Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan, aki hagyományos...

Van itt olyan, aki hagyományos, régi magyar nevet adott a gyerekének?

Figyelt kérdés
Például István, József, Kálmán, Imre, Lajos, Mátyás vagy lány neveknél, Irma, Ilona, Júlia, Rozália stb. Most ezek ugye nagyon nem divatosak, ezért érdekelne, hogy miért adtátok ezeket a neveket. Érdekel csupán, nem szemrehányás, vagy ilyesmi, mert nagyon szép nevek ezek is, csak úgy érzem, kicsit furának nézik az embert, ha mondjuk Alajosnak, vagy Annamáriának nevezi el a gyerekét. :)
2014. jún. 22. 21:24
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
50%
Igen, én hagyományos nevet (is) adtam neki. Azért is, mert jó ha van a divatos mellé egy ilyen. A család miatt. Am Kolompár Kálmán Ronáldínyó a pulya neve. :)
2014. jún. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Ez tetszik! De gondolom, nem a Kálmánt használja :) Az én kisfiamat Olivérnek hívják, de a nagyszülei mindenáron Istvánnak akarták elnevezni.
2014. jún. 22. 21:35
 3/21 anonim ***** válasza:
74%
Hát nem tudom,mennyire régies,az én lánykámat Sárának hívják. Én ugyan több kislányt is ismerek,akit így hívnak,múltkor egy anyuka mégis totál ledöbbent,hogy tényleg ez a neve??? Az ő gyerekét Rodrigónak hívják...Én szimplán nem szeretem a kacifántos neveket.
2014. jún. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
74%
a szőr feláll a hátamon azoktól a nevektől amit se kimondani se megjegyezni elsőre nem lehet! nekem Évám van. egyszerű, rövid, régi
2014. jún. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
A lányom Katalin és a férjem nagy vágya teljesült ezzel, mert így hívták a gyerekkorában elhunyt édesanyját. Nem bánom, lassan ez lesz a különleges :-)
2014. jún. 22. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

A Sára annak ellenére hogy régi, megint felkapott, olyan mint a Hanna, Anna... Az oviban ha azt mondja az Anyuka Sára, akkor 5 gyerek fordúl oda:)

Mindig megvoltak a divat nevek, annó közép suliban 9 Péter, 5 Ádám, 7 Gábor volt! Mindenkit a vezetéknevén hívtunk, hogy tudjuk kiről is van szó!

Nem akartam a fiamnak tömeg nevet adni, ezért lett Iván.

Mindenki ki tudja mondani, külföldön is tudja használni, mert a Nagyi nem magyar.

A régi nevek között is vannak szépek! Imola, Ágota.

Barátnőm lánya Mária lett. Na erre sokan rácsodálkoznak, hogy Marika!

2014. jún. 22. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
53%
Barátnőm kisfia László. Nagyon egyszerű oka van: így hívják apukát is :)
2014. jún. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
39%
A kisfiam az édesapja után István lett;-)
2014. jún. 22. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
63%
Az èn gyerekeim Sàra, Jùlia ( Julcsi ) ès Màtyàs ( Matyi ) .
2014. jún. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
82%
Anna Róza a lányunk.
2014. jún. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!