Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Csak ahoz a védőnőhöz járhatok...

Csak ahoz a védőnőhöz járhatok, akihez az utcám szerint tartozom, vagy a kerületben lévő, de hétfőnként vagy délutánonként rendelő védőnőhöz is elmehetek?

Figyelt kérdés
Elvileg akihez tartozom, csak kedden és csütörtökön délelött rendel 2 órát. A munkám miatt ez elég macerás lenne. Nem szívesen vennék ki ezért szabadnapot. Viszont a hétfőim mindig szabadok. Van mód, hogy aznap járjak, de egy másikhoz?

2014. nov. 5. 09:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
86%
Szia. Csak az orvos választás szabad, ezért csak ahhoz a védőnőhöz járhatsz, akinek a körzetéhez tartozol. Viszont a terhesgondozásra (a védőnőhöz is) a munkáltatód köteles elengedni, és az igazolt távollétnek számít.
2014. nov. 5. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Csak ahhoz mehetsz, akihez tartozol.
2014. nov. 5. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Igy van ahogy elottem irtak, csak a korzeti!

De le lehet mondani a szolgaltatast, ha nem akarod!

2014. nov. 5. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
69%
Beszéld meg a védőnővel, hogy elmész az elején és szülés után várod a szokásos családlátogatáson. Így le se kell mondani, de járnod sem kell folyamatosan feleslegesen.
2014. nov. 5. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!

Nem szeretném lemondani, mert tudom, hogy szükség van rá és fontosank is tartom, de a rendelés idő beosztásuk nagyon nem jó. :S

Tudom, hogy kötelesek elengedni, nem is ezzel lenne a baj, mert a főnököm az apukám, csak nem szívesen üldégénék ott délelöttönkét, amikor még tudok dolgozni. :/

2014. nov. 5. 09:33
 6/16 A kérdező kommentje:

Amúgy mennyire rudalmasak időpont ügyileg a többi vizsgálatnál? Pl cukorterhelés, vagy vérvétel?

Lehet esetleg olyat kérni majd hogy hétfőnkénti napojra essenek az ilyenek?

2014. nov. 5. 09:37
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Vérvétel van minden nap, ha megvan a beutaló, akkor mész, mikor akarsz.
2014. nov. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Az orvos megírja a beutalókat és te azokkal akkor mész el a laborba, amikor jólesik. Legalábbis itt, Budapesten, nincs megszabva, hogy melyik nap mehetsz pl terheléses cukorvizsgálatra.
2014. nov. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!
2014. nov. 5. 10:02
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

De a védőnőnél sem kell ott ülni egész délelőtt. Én szintén dolgoztam (igaz a saját főnököm voltam helyileg) de megbeszéltem vele hogy mivel én fél órányira dolgozom, nem lenne jó reggel elmennem dolgozni, utána megint vissza és megint vissza a munkába, hanem akkor inkább jönnék mindig (már amikor kell) 8-ra ahogy kezdi a rendelést és úgy mennék munkába, az csak kb fél óra csúszás lenne nekem (mert maga az egész védőnősdi 10-15 perc), de így legalább a munkatársaimmal sem tolnék ki, hogy ide-oda járkálgatok. Működött is, az utolsó hónapban mikor már többet kellett menni meg mindegy volt mert táppénzen voltam (nem bírtam a sok ülést, vezetést).

Úgyhogy ha normális a védőnő ezt te is meg tudod vele beszélni szerintem.

2014. nov. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!