Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A nőgyógyászom azt mondta...

A nőgyógyászom azt mondta hogy egyáltalán nem kötelező a védőnőhöz járni, ez igaz? Egyáltalán miért is kell hozzá menni? Mi van ha csak a magándokihoz járok?

Figyelt kérdés
2012. máj. 30. 22:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
2012. máj. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
47%

én úgy tudtam hogy kötelező legalább 4 alkalom, ahhoz hogy megkapd az anyaságit, de a belinkelt kérdések alapján ezek szerint a doki is pecsételhet


viszont a hivatalos állásfoglalástól függetlenül szerintem nem árt védőnőhöz járkálni, ő mért súlyt, vérnyomást, megnézi a vizeletet, megkérdezhetsz tőle bármit, stb.

és aki nem megy védőnőhöz, annak a dokija méregeti a súlyát a magánrendelőbe? nem hiszem.

szóval én elmennék a védőnőhöz a magam és a babám érdekében, ártani biztos nem fog

2012. máj. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

3x vagyok terhes, de nőgyógyászdoki a súlyomat és a vérnyomásomat még soha nem mérte meg.

A védőnő vizeletet vizsgál, ellát tanácsokkal, elküld vérvételekre, kitölti a hozzá szükséges beutalókat, minden kelléket ad hozzá, panasz esetén segít, bokadagadást néz, magzati szívhangot vizsgál...

meg se fordult a fejembe, hogy ne járjak hozzá....

2012. máj. 30. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Milyen feladatokat lát el a védőnő a várandós gondozás keretében?

nyilvántartásba veszi a várandós anyát – a szülész-nőgyógyász szakorvostól hozott igazolás/lelet alapján,

kiállítja a várandós anya törzslapját, gondozási könyvét (ezt átadja a várandós anyának),

felveszi a részletes anamnézist (előzményeket),

tájékoztatja a várandós anyát gondozásának menetéről,

a várandós gondozás során a tanácsadáson és a családlátogatáson szerzett tapasztalatokat rávezeti a várandós anya törzslapjára és beírja gondozási könyvébe is,

a nyilvántartásba vett személyeket otthonukban, illetve a tanácsadóban folyamatos gondozásban részesíti,

legalább hetente egy alkalommal várandós tanácsadást tart;

a várandós nő egészségi állapotát ellenőrző alapvető vizsgálatokat elvégzi,

a testsúlymérés,

testmagasság mérés (első alkalommal),

alsóvégtagok megtekintése,

emlők megtekintése, estleges tapintásos vizsgálata,

haskörfogat mérés,

vérnyomásmérés,

pulzusszámlálás,

magzati szívműködés-vizsgálat (16. héttől),

magzatmozgások észlelése és értékelése,

vizeletvizsgálat,

vércukorvizsgálat;

folyamatosan konzultál a várandós gondozásban részt vevő szülész-nőgyógyász szakorvossal és a háziorvossal;

figyelemmel kíséri a várandós nő szociális, családi és munkahelyi körülményeit, egészségi és pszichés állapotát,

tájékoztatja a várandós nőt a rá vonatkozó jogosultságokról, a családtámogatási ellátási formákról, szükség esetén közreműködik ezek intézésében,

megszervezi a szülésre felkészítést, lehetőleg a férj (élettárs) bevonásával,

kiemelt figyelmet fordít a szoptatás szorgalmazására, a baba 6 hónapos koráig tartó kizárólagos szoptatásra,

egészségnevelési foglalkozásokat, szülésre felkészítő tanfolyamot szervez/vezet, szorgalmazza az együttszülés lehetőségének megteremtését.

2012. máj. 30. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
2012. máj. 30. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
2012. máj. 30. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Le lehet mondani írásban a védőnői szolgálat igénybevételéről.

Orvosi pecsét elég a terhesgondozás igazolásához.

Nagyon meg vagyok elégedve a védőnőmmel.

Az magánorvosom minden hónapban megméri a súlyom, a vérnyomásom, vizeletet néz, szívhangot hallgat :)

35 hetes kismama

2012. máj. 31. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
és vérvételre stb is elküld?
2012. máj. 31. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Igen. Ő kapja meg az eredményeimet is. Havonta találkozunk, megbeszéljük mi az aktuális arra a hónapra, nálunk tök jól működik a rendszer, mert a szülészeti klinikán veszik a vért, itt vannak az uh-k és az nst, és ott a terhes patológiai ambulancián adják oda a beutalókat és a felvételnél kérhetsz időpontokat. Szinte sehova nem kell menni, minden egy helyen és főleg nem kell más betegeket kerülgetni.

35 hetes kismama

2012. máj. 31. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Magánkórházban is fogsz szülni?

Csak azért kérdezem, mert biztos kényelmes lehet így, hogy nem kell más "betegeket" ahogy te írod, kerülgetni, akik ugye ugyanolyan várandós kismamák, mint te, semmivel sem különbek!!!!viszont a kórházban nem csak és kizárólag te leszel...

Én speciel szeretek várakozás közben, mert bizony van amikor hirtelen összegyűlünk NST-re egypáran, közben beszélgetni kismamákkal. Ma is megismerkedtem egy nagyon kedves anyukával.


2 gyerekes 37hetes km

2012. máj. 31. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!