Margit84 kérdése:

Védőnőhöz járni?

Figyelt kérdés
Alaphelyzetben nincs gondom a hölggyel, csak mindig olyan időpontot tud adni, ami munkaidő. Eddig voltam nála egyszer, egyszer ő volt nálam, és egy hét múlva én megyek hozzá. De már megint csak 10:15-re mert 8-10-ig csecsemő akármi van... Van rá szerintetek lehetőség, hogy egyátalán ne menjek hozzá, vagy hogy oldjam meg? 34-35. hétig szeretnék dolgozni ha úgy alakul, nekem munkaidőben nem fér bele. Az összes többit tudom intézni munkaidőn kívül, csak ezt nem... Ti mit tennétek?
2014. júl. 29. 14:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom,hogy a munkahelyeden el kell engedjenek ilyen okból.
2014. júl. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
15%
sajnos az a helyzet hogy védőnőhöz kell menni. védőnői vizsgálatok és a terhesgondozás szinte együtt van . sokat tudnak segíteni , illetve ők adják ki a papírt az anyasági támogatáshoz. ha nem jelensz meg , akkor sajnos azt nem kapsz:(
2014. júl. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Igen, első válaszoló jól írja, a munkáltató minden vizsgálatra el kell engedjen, akkor is, ha munkaidőben van. Én is mindig így jártam a védőnőhöz.
2014. júl. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem is ez a gondom, hogy nem engednek el, mert irodában dolgozok, bármikor megbeszélem, hogy dolgom van, kimegyek, kilépek munkaidőből, és mikor végeztem, akkor visszajövök. De azért ez idő kiesés amit máskor pótolnom kell, hogy ne menjek " minuszba". Illetve nem sok értelmét látom, hogy megmérik a súlyomat (amit majdnem minden reggel megmérek én is) illetve a vérnyomásomat, amit én is megtudok mérni, de nem nagyon mérem, mert tudom, hogy kb állandóan 110/70.
2014. júl. 29. 14:44
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy biztosítja a munkáltató a vizsgálatokra való eljutást nem azt jelenti, hogy elenged, de le kell dolgoznod a kieső időt. A munkaidőbe beleszámít. Én az első terhességemmel többet jártam védőnőhöz, mint az orvoshoz. Nem csak testsúlyt és vérnyomást mért, hanem néha néztünk vizelet tesztet is, szívhangot is, és sok hasznos tanáccsal ellátott. Elérhetőbb volt mint az orvos. Nekem személy szerint hasznos volt. Most a másodikkal már hozzá is ritkábban járok.

De természetesen ez védőnő függő is. A védőnői szolgálat igénybe vétele egyébként nem kötelező, mint ahogy a terhesgondozás vizsgálatai sem, az egyszeri anyasági támogatáshoz kellő vizsgálatokat igazoló papírt nekem az orvos adta ki szülés után a kórházban.

Hát, ha tényleg feleslegesnek érzed, azért valahogy tudasd vele, hogy nem mennél túl sűrűn, ne vegye ki rosszul magát a dolog, mert ha első gyerek, szülés után sokszor hasznos az elérhető védőnéni.

2014. júl. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és hiába tudod, hogy alacsony a vérnyomásod, terhesség alatt változhat, ami gondot okozhat. Ha otthon méred, akkor is érdemes, ha nem is minden nap, de alkalmanként ránézni.
2014. júl. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Tevedes, hogy nincs nelkule anyasagi. Egy honapja kaptam meg CSAK orvosi igazolasra. Ugyanezen okbol en terhesseg alatt nem jartam vedonohoz. Semmi kovetkezmenye nem lett.
2014. júl. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekem is gond a védőnőhöz járás, de más okból: nincs kocsink (csak a férjemnek a céges), és 5 km-t kellene gyalogolnom két kisgyerekkel egy forgalmas főút mellett a padkán, ha a tanácsadási időben akarnék menni hozzá. Mondtam is neki, hogy ne haragudjon, de esélytelen - én szintén nem aggódom túl, hogy most megmérje a súlyomat meg a vérnyomásomat... Úgy oldottuk meg végül, hogy amikor a férjem hamarabb hazajön délután, vagy más okból van itthon autó (pl anyukám, nagynéném van nálunk), és már nagyon esedékes lenne egy látogatás nála, akkor felhívom, és ha éppen a rendelőben van, akkor lemegyek.
2014. júl. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenki válaszát és véleményét. Megpróbálom megbeszélni majd vele, hogy nekem az égvilágon semmi problémám vele, nagyon kedves és aranyos hölgy, csak ne tegyünk minden hónapra ilyen alkalmat, vagy ha igen, akkor nézze el nekem, hogy reggel 8 óra a legideálisabb időpont, mert gondolom a délután 5 után már nem nagyon örülne nekem :) Lehet, hogy azért mégcsak vérnyomás és súlyt néz nálam, mert csak 17 hetes vagyok. Szívhangot is tudok majd otthon nézni, mert kapok a sógornőmtől kölcsön szívhang hallagatót. Valamint természetesen 4 hetente megyek a nőgyógyászhoz is kontrollra. Illetve nem akarom félvállról venni a dolgokat, integrált tesztet is csináltattam, és minden olyat fogok is amit javasolnak, hogy jó lenne.
2014. júl. 29. 15:03
 10/12 anonim ***** válasza:
A védőnőnek ez a kötelessége, még ha nekünk nem is tetszik . Első gyerekkel nekem 15 km-t kellett a munkahelyről hazautazni, de pl. míg egy orvosi látogatáskor a többieket hívta délelőtt a súlymérésew egyébre és majd 1 -re újra mert akkor jött a doki, engem csak 1/2 1 re hívott ,mert tudta a mi szitu. Mond el neki, hogy te még dolgozol és neked így lenne a jó,biztos lehet jó időpontot keresni, Tudod néma gyermeknek anyja sem érti a szavát. Ha nem látod benne a közreműködés szikráját sem, akkor meg nem kötelező elmenni minden hónapban.
2014. júl. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!