Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Terhesseg alatt kotelezo a...

Terhesseg alatt kotelezo a tetanusz elleni oltas?

Figyelt kérdés

Kulfoldon elek, itt jarok terhesgondozasra.


Mikor eloszor voltam a vedononel, akkor felirta nekem, hogy hany hetesen kell mennem hozza, es mikor mi miatt. Azt irta, hogy 18 hetesen menjek be tetanusz elleni vedooltas miatt.

Kerdeztem az orvosomat, es azt mondta, hogy a 20. het korul valoban ad a vedono tetanusz oltast.


Ez kotelezo?

Ha nem kotelezo, akkor ajanlott? Ti kernetek?


2015. márc. 26. 14:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

szerintem nem jó helyen kérdezed, mi honnan tudjuk, hogy ott kötelező-e? azt se írtad, hogy hol van az a külföld... keress ottani fórumot!

nálunk nincs ilyen, viszont nálunk ugye minden szar balesetkor adnak, így nagyon sokan terhesen is védettek...

2015. márc. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hol élsz külföldön?


Magyarországon nem kötelező beadatni, de más országban lehet, hogy kell (pl. úgy hallottam Romániában kötelező a fertőzések elkerülése végett, de ezt te tudhatod, hogy ott mi a kötelező, ahol élsz).


De amúgy nem tartalmaz gyengített kórokozót, csak antigént, az pedig nem ártalmas a terhességre, úgyhogy nem kell félned tőle.

2015. márc. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha kaptál kb.10 éven belül tetanusz oltást,akkor az még érvényes,ahogy tudom.

Olyankor kaphattál,ha mondjuk szögbe nyúltál,ami lehetett rozsdás.

2015. márc. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszokat!


Igazatok van, felreerthetoen tettem fel a kerdest:

arra voltam kivancsi, hogy Mo.-n kotelezo-e.


Az a helyzet, hogy veszelyeztetett terhes vagyok, fekudnom kell, es nem szeretnek egy oltas miatt kockaztatni, es elvanszorogni a vedonohoz.

2015. márc. 26. 15:14
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha kötelező ott, akkor nem lehet kérni, el kell menni és kész, esetleg kérdezd meg a védőnőt, kimegy-e, Mo.-on ugye kijárnak többször is, hátha...

Vagy az orvos.


De itthon nincs tetanusz. Mármint a terhesség alatti kötelező dolgok között.

2015. ápr. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!