Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kisbabát várunk, de nagyon...

Kisbabát várunk, de nagyon rosszak a fogaim. Tudom, hogy terhesség alatt kötelező a fogászat. De ha sokmindent kellene megcsináltatnom, akkor várjak vele a terhesség végéig?

Figyelt kérdés
Igazán nem tudom, mit tegyek, mert szinte minden második fogamon lenne mit csinálni, vagy letörött, vagy ráhajlik a másikra, elöl nincs gond de a hátsó fogaimmal szinte mindegyikkel van valami. Lehetséges, hogy most csináltassam meg őket? vagy várjam meg a terhesség végét, amikor már nem stresszelek annyira közben, hogy biztosan nem-e árt a babának? Félek, hogy az én félelmem rá is kihatással lesz. Nyugtatót meg ugye nem szedhetek, de tényleg komoylan félek. Mit tegyek?
2009. nov. 18. 11:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
szia.átérzem a próblémád.nekem is nagyon rosszak a fogaim.én elötte szeretem volna megcsináltatni de olyan gyorsan összejött a baba h szinte fel sem fogtam h te jó ég hát a fogorvos.:)sajna nekem el is kezdett fájni a hátsó így több mint egy hónap KÍNLÓDÁS után kénytelen voltam elmenni kihúzták most már jobb nem fáj.de közölte a dokim h szülés utan találkozunk.én azt tom tanácsolni neked mivel nem írtad hány hetes kismama vagy ha terheség elején vagy akkor csináltasd meg amiket nagyon fontos mert késöbb fájhat és az még rosszabb neked is és a babádnak is.és a többit szülés után.én is nagyon féltem de azt mondom h amikor a székben ültem a babám nagyon jól viselte azt már nehezebben amikor este a fogfájás kínzot.és lehet érzéstelenítést kérni ha ez megnyugtat.boldog babavárást neke.26 hetes km:)
2009. nov. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Először is nyugi. A nyugtatót mindenképp felejtsd el! Fáj is a fogad? Az 1. triesztert azért hagyd ki, de van olyan szuri amit adhat a doki és semmi bajod nem lesz! Menj el profi fogorvoshoz, majd megnyugtat! Nekem 2-t gyökérkezelt is! Semmi bajunk!
2009. nov. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
kötelező a fogászat? Én nem voltam:)
2009. nov. 18. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Még a terhesség első trimeszterében vagyunk, és egyik fogam sem fáj. De akkor ezek szerint valószínű, hogy nem úszom meg most.. köszönöm, hogy írtatok!
2009. nov. 18. 12:02
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem kötelező a fogászat, de egy gyulladt fog koraszülést okozhat (bár én még konkrét esetről nem hallottam). Szerintem a második trimeszterben csináltasd meg azokat amik nagyon rosszak, a többi ráér utána is.
2009. nov. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem kötelező a fogászat. Én sem voltam.

38km

2009. nov. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom, hogy kötelező vagy sem, én kikötöttem a fogorvosnál, mert fájt a fogam, gyökérkezeli még most is. A lényeg szerintem, ha fáj, akkor menj, ha nem fáj, akkor ne menj! Én legalább is így gondolom.

A fogászat miatt azért nem kellene nyugtatóra gondolni...ennyire ne félj tőle!

(27 hetes mami)

2009. nov. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem kötelező, nekem is volt gyulladt fogam, és nem okozott koraszülést, 40+2-re szültem.


6hetes baba anyukája

2009. nov. 18. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!