elmarni mellőle.

Mond meg, hogy sokkal nagyobb határozottságot vársz tőle és hogy ne legyen félreérthető.

2014. márc. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

én a helyedben ultimátumot adnék a barátodnak, vagy lerendezi a másik nőt, vagy vége a kapcsolatnak, mert ez a helyzet pedig téged tesz tönkre

ha meg vissza is megy hozzá, örülj, hogy megszabadultál tőle, mert akkor ez azt jelentené, hogy sosem szeretett téged és előbb vagy utóbb elhagyott volna

2014. márc. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
közlöd vele hogy vagy leállítja a nőt vagy elhagyod
2014. márc. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A pasid töketlen, tutyi-mutyi alak. Az ilyenek mellett nem érdemes kitartani.
2014. márc. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Hát ez gáz!

Egyértelműen és HATÁROZOTTAN közöld vele, hogy vagy előtted a nő tudomására hozza, hogy ti szeretitek egymást és nincs esélye vagy tőled akár most mehet is hozzá, mert részedről ennyi.

2014. márc. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkeppen megmondanam neki,hogy vagy o vagy en.

Nincs olyan,hogy "jajj a lelke,ossze ne torjuk". Tul fogja elni. Ha azt mondja,hogy egy kicsit istapolja az ex lelket,akkor abban a pillanatban kiadnam az utjat.

2014. márc. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés felé:

Többet ér neked az ő lelkivilága, aki nem mellesleg elhagyott valaki másért, mint a kettőnk kapcsolata? Ha igen, ápolgasd tovább, ha nem, sürgősen fejezd be, mert én erre nem vagyok kiváncsi!

2014. márc. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

1. Nem a férfi hagyta el a nőt, hanem fordítva. Tehát ha a nő nem teszi, még ma is együtt lennének.

2. Biztos vagy benne, hogy csak szánalomból nem lép határozottan? Ha folyton kétértelmű mondatokba botlasz, nem biztos, hogy tényleg le akarja zárni a múltat. Ennyire nem lehet valaki tutyi-mutyi. Ha igen, akkor azért zárnám le a kapcsolatot, mert nem tartanám elég férfinak, ha meg kiderül, hogy tényleg többről van szó, akkor azért.

Fél év nem olyan nagy idő, és már most problémáitok vannak. Mi lesz később? Én is választás elé állítanám. Ha veled akar lenni, akkor zárja le a múltat, ha nem tudja, akkor meg ne húzza az idődet.

2014. márc. 31. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!