Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Valaki le írná nekem hogy...

Valaki le írná nekem hogy megy a császármetszés? Mi a menete?

Figyelt kérdés
eléggé félek a császártól..altatnak? vay nem? meddig tart? jobban vérzik mint a hüvelyi szülés? el lehet vérezni?? nagyon kockázatos? elöbb kell be feküdni egy nappal?

2014. okt. 9. 21:46
 1/8 anonim ***** válasza:

Leírom nálunk, hogy van:

Aznap reggel mentem be éhgyomorra amikorra megbeszéltük a dokival az időpontot. Megvizsgált, majd bekötötték az infúziót, először csak folyadékpótlást majd később oxitocint, hogy legyen valamennyi fájás, a baba miatt. Közben inni kellett savlekötőt és folyamatosan figyeltek ctg-n. Bekötötték a katétert majd vittek a műtőbe, ott megkaptam a spinális érzéstelenítést.

Majd miután kivették a babát, rendbe raktak engem is és felvittek az örzőbe, ahol 24 órát kell lenni. Itt még több infúziót is lefolyatnak. 12 óra után lehet felkelni, utána ha már tudsz mozogni kiveszik a katétert.

Az első felkelés az borzalmasan fáj.

Reggel 7re mentem, fél 11kor toltak a műtőbe, 10.51kor született meg a fiam, és kb fél 12re voltam a szobában(örzőben).

2014. okt. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Javasolnam a Google-t, biztosan megnyugato es szakszerü, pontos valaszokat talalsz! :)

Valaszthattam, h altatasban vagy csak erzestelenitessel kerem (utobbi=derekon alul nem erzel semmit), utobbi kevesebb kockazattal jar es raadasul ateled a szülest, megfoghatod a gyermekedet...stb.

Verzesböl semmit sem latsz, mert miutan fekszel a (a nögyogyasznal levöhöz hasonlo) szülöagyon, derektajon egy függöny valaszt el az ott törtentektöl. Normal modon semmit sem erzel az erzesteleniteses szülesnel sem, ha megis, a varrasnal enyhe csiklandozo Erzes lehet, ha mar kevesbe hat ott a szer. Elverezni sztem nem lehet, hacsak nem olyan betegsegben szenvedsz, hogy nem alvad meg a vered (ha mar valaha is megvagtad pl a kezedet es akkor magatol elallt es nem szorultal orvosi kezelesre, akkor minden oke), de sztem egy korhazban amugy is kapnal verpotlast.

Elötte este kellett bemenni, masnap reggel volt, feloras dolog. A kockazatokat elötte alairatjak, erröl is olavshatsz a neten, kb. ahogy minden mütet kockazata es az erzestelenitö lehetseges kockazata.

2014. okt. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat! egy kicsit megnyugtatott :)
2014. okt. 10. 00:34
 4/8 anonim ***** válasza:

nekem meg kellett inditani a szulest a 41. héten, mert magátol nem indult be. oxitocibnt adtak, burkot repesztettek. 1 ora mulva jottek is a fajasok, szinte egybol tolo fajasok. 4 ora vajudas utan a doki a csaszar mellett dontott hogy csaszaroz, merz a baba nem akart kiferni a nagy feje miatt.

eloszor bejott egy no, o volt az aneszteziologus, bemutatkozitt. bedugtak a katetert, na ez kellemetken volt. atvittek a mutobe atrak az asztalra - kozben meg 2 perces fajasok. nem csaszarra keszultem, nem voltam kepbe a fajdalomcsillapitast illetoen ezert gerincbe kaptam. utana vartak 2 percet hogy hasson - megváltás volt mert igy legalabb elmultak a fajasok. kizbe ket gyogyszert meg bekormtottek infuzioba, az egyik asszem sos viz vokt hogy uruljon az oxitocin. de remegett az egesz testen, alig tudtak megmerni a vernyomasom, ugy razkodtam, azt mondjak a gyogyszerektol. fajdalmat nem ereztem, 10 perc alatt vegeztek. kitoltak egy kulon szobaba ahol a ferjwm mar vart a babaval. probalta ram rakni de ugy rangatoztam még mindig hogy inkább hagytuk :)

ez este 6kor tortent. amint betoltak a szobaba szinte egybol elaludtam. enni nem engedtek de tettek ki ejjelre par szem kekszet es vizet. hajnal 3 korul ebredtem es kértem a babát, akkor be is hozták szoptatni. hajnal 5-kor jottek ebreszteni, addigra lementek az infuziuk es elmult a zsibbadas. ki turkaltak a taskambol ami kell a zuhanyhoz - ezeket keszitsd ki kulon ha nem akarod hogy felturjak a taskad- es segitettek kimenni meg lemosdani. na ez rosszabb volt mint a mutet - marmint felkelni. furdesnel vették ki a katetert.

engem eléggé megviselt a műtét, de volt olyan szobatarsam aki egy oraval utana már szoptatott es sokkal jobban volt, gondolom ő nem vajjudott elotte. szerintem, ha ti egybol a csaszarral indultok akkor jobb lesz. csak minel tobbet mozogj masnap, annal gyorsabb a gyogyulas.

