Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mindenütt kötelező a tetanusz...

Mindenütt kötelező a tetanusz elleni oltás terhesség alatt?

Figyelt kérdés
Tegnap mondta a háziorvosom, hogy a 7. hónapban majd kell kapjak tetanusz elleni oltást. Ettől kiakadtam, nem szeretném, nem tartom valószínűnek, hogy a szülés körülményei olyanok lesznek, hogy erre szükség legyen. Ez mindenütt kötelező vagy csak nálunk? (Románia)
2011. dec. 15. 11:08
 1/9 anonim ***** válasza:
66%
Én nem kaptam semmilyen oltást.
2011. dec. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon nem kötelező a tetanusz, nem is adják a protokoll szerint, nyilván más, ha rozsdás szögbe lép a kismama, de a szülés miatt nem adnak.
2011. dec. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Egyre inkább azon agyalok, hogy nem egyezek bele. Itthon vagyok már másfél hónapja, ha itt szülnék, akkor sem lenne baj, de kórházban szeretnék. Azt mondják, azért kell, mert ha valamilyen csoda folytán valahol padlón vagy földön születne a baba, baj lehetne. Na de hogy?!

21 hkm

2011. dec. 15. 11:14
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én se kaptam. Szülés előtt 3 nappal ráömlött a csuklómra a forróolaj. Nem adtak tetanuszt akkor sem.
2011. dec. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A munkahelyem, ahonnan kiírtak, elég durva volt ilyen szempontból, környezetvédelmi felügyelőként mikkel nem kerültem kapcsolatba, mégis sosem kerültem tetanuszos helyzetbe. (mondjuk, a durva dolgok miatt is írtak ki.) Na de hogy a fenébe szüljek mezőn?!
2011. dec. 15. 12:56
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon nem adnak... Én terhesen semmi kötelező oltást nem kaptam. Influenza és H1N1 ellen én kértem oltást.

Hát nem tudom, hogy ott miért adnak. Nincs véletlenül egy jó ismerősöd, aki orvos? Talán érdemes lenne vele megbeszélni, mielőtt visszautasítod.

2011. dec. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Romaniaban adnak. Nem tudom, hogy meguszod-e, de ott tuti adnak.

Az a lenyeg, hogy ott mit latnak szuksegesnek es mit nem, en nem biztos, hogy ellenkeznek a helyedben, ha ott ez rutin. Bizonyara megalapozott tenyekre alapozzak a tetanusz szuksegesseget.

Van baratnom is ott, tavaly szult, egyebkent orvos es o is kapott, egy szot nem szolt erte.

De itt gyakorin is volt mar kerdes ezzel kapcsolatban.

2011. dec. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Közben eldöntöttem, ha másképp nem megy, nyilatkozatot fogok írni, hoyg saját felelőségemre visszautasítom, és kész. :) majd mit csinálnak, ha nem engedem beadni? Lefgnak és megszúrnak?!

Köszönöm mindenkinek!

2011. dec. 15. 14:45
 9/9 anonim ***** válasza:
lehet már nem figyeli senki a kérdést de azért leirom hogy most voltam a háziorvosnál és kérdezés nélkül beadta a tetanuszt nekem is,rögtön rákereste itthon hogy tényleg kell e de ugy látszik ez csak nállunk divat.Erdélyi kismama
2013. ápr. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!