Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Régi, régebbi nevek?! Újra...

Régi, régebbi nevek?! Újra divat!?

Figyelt kérdés
Terhes vagyok, és nézegetem a kórhàzakban, anyakönyvi hírekben a neveket. Egyre többször (szinte minden héten) làtok 1-1 Erzsébetet, Tímeàt, Erikàt, Màriàt, Edinàt, Anitàt, Csillàt. Szóval nem mai tucatneveket: Zoé, Hanna, Lilla, Luca, Anna stb. Kisgyerekes ismerösöknél ismerek Ferikét, Jancsikàt, és egy Józsefet - így. :) Én is ilyenben gondolkodom, szerintetek? Nem mindig vagyok bevàllalós. Nekem Tímea és Erzsébet tetszik.
2014. jún. 27. 08:19
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
57%
Tímea és Erzsébet, mindkettő gyönyörű. Biztos fel tudod idézni, a te korosztályodban mik voltak a divatnevek, és tudod, mennyire semmitmondóak ezek ma. Szándékosan nem írok le egyet sem, nem akarok senkit megbántani. Szerintem sokkal jobb választás egy örökérvényű név. A gyerek egy személyiség lesz, egy ember, nem egy szezononként lecserélhető divattáska.
2014. jún. 27. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem is jók a régi nevek, én is ismerek pici gyerek Erzsikét, Palkót, Gyurit. Meg mostanában tényleg ezek a különlegesek, mert ebből van kevés.
2014. jún. 27. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
84%
Nekem is tetszenek a hagyományos nevek, ezek közül a kedvenceim az Anna, Éva és Júlia.
2014. jún. 27. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
79%
Ezeket a szülők max azért adják mert az ö nevük és vigye tovább a gyerek.Én pl emlékszek, hogy 25 éve amikor kisdiák voltam, mennyire bántották Erzsébet névvel egy gyereket. Szóval én azt biztosnem adnám.
2014. jún. 27. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
88%
Nekem nem tetszenek a régebbi nevek, de a mai divatosak közül sem tetszik mind.Igazából úgy választunk,hogy végig nézzük az összeset és ami tetszik az lesz.
2014. jún. 27. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
83%

Az Anna aztán minden, csak nem "mai tucatnév". Attól, hogy ma is divatos, nagyon nem ma lett felkapva, már évszázadok óta népszerű.

Egyébként meg olyan nevet adsz, amit akarsz.

2014. jún. 27. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Igen, de anno nagyon szûk körbôll vàlasztottak anyàink. Judit, Kriszti, Brigi, Andi, Zoli, Tomi, Peti. Akkor egy Bernadett pont olyan furàn csengett mint az Erzsébet. Mondjuk szerintem akkoriban adtàk. De ma nagyon sok név van divatban, sokféle irànyzat. Nagyon sok idétlen is. A mai gyerekek szerintem, talàn épp ezért nem akadnak fenn ha nem a megszokott 20-ból hallanak egyet.
2014. jún. 27. 08:48
 8/24 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem is szebbek a régebbi nevek :) Andrea, Tünde, Szilvia, Éva, Zsolt, Tamás, Ferenc, László :)
2014. jún. 27. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
74%
Nem teljesen értem a példádat. Luca még néphagyományukba is szerepel, Anna meg már dédanyám is az volt 150 éve. Szóval ezek hogy jönnek a modern nevekhez?
2014. jún. 27. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
78%
Erzsébetet, Máriát nem adnék, az nekem nagyon öreges. Egyébként a mi anyáink sem csak az általad felsorolt nevekből választottak, én például Gabriella vagyok, de van Dóra nevű ismerősöm, Viktória stb. Sőt, anyukám Anikó, biztos nem volt ez akkor tucatnév.
2014. jún. 27. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!