2014. okt. 10. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia, én nem rég, július 19én szültem császárral, annyiban nekem specko volt, hogy annyira féltem a természetes szüléstől, hogy én kértem a császáros szülést. Pénteken töltöttem a 40.hetet, szombatra beszéltük meg az orvossal a császárt, 9-re mentem, adatok felvétele, átöltöztem saját hálóingbe. Előkészítettek, sóoldat, valami gyógyszert kaptam, majd be a műtőbe, beadták a spinális érzéstelenítést, onnantól kezdve semmit nem éreztem, hogy mit csináltak. Katétert bekötötték a pisilés miatt.

Az érzéstelenítőtől hányingerem volt, de folyamatosan adták a csillapítót, hogy ne hányak, 10:37kor megszületett a lányom, azt követően 15perc volt még hogy kitakarítottak, összevarrtak, utána kitoltak a váróba. Kb.30perc múlva hozták a lányomat, majd ismét elvitték. 2órát töltöttem ott utána átvittek a szobába. 5óra múlva fel kellett állni, kivették a pisi katétert, a felállás nem volt kellemes, de minél többet járkáltam annál jobb volt. Este már elláttam a babámat. Nagyon gyorsan felépültem, talán ha 3 nap volt még, hogy húzódott, nem volt varratszedés, mert felszívódó varratok voltak, kb.10cm-es a vágásom. Nagyon szép.

Én ha újra szülnék, vagy elölről kezdeném akkor is császárt kérnék. Semmi fájdalmam nem volt.

Nyugi minden rendben lesz. :)

2014. okt. 10. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :) engem azért kell császározni mert a köldökzsinor problémás. tavaly volt egy halva szülésem :( nagyon nagyon megviselt ezt le sem lehet írni mennyire :( nem tudják mostsem meg mondani hogy megfelelő méretű e a köldökzsinor tavaly 20cm nél rovidebb volt és ez most iss 50-50% ez a dolog csak annyira félek a császártól...
2014. okt. 10. 16:27
 7/8 anonim ***** válasza:

Altatasok közül a teljes altatasnak nagyobb a kockazata, mintha csak derekon alul zsibbasztanak el, a Babara nezve es rad is. Ugy emlekszem, a köldökzsinor a normal szülesnel tekeredhet mindenfele, csaszarnal viszont kiveszik a babat, igy sztem joval kisebb a kockazat az elözö szülesedhez kepest. Termeszetes, h a szüleshez közeledve izgulsz, sztem mindenki igy van ezzel. A kateterfel/lehelyezes volt fajdalmas es utana a felkeles iszonyuan, de ezek egyike sem nevezhetö kockazatosnak, ezeket mindenki ateli. Az, h hogyan eled meg, sokban függ a környezettöl (korhazi szemelyek es a parod, ha ott lehet) es a hozzaallasodtol. En arra javasolnam közben gondolni, h a szüles egy csodalatos dolog, a felmerülö fajdalma/kellemetlensegek...stb-nel pedig, h olyan sokan megcsinaltak mar ezt.

Felni amugy semmitöl sem erdemes, mert ezzel nem akadalyozhato meg egy rossz dolog (söt mentalisan jobbak a pozitiv gondolatok!), es ha a rosszabb eset következne be, akkor se elöre aggodj, mert abban az esetben is utana van az ideje az erzelmek rendezesenek.

Tudd, h minden szüles mas, ahogy minden gyerek is mas!

Imadkozas vagy mentalis modszerek (pl agykontroll) segithetnek, ill. ezek nelkül is kerheted az Istent/Univerzumot/Teremtöt, h a neked+babanak legjobb szemelyek legyen szülesnel jelen, minden a nektek minden szempontbol legjobban alakuljon, ezt el is kepzelheted, elöre atelheted, de csak azokat a reszeket, amit kepes vagy pozitiv elmenykent elkepzelni! A babaval is felvehetö kapcsolat meditacioban, megszeretgetheted, "felkeszitheted" mikor lesz a szüles, milyen lesz es szeretned, ha mindent megtenne, h utana boldogan eljetek...stb. Ezeket elöre felvennem pl lassu zenere, csak pozitiv szavakkal (nem, -talan-telen es tagadasok nelkül), mert igy meghallgatva nem kalandoznak el a gondolataid. Ha megis elöfordul negativ gondolat, egyszerüen "üdvözöld", megköszönve, h valamit "mondani akar", de valaszd azt, hogy "tovabbtolod" a kepet es a pozitiv gondolatot... Na, ebbe jol belemelyedtem...:)

Sok eröt, boldogsagot es pozitiv hozzallast kivanok!

2.

2014. okt. 10. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a biztatást, nyugtatast! próbálok nem negatív lenni es csak arra gondolni h mi hamarább kezemben tarthatom a kislányomat :)
2014. okt. 11. 00:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!