Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Rám még a régi szabályok...

Rám még a régi szabályok vonatkoznak?

Figyelt kérdés

Holnaptól(júl.1)lép életbe a terhes gondozást módosító rendelet.

Például, megszűnik az AFP szűrés

Streptococcus B vizsgálat,

CTG-re nem a 36.héttől kell járni, hanem a 38.héttől.

Nem tudom, hogy ezek a változások a július 1-je előtt terhes gondozásra járokra, így rám is vonatkoznak?

32 hetes kismama



#kismama #július #AFP #terhesség gondozás
2014. jún. 30. 20:59
 1/4 anonim válasza:

Igen, én úgy tudom, hogy a törvénybe iktatástól kezdve mindenkire vonatkozik. Én pont ma voltam az első terhesgondozásomon, és pont erről beszélgettünk. :( Kár, mert azért voltak hasznos dolgok.

Persze most ajánlják és javasolják a dokik is a 12. heti kombinált tesztet, de hát kérem szépen...azért az nem kis pénz, és a támogatást pedig nem adják meg rá.

Na mindegy. Ez sokaknak gondot fog okozni, ugyanúgy, ahogy sok más vizsgálat is, amit javasolni fognak, és fizetősön kell majd megoldani, mint a CTG-t is szerintem. Azért volt haszna annak is a 36. héttől.

2014. jún. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Akkor az hogy lehet hogy nekem július 10.-ére kell mennem CTG-re 36 hetesen?(ne értsetek félre én örülök neki)
2014. jún. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia! Ezt olvastam: Az új rendelet azokra a kismamákra vonatkozik, akik számára a rizikó besorolásról az igazolást 2014 július 1 után adták ki.
2014. júl. 1. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha az új rendeelt vonatkozik ránk akkor nekem miert kell pl afp-re mennem holnap után??tegnap azt mondta a védőnőm hiaba mondtak,h jul 1 től eltörlik ezt meg azt papírt meg nem küldtek nékik,h mi változik..
2014. júl. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!