Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Csak nekem "problémás" az új...

Csak nekem "problémás" az új terhes kiskönyv? Meg úgy az egész terhesgondozási rendszer?

Figyelt kérdés
4 éve sokkal egyszerűbbnek tűnt nekem ez a rendszer. Most nézegettem ezt az új csodát amit kiskönyvnek neveznek. Az anyasági támogatásról vagyis a pecséteka meglétéről védőnőnek kell igazolást adni? Van egy ilyen oldal benne. Meg mire kisakkoztuk ezt a rizikófaktor izét, mert a dokim először megfeledkezett róla így mehettem vissza. Persze a babáért mindent de ez az új rendszer úgy ahogy van túl van bonyolítva szerintem. :(

2015. aug. 7. 20:10
 1/10 anonim ***** válasza:
Melyek azok a változások? Lassan en is újra érintett leszek ezert kerdezem. En veszelyeztetett leszek tuti, mert a kisfiam koraszülött lett.
2015. aug. 7. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem csak neked.. elsők között kaptam az újat, pont akkor mentem védőnőhöz először. Akárhol nézték a kiskonyvet, mindenhol szidták, hogy mennyivel rosszabb, mint a régi. (Én a régit nem ismerem.)
2015. aug. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
én ugyan tavaly szültem, nem tudom azóta van e új, nekem semmi problémát nem okozott semmi. igaz magán orvoshoz jártam de így is volt egy csomó sztks intézni való.
2015. aug. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Kedves első! Rizikófaktor szerint sorolnak be. Ha már csak egy rizikód van akkor már csakis nőgyógyász kísérheti végig a terhességedet, normál esetben szülésznő is pecsételhet. Én rizikós vagyok mert magas vérnyomásom volt az első terhességem alatt szinte végig. A kiskönyv egy káosz, legalábbis a védőnőm szerint. De az előző kiskönyv sokkal jobb volt szerintem is.
2015. aug. 7. 20:25
 5/10 anonim ***** válasza:
Köszi a választ. Maganklinikara jarok úgyhogy ez a része nem problema. Nekem minden vizsgalatot ott csinaltak. Kiveve a fogorvos, mert az enyem nem ott volt. Varakozni egy percet nem vartam soha es mimdig tudtam mikor mire szamíthatok.
2015. aug. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Most fogok szülni és fel sem tűnt, hogy más a kiskönyv, de mintha nagyobb lenne. Engem nem soroltak semmilyen kategóriába. Jártam a magándokimhoz a rendelőjébe, kórházba is és a védőnőhöz is. Semmilyen változást nem talasztaltam.
2015. aug. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem a könyvvel nincs problémám, bár nem tudom milyen volt a régebbi, de ez az egész terhesgondozási rendszer egy nagy káosz. Egyik helyről küldenek a másikra, onnan megint el, merthogy ez meg az nem az ő dolguk, meg nem értik, mit is akarok, ők soha nem csináltak ilyet, meg a beutalók, egyik kéri, a másik csak a kiskönyves pecsétet, aztán senki nem tudja mit-hova kéne írnia, a védőnő meg engem szól meg, mert nincs kitöltve, holott könyörgök érte. Mindenhova küld a védőnő, csak épp nőgyógyászhoz/szülésznőhöz nem. Nem is értem, 13. hét óta csak egyszer látott nőgyógyász, a 20. heti uh-n 5 percre. Háziorvosnál meg kb 2 hetente ott ülök valami papírért, vagy laborértékelés miatt. Érdekes. 27hkm
2015. aug. 8. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy az-e az új, ami nekem most van, vagy ez is már réginek számít. Ez a második terhességem, így ez a második kiskönyvem is. Nekem az új, mármint az, ami számomra új, sokkal jobban tetszik, mint amit régen kaptam.

Így néznek ki, balra a régi, jobbra az új:

[link]

A baloldalit 2007 elején kaptam (bár 2006 van ráírva, de gondolom még akkor nem kaptak új fajtát), a jobboldalit pedig kb. egy hónapja.

