Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » IR-em van! 11 hetes kismama!...

IR-em van! 11 hetes kismama! Mit egyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Tehát az lenne a problémám, hogy nagyon nehezen estem teherbe, évekig próbálkoztunk! Most 11 hetes kismama vagyok, csak annyi a baj, hogy a Merckformint ugye el kellett hagynom és nem edzhetek, mert veszélyeztetett terhes vagyok! A dokim azt mondta, hogy a cukrot viszont nem hagyhatom el, mert a babónak szüksége van rá! Nekem meg rohamosan megy fel az inzulin értékem! Ez által a testsúlyom is nől! Ami nem olyan jó egy IR-nek! Azt mondta a nővérke, hogy tartanom kell a súlyom de a 180g CH kevés nekem is meg a gyereknek is! Akkor most mit tegyek, hogy mind kettőnknek jo legyen?!

#inzulinreszitencia
2015. ápr. 8. 13:37
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem értem, milyen orvos kezel? Milyen gyakran jársz kontrollra? 8 hetes IR-es kismama vagyok, szedem a Merckformint és az orvosomnak (akivel már a második várandósságom viszem végig) eszébe sem jutott leállítani róla. Honnan tudod, hogy megy fel az inzulinod, milyen gyakran mérik? A 180gramm ch nemhogy nem elég nektek, de bőven jó! Én 160-on viszem végig a második várandósságom és az első babám 3.7kg-mal született. A diéta alapja, hogy nem eszel cukrot, fehér lisztet... stb. Én úgy érzem, hogy téged nem világosítottak fel a részletekről, mert amiket mondasz, összefüggéstelen.
2015. ápr. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az első terhességednél végig szetted a merckformint? És mennyit? Nemtom most akkor mivan jovo het szerdan kell hozza mennem emliteni fogom ezt neki koszi szepen!!
2015. ápr. 8. 14:39
 3/10 anonim ***** válasza:
Én is végig szedtem a merckit és 180g diétán voltam. Keress egy hozzáertő dokit.
2015. ápr. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nekem nem engedték, csak a 12. hétig. Egy idő után inzulinra állítottak, napi 3x. Sürgősen keress egy hozzáértő diabetológust és egy dietetikust, mert nem egyszerű a diéta. De csak eleinte, utána rutinos leszel.

Ha nem elég a 180 g ch, akkor valamit nem jól csinálsz.


Milyen értékeket mérsz étkezés után 1 órával?

2015. ápr. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Inzulint nem tud otthon mérni, ezért kérdeztem, hogy mikor-milyen gyakran mérik neki, mert otthon nem tudja ellenőrizni, mégis azt mondja, hogy romlik az érték. Olyan meg nincs, hogy a cukrot nem hagyhatod el, el KELL hagynod. Ez tényleg alap. Szerintem sem vagy megfelelő orvosnál.


Őket ismered? www.mensmentis.hu

2015. ápr. 8. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Az előbb hìvtam fel az endokrinológusom és azt mondta, hogy ne hallgassak a nődokimra meg nyugodtan szedjem a mercket, ha sérült gyereket szeretnék! Cukot hadjam el és tartsam a 180g-os CH-t!! Ehez mit szòltok?
2015. ápr. 8. 18:12
 7/10 anonim ***** válasza:
Sérült gyereket. Angliában már eleve adják a túlsúlyos terhes anyukáknak. Rengeteg lányt ismerek aki végig szedte mint én semmi baja nem lett egyik babának sem és így egyikünk sem lett gdm-es ami tényleg árthat.
2015. ápr. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hmm..nem tudnatok nekem szolnok megyében valami értelmes orvost ajánlani?!
2015. ápr. 8. 20:32
 9/10 anonim ***** válasza:

A PCOS ALapítvány PCOS/IR hitelesen csoportot és a kifejezetten IR-es kismamáknak szánt: POCakoSak és anyukák csoportot ajánlom facebook-on. Rengetegen vannak benne, és tudnak jó orvosokat ajánlani.


A merck nem okoz sérülést a babánál, ez a doki sem olvas naprakész szakirodalmat. Ne menj vissza hozzá! ÉRdeklődj a csoportokban, melyik orvost ajánlják!

2015. ápr. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem gyere fel Bpre a Mensmentisbe megéri.
2015. ápr. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!