Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » A terhességi cukorbeteg...

A terhességi cukorbeteg kismamák akiknek otthoni méréseket kell végezniük tb-re kaphatnak tesztcsíkot? Esetleg a kütyüt is?

Figyelt kérdés
Most derült ki picit több mint egy hete mérem de már közel 60-70db csík ment el.

2015. ápr. 1. 22:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondták, hogy csak akkor jár tb támogatás a tesztcsíkra, ha inzulinos lesz valaki. Idáig szerencsére nem fajult a dolog, így nem kellett megtudnom, hogy tényleg jár-e akkor.
2015. ápr. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

nekem nem írtak fel...


egyébként nem kell napi 10x szúrni. ha jól csinálod a diétát akkor elég "szúrópróba szerűen" mérni, persze míg a diétát beállítod méregetni kell, de 1-2 hét múlva már csak napi 1x-2x fogod mérni vagy annyit se :)

2015. ápr. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

2-es! Kérlek, ne adj ilyen tanácsot senkinek!

2-es típusú diabétesznél valóban igazad lenne, mert ott ha jó van beállítva a diéta/gyógyszer/inzulin, akkor valóban elég szúrópróbaszerűen mérni, ill. időről-időre profilt csinálni.

De terhesség alatt, legyen szó 2-es típusú, vagy terhességi diabéteszről, folyamatosan változik (sajnos sokáig nő, a vége felé meg esetleg stagnál, vagy akár csökken) a vércukorszint.

Sok olyan terhességi cukros van, akinek eleinte elég a diéta, aztán inzulinra kell állítani (gyógyszert nem szedhet), és a terhesség végéig folyamatosan nő az inzulinigénye, akár napi 40-50 egységig is eljut a végére.


Nekem 2-es típusú diabéteszem van, 2 terhességet csináltam így végig. Gyakorlatilag a pozitív teszttől kezdve minden héten ott ültem a cukorgondozóban.

Saját tapasztalat: alapból gyógyszeres voltam, terhesség előtt napi kétszer szúrtam, reggel 6 NE, este 3 NE Humulin R-t, szülés előtt már napi 5 szúrás volt (éjszaka) is, és összesen 54 egység inzulin. Volt hogy egy héten belül emelni kellett.


A 2x 8 hónap alatt, amit a rendelő előtt üldögéltem, sok terhességi cukros kismamával ismerekedtem meg. Elég rossz volt, hiszen rendesen cserélődtek mellettem. A lényeg, hogy nem egyet vigasztaltam, aki diétával kezdte, és néhány hét múlva inzulinra állították. Néhány a végére elég keményen kapta.


A kérdező kérdésére:

Tesztcsíkot csak inzulinfüggő diabéteszesnek írnak fel, és még akkor sem ingyenes, csak olcsóbb. Ami ingyen van, az az inzulin, ott csak a csomagolás díját kell fizetni.

Felénk a kismamák a készlet erejéig kaptak vércukormérőt, és minden inzulinfüggő inzulintollat, lándzsát, ezeket szülés után néhány héttel a kontrollon issza kellett adni.


Én nagyon javaslom a saját vércukormérő beszerzését, mert bár a terhességi diabétesz elmúlik, nagyobb az esély a 2-es típusú kialakulására, és nem árt majd néha az önellenőrzés.


Napi kötelező mérések:

reggeli, ebéd és vacsora előtt és után a megszabott időben, és érdemes mérni egyet lefekvés előtt, főleg ha inzulinos az ember, nehogy nagyon lemenjen éjjel.

2015. ápr. 2. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Jubilee ***** válasza:
Szia, én inzulint kapok napi 3x, így írhat fel az orvos emelt támogatással 2 doboz csíkot. Napi 3x mérj, evés után 1 órával. A reggeli, az ebéd és a vacsora után végezz méréseket! Az első két terhességemnél, amikor már jól működött a diéta, akkor pedig napi 1x kellett mérjek, egyik nap reggel, másik nap ebéd után, harmadik nap vacsora után.
2015. ápr. 2. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Jubilee ***** válasza:
Vércukormérőt pedig nem kaptam tb-re. A régi cukor mérőm cserélték ki újra, s így csak a csere keretében 3000ft-ot kellett fizessek.
2015. ápr. 2. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!