Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » 12 hetes UH-ra mikor kell...

12 hetes UH-ra mikor kell menni pontosan?

Figyelt kérdés
Vérzésem pénteken volt, így mindig pénteken töltöm az adott hetet. Meg kell várni a 12. betöltött hetet és utána héten, amíg még nem vagyok 13 hetes, vagy mikor? Azért kérdezem, mert védőnőnél még nem voltam, tehát nem tudom és kíváncsi vagyok?!
2015. máj. 11. 15:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
11-13. hét között javasolt, de igen, a legjobb 12-13 között.
2015. máj. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Jah, és addigra érdemes védőnőhöz menni, kiskönyvért.
2015. máj. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Tehát nem baj, ha kitolom 12+6 napra?
2015. máj. 11. 15:31
 4/18 A kérdező kommentje:
És ha elmegyek a védőnőhöz és UH-ra, akkor ráérek utána elmenni háziorvoshoz, vagy oda mikor kell menni először? Oda nem kötelező a 12. héten, ugye?
2015. máj. 11. 15:40
 5/18 anonim ***** válasza:
Én háziorvoshoz is akörül mentem, mert nekem ő adta a beutalókat a laborba a 12. hétre, de az EKG-t nekem is később csinálta meg. Ha beutalót ad a dokid akkor a háziorvos ráér szerintem.
2015. máj. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Nálam ez volt a sorrend a 12. hétig:

1. Pozitív teszt után orvosom értesítése, akihez aztán 5 hét 5 naposan mentem a 0. UH-ra. Megerősítette a terhességet, illetve körbenézett, hogy rendben vannak-e a dolgok.

2. Majdnem 9 hetesen újabb UH, hogy továbbra is minden OK-e. Ekkor megbeszéltük az időpontot a 12. heti UH-ra (pont a betöltött 12. hétre).

3. 9 hetesen első védőnői találka az orvostól kapott leletekkel. Megkaptam a kiskönyvet, illetve a beutalót vérvételre.

4. 10 hetesen háziorvoshoz mentem, akivel aztán többet nem találkoztam a terhesség alatt, mivel nem ő adott beutalókat.

5. 10 hetesen elvégezték az 1. vérvételt is.

6. 12 hetes UH.


A kórházi időpont kéréseknél viszont - amennyiben terhességi héthez volt kötve valamilyen UH, vérvétel vagy egyéb vizsgálat - mindig megkérdezték, hogy mikor tölti be a kismama az adott hetet, és úgy adtak időpontot.

2015. máj. 11. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Ha szeretnél menni kombinált tesztre akkor amit időpont kéréskor mondanak az a mérvadó. Ha nem mész csak UH-ra akkor 11 betöltött héttől -13. hét végéig.


[link]

2015. máj. 12. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Köszi 6-os, de nekem pont az a lényeg, hogy a védőnőt, a háziorvost és a 12 hetes vizsgálatot is minnél későbbre toljam, tehát a te időpontjaid nekem nem mérvadóak, de köszi mindenkinek!
2015. máj. 12. 14:13
 9/18 A kérdező kommentje:
11 hetes vagyok amúgy és lombik, úgyhogy nőgyógyász minden héten lát és megcsinálja a 12 hetest is asszem...
2015. máj. 12. 14:15
 10/18 anonim ***** válasza:

6-os vagyok.

Megkérdezhetem, hogy miért tolsz ki ennyire mindent? Nem véletlenül javasolják pl. az első vér- és vizeletvizsgálatot a 12. hétig, vagy éppen védőnőhöz menni (nálunk ő állítja ki a kiskönyvet, amit aztán szinte mindenhol elkértek a későbbiekben).

Ha a nőgyógyász minden héten lát, akkor ő tudja a legjobban, hogy mikor a legoptimálisabb megcsinálni az UH-t...

2015. máj. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!