Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Kismamák segítségét szeretném...

Kismamák segítségét szeretném kérni! Több kérdésem is van?

Figyelt kérdés

7 hetes kismama vagyok. Tegnap voltam először uh-n. A doki szerint minden rendben van :) hál istennek. Viszont nem csinált rákszűrést es laborba sem küldött. Úgy tudom, hogy ilyenkor nézik a vérszegénységet, toxoplazmát stb. Vagy rosszul gondolom? Nem baj, hogy nem küldött? Rákszűrés nem kellett volna??

Kérlek írjatok, aggódom!

A másik: olyan szinten undorodok minden kajatol, hogy nem tudok enni. Nem lesz baja a picinek?


2014. okt. 9. 18:14
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Ezeket a vizsgálatkat mahd később végzik. Rákszürést meg gondokom azért nem vett mert nég bent vagy az 1 évbe, bár van amelyik orvos csak a második trimeszterben végzi.


Vaja nem lesz a babának, ha nem tudsz enni, de folyadékot sokat igyál!


Gratulálok és boldog babavárást!


3 gyerekes anyuka

2014. okt. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

nekem nem is ajanlotta a rakszures, mert fals pozitiv lehet.

vedono fogja mondani, h mikor kell labor, akkor kell majd kerned beutalot a haziorvostol vagy a nodokitol, lesz eleg vizsgalat a terhesseg alatt, hidd el unni is fogod a vegere :-). enni egyel, amit birsz, a baba el fogja venni ami a fejlodeshez szukseges..ne idegeskedj, m az art, elvezd inkabb, nagyon szep idoszak szerintrm:-)

2014. okt. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Nem vagyok benne az egy évben. De ra sem kérdezett.

Sajnos inni sem tudok, attól is hányingerem van.

Köszönöm a válaszokat!!

2014. okt. 9. 18:44
 4/20 anonim ***** válasza:

Nekem 5 hetesen csinált rákszűrést de nem tudom ez kötelező e. Ha nagyon zavar akkor legközelebb említsd meg neki hogy 1 éven túl voltál.

Pár hét múlva már elmehetsz a védőnőhöz, ő ad majd kiskönyvet és megmondja mikor hova kell menni. Nyugi, én elég későn mentem a védőnőmhöz (12 hetesen) mert a dokim szerint 12 hétig még bármi lehet. 12 hetesen megkaptam a kiskönyvet, felkerestem a körzeti nődokit is aki adott laborra beutalókat. Senki nem mondta hogy már kifutottam az időből. Utána elmentem a házidokimhoz aki megcsinálta az ekgt. Most vagyok 17 hetes és mindenem megvan, még a hülye afp-t is megcsináltattam pedig örültem neki hogy már nem kell, de a magándokim azt mondta csináltassam meg, mert jó az...

2014. okt. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Igazából a házi orvosom ijesztett rám, o mondta hogy mindenképp kell a rákszűrés. Akkor ha 12 hetesen csinálja meg, nem jelent nagyobb kockázatot?
2014. okt. 9. 21:13
 6/20 anonim ***** válasza:
Nem jelent ..nekem 13hetesen csinalt mert utalom es nem engedtem előbb:))semmi bajod nem lehet tőle!amugy a védőnő ad beutalót vérvételre..védőnőhöz már jovő héten elmehetsz..aztan akkor előbb mesz vert vetetni de nekem csak 10.héten volt..ja és toxoplazma nem lesz mivel az nem kötelező vizsgálat én külön kértem az orvosomtól beutalót igy csináltattam meg!!en se enni se inni nemtudtam az első 3honapban, ha hányos leszel most jon meg csak a neheze nekem a 8.héttől volt a legnehezebb..de kibirod en sirtam is sokszor,fogytam is nagyon durvan hanytam meg a vizet is nem mintha tudtam volna bármi mást enni vagy inni minden undorító volt:))meg mindig szoktam hanyni de ez mar mastol van savam van es a babam nyomja a gyomrom:))ha van még kérdésed nekem írhatsz nyugodtan,ha tudok válaszolok.31 hkm
2014. okt. 10. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Nagyon kedves vagy, köszönöm! Azt hittem a nőgyógyász mondja majd, hogy keressem fel a védőnőt...Vagy akkor keresem fel, amikor én gondolom? Bocsánat a hülye kérdésért, de nem első baba :D


A doki nekem csak egy papírt adott, azon mondjuk rajta van, hogy 7 hetes és minden rendben.


Tehát ha jól értem, akkor a védőnő írja össze, hogy milyen vizsgálatok kellenel és a háziorvos ad beutalót?


Én mindenképp szeretnék toxoplazmát is nézetni (anyósoméknál sok a macska)...akkor mikor következőnek megyek a nődokihoz, külön kérlem ő tőle?

2014. okt. 10. 08:04
 8/20 A kérdező kommentje:
* mármint első baba...azért nem tudok semmit! Bocsi :)
2014. okt. 10. 08:06
 9/20 anonim ***** válasza:
Felkeresheted magadtol is mivel egy igazolas kell neki arrol,h terhes vagy..a védőnő fog majd adni minden vizsgálatra beutalókat!!:))de a toxoplazmára ő nem adhat csak orvos mert drága a magyar korházak szerint
2014. okt. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Hoppá kozbe véletlen elküldtem:))szal.ha megtudod nézni a neten hova tartozol mehetsz mar a védőnőhöz 8 héttől,ha nem az orvos majd mondja ugy is mikor mesz hozza..nemtudom,h magandokid van-e de a védőnővel sok mindent megtudsz majd dumalni ha jót fogsz ki!:)irj batran na van még kérdes 31 hkm
2014. okt. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!