Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Ha nincs annyi pénzem, hogy...

Ha nincs annyi pénzem, hogy terhesen magánrendelésre járjak, meg több százezret fizessek jó ez a módszer is nem?

Figyelt kérdés
Ismerős nő az sztk-ba járt, és adott pénzt az orvosnak vizsgálatkor, de nyilván nem annyit mint a magánrendelésen szoktak. Ezért nem kellett végigvárnia a sort, kedves volt az orvos hozzá, rendezte a terhességét. Aki magánba jár hozzá több pénzt fizetett, és vele sem bánt másképp. Ez a megoldás szerintetek jó? Magánrendelésre nem szeretnék több tízezreket kiadni.
2015. aug. 27. 15:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
86%
Persze. De akkor is ellátnak, ha nem fizetsz. Ez az orvos amúgy sem lehet nagy eresztés, nyilvánvalóan a pénzre megy.
2015. aug. 27. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Azt veszem észre, hogy mennyire figyelemmel kísérik aki nem fizet. Egész nap, ott ül, az vizsgálja meg akihez esik.
2015. aug. 27. 15:58
 3/16 anonim ***** válasza:
97%
Emberileg mennyire korrekt az, aki attól is elfogad pénzt, akinek magánrendelésre már nem telne? Ez az ember fogja fogadni a gyereked erre a világra. Szép kép.
2015. aug. 27. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Nem érted minden vizsgálatkor tízen akárhány ezreket nem fogok kiadni. De pár ezer forintot megér, hogy a gyerek biztonságban legyen, intézze az ügyeket, meg nem mindegy hogy ki vizsgál például.
2015. aug. 27. 16:02
 5/16 anonim ***** válasza:
74%
Pedig hidd el, hogy azért a pár ezerért nem ugyanazt kapod, mint mások a tizenezrekért.
2015. aug. 27. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Mégis mi mást kapnál? Szebb a váró, vagy azt gondolod jobb a technika. Itt is ugyanugy figyelemmel kísér mindent, ahogy hallom azoknak rossz akik egyáltalán nem fizetnek, ők esnek valakihez, meg egész nap a kórházban ülnek. De tényleg érdekel miben gondolod a magant jobbnak, ahol a duplajat adod.
2015. aug. 27. 17:13
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Aki sztk rendelésen csak arra figyel, aki tömi a zsebét, az olyan is. Fogadott orvos nélkül úgyis annál szülsz, aki épp ott van, akkor is, ha a 9 hónap alatt nem őt pumpoltad. Azt a pénzt inkább tedd el a babának.
2015. aug. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Nála fogok szülni, de nem többszázezerért. A magándokit ugyanúgy pénzelik, jó lehet erre írni hogy az onkentesen valasztott de kicsit álszentnek tartom ezt a vélekedést. Leirtam hogy ez hogy műkodik itt, aki nem fogad senkit esik ahova esik, fél napokat vár, vizsgalja akihez kerül.
2015. aug. 27. 17:35
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Megpróbálbatod, aztán kiderül. Én nem bíznék olyan orvosban, aki sztk-ban pénzt fogad el, az állam által fizetett munkaidejében magánbetegeket fogad. Volt már szerencsém ilyen orvoshoz, a szeme helyen is dollár jel volt. Az én dokimnal pl nem tízezer Ft a terhesgondozás, hanem 4 ezer Ft (idén emelt árat, előtte 3 ezer volt), ha valamiért a kórházba kellett menni hozzá, akkor nem fogadott el pénzt, sőt amikor többször kellett egymás utáni héten magánrendelésre menni, akkor sem fogadott el pénzt. A szülés sem több százezer Ft volt, 40 ezret adtunk, de ezt is alig akarta elfogadni. Én nem hiszek a szürke megoldásokban. Az sztk az sztk, ott állami eszközöket használnak, kap fizetés, amikor ott van, így nem jár plusz. A magánrendelés, az éjszaka szüléshez behívás pedig olyan extra, amiért jár pénz.
2015. aug. 27. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Én 3 gyereket szültem már,nem vagyunk eleresztve anyagilag.. én gyesen voltam.. a férjem dolgozott,de mind a 3-nál fogadtam normálisan dokit,és magánra jártam. És hidd el,másabb az,mint neked az sztk-s ,,fizetősöd,,. Azért nem egy kategória,hiába is vakarózunk itt ezen. És nem a szebb rendelő..és a modernebb felszerelés,és UH-gép.Nem mindegy hogy állnak az emberhez,szülés közben,és után is! Sok mindenen átmentem már,láttam sok mindent a 3 várandóságom alatt,hidd el.Megéri 10-ezret adni havonta a dokidnak.Max.olyat válassz akinek nincs konkrét tarifája a szülésnél.Én ilyennél vagyok.Alkalmanként 10 ezer egy vizsgálat,de szülésnél nincs tarifa,annyit ad az anyuka amennyit gondol. De azért az sem mindegy,milyen az a terhesség.Ha kutya bajod...tényleg egészséges vagy,és minden simán megy,akkor megint más.Én pl. veszélyeztetett voltam mind a 3x. Kellett valaki akiben megbízok,és tényleg vigyáz ránk.Ha ez havi 10-be fájt,akkor annyiba.Ez nem volt kérdéses...ha vállaljuk a gyereket akkor vállaljuk azt is,hogy ez bizony pénzbe kerülhet..nem kevésbe.És ne rajtuk spóroljunk!!
2015. aug. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!