Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Akkor most hol kell az EKG-t...

Akkor most hol kell az EKG-t meg a belgyógyot megcsináltatnom?!

Figyelt kérdés
A háziorvos azt mondta, hogy mivel ahol jelenleg lakom, az csak a tartózkodási helyem, így az sztk-ban kell megcsináltatnom az ő vizsgálatait, csak ne írassam alá. Előtte a laborról meg a nőgyógyászatról beszéltünk, mindkettő a szakrendelőben van. Ezek közül valahol vagy külön vagy nem vágom. Valaki tudna segíteni?
2015. márc. 11. 19:04
 1/7 anonim ***** válasza:

Ilyen nincs. Én is tartózkodási hely szerinti dokihoz járok es csinalt nekem ekg-t. Kartonod meg minden Nála van azaz rendesen be vagy jelentve hozzá? Adott beutalót az sztk-ba? Ha a dokid nem csinálja meg akkor az ő aláírása se kell, rá lehet hagyni a belgyogyaszatra. Nem értem. Olyan van hogy nincs gepuk ekg-hoz de hogy nem csinálja meg..


Kedden voltam vért adni a laborban. Engem a terhes ambulanciara kuldtek, hogy kismamától ott vesznek vért. Nem tudom nálatok hogy van, nyíregyházi vagyok, itt így megy a vérvétel.

2015. márc. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Pedig ezzel indokolta. És még hozzá is tette, hogy ne kérjek rá orvosi aláírást, mert azt ő adja. Nem adott beutalót, gondolom a kiskönyvnek elégnek kell lennie. Na de most ezért külön rendelésekre menni, nem értem. Azért kérdeztem, hátha valaki tudja, mi ez az egész. Köszi azért :-)
2015. márc. 11. 20:20
 3/7 anonim ***** válasza:
Érdekes.. Azt meg főleg nem értem hogy ha nem ő csinálja akkor mégis miért irna alá? Magyar egészségügy... :'(
2015. márc. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én sem igazán értem. Nekem a doki kiadta a beutalót,elmentem a belgyógyászatra, megcsinálták az EKG-t,aztán elmentem a védőnőhöz amikor kellett és ő beírta a kiskönyvbe az eredményét az EKG-nak.
2015. márc. 11. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én sem értem. Ebben valami csavar van a doki részéről szerintem. Gondolom máshogy akarja elszámolni. Az én háziorvosom egy másik községben van (az itteni semmit nem ér, a régihez meg ragaszkodtam, mert tudom, hogy jó). A lényeg nála van a kartonon (hiába hogy lakcímileg ugye nem oda tartozom, de szabad orvosválasztás van). Mindkét terhességemnél ő csinálta a belgyógy vizsgálatot és ekg-t is, így ő írt be a könyvbe is. Hiszen mi alapján írna ő alá ha azt sem tudja mi a vizsgálat eredménye? Ha meg nem ő csinálja kapnod kellene beutalót a belgyógyászatra, hogy mit is csináljanak veled (az elsőnél nekem adott a védőnő, mert nem tudta, hogy a háziorvosunk meg tudja-e csinálni)
2015. márc. 12. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ma voltam benn vérvételen és megkérdeztem. Ott azt mondták, hogy vagy a védőnő vagy az orvos ad beutalót és azzal kell bemenni. Franc se érti. Első gyerekkel máshova jártam és nem volt ilyen bonyolult.

Felhívom ma a védőnőt szerintem.

Köszi mindenkinek.

2015. márc. 12. 10:49
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát egyszerűbb. Bár a védőnő is úgy adhat beutalót,hogy aláíratja a dokival,ami gondolom a gondozáson történik meg,tehát igazából a nőgyógyász utal be.
2015. márc. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!