Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Kismamák! Ha mentek vérvételre...

Kismamák! Ha mentek vérvételre, előre vesznek, vagy kivárjátok a sort? Esetleg van egy külön hely, ahol a terhes nőknek veszik le a vérét?

Figyelt kérdés
Első terhességemnél másik városban éltünk, ahol a vérvételeket egy külön a kismamáknak kialakított helyiségben intézték. Úgy tudom, hogy ahova költöztünk, itt ilyenre nincs lehetőség. Azon gondolkoztam, hogy ki kell-e várni a sort, vagy esetleg előre vesznek? Nem olyan szerencsés a sok beteg között 1-2 órát lenni állapotosan szerintem.
2014. nov. 26. 16:59
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
44%
Nálunk (Mezőkövesd) ki kell várni a sorunkat. Ott hétfőtől péntekig annyi ember van hogy az valami lehetetlen.. Volt hogy 90en ember volt előttem.. Mondjuk ez még semmi. A legidegesítőbb hogy a sok öreg asszony /ember ott tömörülnek az ajtóba pedig sorszám szerint hívják az embereket. De nem baj ők ott állnak el sem lehet menni köztük mikor kérik be a beutalókat vagy a vizeletet. Mikor az első babámmal voltam terhes az egyik vérvételnél ia ugyan ez ment. Elkezdék bekérni a sorszámokat én meg próbáltam a nagy pocakkal át harcolni magamat a tömegen. Erre bevágott élem egy öreg nő (aki azelőtt járókerettel vánszorgott de most hirtelen futni is tudott) és megütötte a hasamat. Na nem kellett több mondtam a magamét hogy mit állnak itt úgysem kerülnek hamarabb sorra inkább menjenek sírkövet nézni maguknak. Kicsit gonosz voltam de hát basszus.. Szóval azóta rá irántam a védőnővel hogy sürgősen kell és előre vettek rögtön!
2014. nov. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Nálunk (Dunaújváros) nem a laborba kell menni, hanem egy másik szintre a véradóba, ahol hétfőnként csak kismamákat fogadnak, így nagyon hamar sorra kerül az ember. Cukor terhelésre a laborba kell menni, de ott meg előre vesznek.
2014. nov. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Miskolcon lakom az ottani sztk-ban ki kell varni a sort. Az is csoda ha le tudsz ulni. Ott meg azt kell sasolni h vmelyik nagy elfoglaltsagu nyugdijas nenike ki ne elozzon. Nekem mondjuk szerencsem volt mert az egyik verveteles no a szomszedom vokt ott. 7oratol van a rendeles, 3/4re odaertem es a kis ablakon ahol a vizeletet kell leadni beszoltam neki h megjottem. Mielott elkezdtek volna behivni az embereket elotte letudta az enyemet. Ugyh jo volt, nem kellett sose sorban allnom. Kiveve a cukorterhelesnel amikor vissza kellett menni es akkor mar nem oda hanem mashol vettek. De ott kiszoktak h a kismama jojjon elore mert mar 11 ora es szegeny meg nem evett. :-) de nem volt belole sertodes. :-)
2014. nov. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Miskolci vagyok szintén, nekem is mindig végig kellett várni a sort, senki nem foglalkozott azzal, ki a kismama, ki a nyugdíjas.
2014. nov. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
2. vagyok, én nem szívesen mentem előre, mert egyrészt a széksoron mindig arrébb ültem, ahogy a haladt a sor. Elvoltam a telefonommal, illetve sok, tényleg beteg, rossz állapotú embert láttam magam előtt. Hozzájuk képest én fitt voltam, így kicsit rossz érzés volt beelőzni őket.
2014. nov. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Ahol laktam ott időpontra ment a vérvétel nem kellett soha várni. Átjelentkeztem másik kerületbe terheléses vércukorra mentem nyitás előtt 15 perccel. A sorszámom az 59. volt. Másfél óra múlva kerültem sorra az éhgyomori vérvételre. Utána még 2 óra ugye a 2. vérvétel.
2014. nov. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Miskolci vagyok én is,nálunk 2helyen van vérvétel(Semmelweis kórház),az egyiknél 9-ig van,utána át kell menni egy másik épületbe,ahol leveszik a vért,ott 09:30-tól vannak.Ott ki van irva az ajtóra,hogy a kismamákat előre kell engedni!

Én kivártam a sort,majdnem másfél órát,de már nagyon rosszul voltam,alig birtam a lábamon állni...

Legközelebb nem fogom kivárni ha akkor is rosszul leszek.

2014. nov. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Érd: szerda a kismamás nap, a 3-as gombot kell megnyomni a sorszámosztó gépen. Külön helyiség nincs.

Százhalombatta: kedd a kismamás nap, akkor előrevesznek, de ott sincs külön helyiség. Egyébként minden nap mehetsz, nincs olyan, hogy valamire csak bizonyos napokon veszik le a vért.

Vicces volt, én csütörtökön jártam Battán, letoltak, hogy miért nem kedden mentem, előrevettek volna. Nem értettem, miért, így is olyan kevesen voltak, hogy 7.25-kor már kifelé jöttem, mindennel kész voltam (7.00-kor kezdődött a rendelés). Eddigi legpozitívabb tapasztalatom ott szereztem vérvétel ügyében.

2014. nov. 27. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 Nyuszmoo ***** válasza:
65%
Újpesten az sztkban külön gomb van, kb 4 kismama volt előttem, mire észrevettem h másik gombot kellett volna nyomnom:-) leadtam a beutalót, és előretoltak a szobáig h mindenkit előzzek meg. Főleg cukornál kell m csak 9 ig vannak asszem:-) szóval előre veszik őket ha tetszik ha nem:-) te merre fele laksz?
2014. nov. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
IX. kerületben is előre veszik a kismamákat. Szerintem nem csak a 20. hét után jó ez.
2014. nov. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!