Én ezt a baloldalit nagyon utáltam, eleve nagyon vacak papírra nyomtatták, másrészt tök komolytalan ezzel a magazinjellegű borítóval. Viszont ezzel a fehérrel semmi bajom, szerintem sokkal átláthatóbb, igaz, van benne pár hülye pont, ami tök érthetetlen, hogy miért kell, pl. hogy mi a végzettségem, mi a foglalkozásom, röhögtünk is rajta a védőnővel, hogy ha bemondom azt, ami a szerződésemben van, akkor az neki a világon semmit nem mond. Vagy hogy pl. a férjem adatai kellettek, hogy baj esetén kit értesítsenek, de a telefonszámát nem írják bele, csak a címét. Ennek sok értelme van... De mindegy, ami nekem régi, abban is volt egy csomó hülyeség.


Engem jobban zavar az, hogy mindig, mindenhol várni kell, hiába adnak időpontot. Pl. most voltam 12 hetes ultrahangon, 13:00-ra kaptam időpontot. Negyedórával korábban ott is voltam, a folyosón még kb. húszan vártak. Negyed kettő volt, mire megérkezett a vizsgálatot végző orvos, majd még öt perc, mire az első embert behívták. És mint kiderült, MINDENKINEK délután egyre adták az időpontot, és egyébként meg érkezési sorrend van. Én elhiszem, hogy nekik is sok a dolguk, nem csak ezzel foglalkoznak, de miért nem lehet normálisan időpontot adni? Védőnőnél ugyanez, bár ott még csak időpont sincs, tanácsadás eleve csak munkaidőben van, heti két nap, tizenegytől egyig. Az, hogy dolgozik az ember, az tök mindegy. Még ha mondjuk lehetne 8-ra menni, akkor azzal nem is lenne bajom, mert az még oké, ha havonta egyszer később megyek be egy picit, de így a város másik végéből kellene odajutnom, a munkaidőm kellős közepén.

2015. aug. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó! A vizsgálatokra kötelező elengedni a munkaadódnak. Ezt törvény írja elő. Elj vele es akkor lesz időd eljárni nem kell rohannod.

5-ös válaszoló voltam.

2015. aug. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem az elengedéssel van a baj, hanem azzal, hogy így nem tudom végezni a munkámat rendesen, ez meg engem zavar igazán, nem is a főnökömet. Arról nem is beszélve, hogy baromi macerás, hogy reggel elmegyek dolgozni - ez fél óra busszal -, utána dolgozok pár órát, aztán újra busz, megint fél óra, kivárom a soromat, eltöltök bent tíz percet, újra buszra szállok, megint fél óra, és utána próbáljak meg visszazökkenni a munkába, amit félbeszakítottam. Aztán haza ismét félóra buszozás. Szóval ahhoz képest, hogy városon belül vagyok, két óra elmegy csak utazgatással.

Oké, havonta egyszer természetesen belefér, de nem szeretem, hogy mindig mindent csak ilyenkor lehet intézni, és aki dolgozik, az igazodjon mindenhez és mindenkihez.

Vagy pl. - igaz, szorosan nem része a terhesgondozásnak, nem kötelező, de én mondjuk élnék vele - ott vannak a kismama tornák. Nálunk összesen két helyen tartanak ilyet (pedig egy megyeszékhelyről beszélünk), mindkettő tőlem nagyon messze van, de a fő probléma, hogy mindkettőt délelőtt tartják. Most komolyan, ezeken ki tud részt venni így? Aki jól van, nem veszélyeztetett, az dolgozik ilyenkor általában. Aki meg nem dolgozik, mert táppénzen van, az tornázni sem mehet. Esetleg aki otthon van a nagyobb gyerekkel. Bár kétlem, hogy a nagyobbnak akkora szórakozás egy kismamatorna. Nekik is kényelmesebb lenne, ha akkor lenne, amikor az apuka is otthon van már, hogy gyerek nélkül tudjanak menni. Maximum azoknak jók, akik egyáltalán nem dolgoznak, és nincs nagyobb gyerekük sem még.

2015. aug. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!