Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Hol végzik a vércsoport-ellena...

Hol végzik a vércsoport-ellenanyag vizsgálatot illetve a hepatitisz/luesz vizsgálatot?

Figyelt kérdés
Teljes káosz van most a fejemben. SZTK-ba járok vizsgálatokra és ezt a két beutalót kaptam. Az eredeti kérdésemen felül még azt szeretném megtudni,hogy nem kellett volna kapnom 12hetes uh-ra, EKG-ra és fogorvoshoz? Mondta is az orvos,hogy 12hetes uh-ra kérjek időpontot én meg mondtam,hogy már van. Kérdezte azt is,hogy a háziorvos megcsinálja az EKG-t?! A fogorvos most annyira nem is érdekel,mert abba maradtunk a védőnővel,hogy majd,ha a rosszullétek elmúlnak ráér akkor.

2015. febr. 27. 11:02
 1/3 anonim ***** válasza:

Ekg-t a háziorvostól kell megkérdezni, ha ő nem csinál akkor ad beutalót. Fogorvoshoz nem kell beutaló.

Ezeket a vizsgálatokat a háziorvosod is meg tudod kérdezni ha mész ekg-ra. Tippem az lenne, hogy labor ugyanúgy, nem tudom van-e külön hely neki.

Ja 12 hetes uh-ra se kell beutaló, végülis ott a kiskonyv. :)

2015. febr. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem is káosz volt az elején, de csak bonyolultnak tűnik :) Én is SZTK-ba járok (Győr). Nekem a terhesség megállapítása után el kellett mennem a védőnőhöz, aki kiállította a kiskönyvet (6 hetesen). Mivel nekem egy helyen van a háziorvossal, egyből megkaptam a beutalókat, amiket te is írtál. Következő héten EKG a háziorvosnál. Kérdezz rá, szerintem megcsinálja. Utána héten elmentem első vérvételre a terhesgondozóba (8 hetesen) és itt kellett beadni azokat a beutalókat is a kiskönyvemmel együtt. Az eredmények azt hiszem a háziorvoshoz mentek. Mivel nem tudtam mikor kell visszamennem a nőgyógyászhoz, ezért a vérvétel után bementem. Akkor beírta a kiskönyvbe a 12 hetes ultrahang időpontját is. Végül addig kibántam magam és elmentem inkább a drága, kombinált tesztet megcsináltatni, mert úgy voltam vele, hogy ha már a dokiért nem fizetek, akkor ezt bevállaljuk. Mondjuk én úgy voltam vele, hogy ha bunkó az orvos az elején az SZTK-ban, akkor magánba megyek, de végül egy annyira kedves ember fogadott, hogy úgy döntöttem maradok nála. A fogorvost nem tudom, mert én magándokihoz járok, de oda is el kell menni mindenképp ellenőriztetni, illetve ami rossz, megcsináltatni.
2015. febr. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Fogorvos nem kötelező hanem ajánlott. Oda csak időpontot kell kerni és saját érdekedben megcsináltatni. Nem kell beutaló és nem kell hogy adjon neked leletet. Csak megcsinálja hogy ne romoljon tovább, az is mindegy hogy hova mész, magánba vagy pedig a körzetihez.
2015. febr. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!