Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Kismamák! Ha mentek vérvételre...

Kismamák! Ha mentek vérvételre, előre vesznek, vagy kivárjátok a sort? Esetleg van egy külön hely, ahol a terhes nőknek veszik le a vérét?

Figyelt kérdés
Első terhességemnél másik városban éltünk, ahol a vérvételeket egy külön a kismamáknak kialakított helyiségben intézték. Úgy tudom, hogy ahova költöztünk, itt ilyenre nincs lehetőség. Azon gondolkoztam, hogy ki kell-e várni a sort, vagy esetleg előre vesznek? Nem olyan szerencsés a sok beteg között 1-2 órát lenni állapotosan szerintem.
2014. nov. 26. 16:59
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Esztergom: mindig előreveszik a terhes nőket, teljesen mindegy, hány hetesek. Ki is van írva, hogy kismamák soron kívül mehetnek, még akkor is előrehívtak, mikor 9 hetesen missed ab miatt kellett a vérvétel.

Itt nem gépesített a rendszer, egy falra szerelt tartóból lehet sorszámot venni, amikor odaér az ember, kisablakon beadni a papírt. Ha bent meglátják, hogy valaki terhes, következőleg név szerint behívják, így nincs olyan, hogy hőbörögnek, mert magamtól a sor elejére állok. Olyan is volt, hogy adtam be a papírt, az asszisztens meg már a kisablaknál mondta, hogy álljak az ajtó elé, máris beenged.

Én amúgy nem feltétlenül értek azzal egyet, hogy ez csak a 20. hét után lenne indokolt. Legalábbis, ha magamból indulok ki, ennél a terhességnél borzasztó szarul vagyok így az első trimeszterben, folyamatosan küzdök a hányás ellen, nem tudom, mennyire bírnék így ott ülni órákat.

2014. nov. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
Én úgy tapasztaltam, hogy mindenhol más. Mondjuk cukorterhelésnél pl. illik előre venni a kismamákat. Viszont én pont ma voltam és nem tetszett a nőnek hogy nem volt sorszámunk (a kb. 30-40 ember között), mert nekünk azt mondták hogy nem kell. Végül megcsinálták nagy kegyesen. Legközelebb magánba megyek. Az első vérvételnél is oda mentem és sokkal jobb. :) Igaz, fizetős, de megéri.
2014. dec. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!