Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Kombinált teszt eredménye...

Kombinált teszt eredménye 12+1 (uh/biometria 12+5) hetesen: Down-kór magas kockázat (1:150), Edwards-kór alacsony kockázat (1:50. 000).39 éves vagyok. Para vagy nem para?

Figyelt kérdés

Az értékek részletesen:

- PAPP-A: 1952 miu/L = 0,68 MoM

- szabad béta-hCG: 30,2 Ng/mL = 1,06 MoM

- tarkóredő: 2,2 mm = 1,51 MoM

- BPD: 23 mm

- CRL: 65 mm

- orrcsont ábrázolódik, jó magzati szívműködés, magzatvíz normális mennyiségű.


Ezek jó vagy nem jó eredmények? A dokim csak a jövő hét végén lesz, addig izgulás... :-( pedig most az időfaktor fontos lenne...


2015. ápr. 25. 10:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Igen, ez para. Az 1:150 pont a határérték, hogy feltehetőleg hordozza (magas a kockázata, hogy igen) a kromoszómarendellenességet. Csomó vizsgálat vár majd rátok (genetikai tanácsadás, magzati kromoszóma-vizsgálat).
2015. ápr. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
A kockázat az életkorom miatt ennyi, legalábbis ahol az eredményt megnéztem, ott a táblázatba a 39 évhez ez van hozzárendelve. A többi érték viszont szerintem (dr. google) nem kockázatos érték. Ezért bizonytalankodom...
2015. ápr. 25. 10:59
 3/16 anonim ***** válasza:
Az 1:150 nem az életkorod miatt szerepel így, hanem az értékek alapján.
2015. ápr. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Az én leletemen külön van egy életkori és az ehhez képest számított kockázat. A kettő nekem eltér.
2015. ápr. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

[link]

[link]


Akkor biztos én nem tudok értelmezni táblázatokat és magyar mondatokat, de az egyik alapján rossz, a másik oldal alapján jó.

2015. ápr. 25. 11:51
 6/16 A kérdező kommentje:
A leleten nincs külön részletezve, hogy miért ennyi az annyi. Annyi, oszt kész.
2015. ápr. 25. 11:56
 7/16 anonim ***** válasza:

Ha nem két kockázat van a leleteden, akkor NEM az életkori kockázat van rajta, hanem a számított.


Az, hogy neked ez a kettő megegyezik, csak sajnálatos egyezőség.

2015. ápr. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Bocsi,de 39 évesen minek csináltattál kombinált tesztet?

Életkorod alapján úgyis amnioszkópia kell,addig meg feleslegesen izgulsz a nem túl jó eredmény miatt.Úgyis a magzatvízvizsgálat mondja meg a tutit,vagy a méhlepény biopszia.A kombinált teszt csak egy becslés.

2015. ápr. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
A kockázat sajnos nem az életkorod miatt ennyi. Az első táblázat azt mutatja, hogy az átlagos kockázat 39 éves korban 1:150-hez. A Te esetedben ez megegyezik a számított kockázattal. A magas Down-kockázat mindenképpen para, biztos hogy amniocentézist fognak javasolni. (Egyébként az új protokoll szerint 37 vagy 38 év fölött mindenkinek javasolják az amniocentézist.)
2015. ápr. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

"A grafikonokat megfigyelve látható, hogy ha a szabad-ß-hCG-értékek 1,35 MoM fölött, a PAPP-A-érték 0,6 MoM alatt, míg a tarkóredő vastagságának értéke 1,5 MoM fölött vannak, a Down-kór kockázatának emelkedését, míg az értékek ellentétes irányban való elhelyezkedése a kockázat csökkenését jelenti."


Ez a mondat (értelmezésem szerint) azt jelenti, hogy az értékeim jók: a tarkóredő határérték felett egy icipicivel, a többi viszont a kockázat csökkenése felé mutat. Vagy nem?


Az amnio és a boholyvétel vetélést okozhat, azért akartam magamat és a babát is 'megvédeni' a kombiteszttel. Hát, nem jött be...

Egyébként már a 6 hetes UHn ajánlgatta a doki a mindenféle veszélyes-nemveszélyes, fizetős-nemfizetős további vizsgálatokat, csupán az életkorból kiindulva.

2015. ápr. 25. 14:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!