Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Védőnő tudja igazolni a napomat?

Védőnő tudja igazolni a napomat?

Figyelt kérdés

A nőgyógyász a terhesség megállapítása után elküldött a védőnőhöz, hogy beszéljem meg vele, hogy mik lesznek a következő vizsgálatok, tőle kapok beutalókat, stb.

A védőnő csak munkaidőben tud fogadni, s mivel 50 kmre dolgozom, egész napra elengednek. Tud nekem adni a védőnő igazolást? Vagy kérjem a háziorvost, hogy írjon ki aznapra? Vagy szabadságot vegyek ki? Viszont már csak 1 nap szabim van év végéig, mi van, ha kell még menni addig a védőnőhöz?


2015. szept. 4. 08:52
 1/4 anonim ***** válasza:
48%
Csak a háziorvos írhat ki.
2015. szept. 4. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
48%
Nem kell se szabi, se táppénz. Amíg közelező vizsgálaton vagy, addig mentesülsz a munkavégzés alól. Elég bemutatni a kiskönyvet, adott napi dátummal, hogy a terhesség miatt voltál távol.
2015. szept. 4. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

utolsó, a tv úgy szól, a kötelező orvosi vizsgálat időtartama alatt mentesül a munkavállaló...egész napra nem kötelesek elengedni...Kb. ötször kell megjelennie a védőnőnél, terhessége alatt, legalább ennyiszer a terhesgondozáson, háromszor majd vérvételen, cukorterhelés...ha ezekre mind elengedné a munkavállaló egész napra, jó is volna :)


háziorvos kiírhat betegszabadságra (évi 15 nap, igaz az csak 70%-os bér)

2015. szept. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
ja, sorry, úgy olvastam hogy nem engednek el egész napra...de tulajdonképpen nem elengednek, mert ha elengednének az azt jelentené, hogy megengedik hogy egész nap otthon maradj, mintha bent lettél volna, csak azt az 1 órát kell igazolnod mintha a védőnőnél volnál..de ők nem elengednek gondolom, hanem azt akarják írd ki szabira..vagy rosszul értem?
2015. szept. 4. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!