Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Milyen igazolások kellenek a...

Milyen igazolások kellenek a védőnőnek a terhességi kiskönyv kiállításához?

Figyelt kérdés
10 hetes kismama vagyok. A nőgyógyászomtól a 7. héten kaptam igazolást a terhességről, amelyben kéri a védőnőt, hogy állítsa ki a kiskönyvemet. A kisvárosban, ahol élek 2 védőnő van, mindkettő állítja, hogy nekik kell még egy A4-es nyomtatvány, amit a nőgyógyász kitölti a rizikóbesorolást meg a felelős személy vállalást. A nőgyógyászom szerint meg a védőnők tudják rosszul, mert ezeket ő majd csak a kiskönyvben tudja kitölteni, amit előbb ki kéne állítania a védőnőnek. A védőnők szerint meg ezeket az adatokat majd ők töltik ki a kiskönyvben, a nőgyógyász által kitöltött nyomtatvány alapján. Én meg most itt vagyok két tűz között és nincs kiskönyvem, és a védőnő meg a doki is velem veszekszik, hogy én mondjam csak meg a másiknak, hogy nincs igaza....anyukám is megkérdezett 3 védőnőt, ők meg azt állítják, hogy a nőgyógyásznak van igaza és a terhesség igazolása alapján a védőnőnek ki kéne állítania a kiskönyvet. Nem tudom már, kihez forduljak, nem tudom, kinek van igaza, csak azt, hogy másfél hetem van, hogy megcsinálják a kiskönyvet, mert a 12. hétre kéne, és segíteni senki nem segít, csak a másikra mutogat.

2015. aug. 26. 12:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én éppen tegnap kaptam meg ezeket a papírokat: a terhességi igazolást és a rizikó-besorolást is a nőgyógyászom állította ki, ideadta, és elmondta, hogy ezekkel keressem fel a védőnőt a kiskönyvért.

Remélem, tudta, segíteni!

2015. aug. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ezek szerint ez is mindenhol másképp megy, mert nekem is csak az igazolás kellett vinnem a terhességről és megkaptam a kiskönyvet.

Esetleg ott keress másik kismamát, hátha tud valaki valamit.

Ha nem megy, akkor keress feljebbvalót, akinél panaszt tehetsz.

2015. aug. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Felhívtam a Magyar Védőnők Egyesületét, ott azt mondták, ez egy új szabály, és a védőnőnek igaza van, de ennek ellenére próbáljak meg kuncsorogni a védőnőnél, hogy mégiscsak állítsa ki a könyvet, mert ha a dokimhoz még nem jutott el az információ, akkor hiába kellene, nem fog tudni ilyen papírt adni, mert nincs nála :S Magándoki, de főorvos a megyei kórházban, szóval valószínűleg nem járnék jól vele, ha bepanaszolnám :(
2015. aug. 26. 13:31
 4/9 anonim ***** válasza:
Védőnő vagyok, tényleg a védőnőknek van igaza, és a rizikóbesorolás hiányában nem állíthatnák ki a kiskönyvet (más kérdés, hogy a sok nőgyógyász még mindig nem fogta fel, hogy már nem az a rendszer, ami régebben). Viszont kedvesebb védőnők kiállítják, hiszen nem te tehetsz róla, hogy a dokid nincs tisztában a jogszabállyal, és így a védőnő szegi meg (akit remélhetőleg ezért nem fognak felelősségre vonni). Érdemes tényleg a védőnőhöz visszamenni, talán egyszerűbben meg lehet vele beszélni, hiszen biztos, hogy nem te vagy az egyetlen várandós ezzel a problémával...
2015. aug. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az orvos automatikusan adta a rizikóbesorolást meg a másik papírt, a védőnő pedig kérte.
2015. aug. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Közben tudtam beszélni a dokim asszisztensével, mondta, hogy még soha nem hallott erről a papírról, de majd megpróbál intézkedni. Nem tudom, egy magándokinál (aki mellesleg megyeszékhelyi kórházban főorvos is) kinek a dolga lenne jogszabályokat nézni, de sose éreztem hanyagnak se a dokit, se az asszisztensnőt, szóval azért az információáramlásnál vannak problémák...És a végén a beteg (vagy jelen esetben a kismama) szívja meg.
2015. aug. 27. 10:47
 7/9 anonim ***** válasza:
Azon csodálkozom csak, hogy az új várandós-gondozási rendelet (amiben ez le van írva) 2014-ben jött ki, tehát már 1 éve hatályban van. Azért ezt egy főorvosnak igencsak illene ismerni...
2015. aug. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Na most már több oldalról is be vagyok biztosítva, mert a Párom anyukája tudott kérni a körzeti védőnőtől nyomtatványt, úgyhogy még ha asszisztens nem is tudna intézkedni, akkor én tudom vinni az orvosnak a papírt, hogy ezt töltse ki. Igaz, hogy szerintem sem az én dolgom lenne, de a lényeg, hogy lesz kiskönyvem :) Köszönöm minden választ!
2015. aug. 27. 16:09
 9/9 A kérdező kommentje:
Akarom mondani, köszönök minden választ :)
2015. aug. 27. 16:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!