Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Mennyire általános hogy az...

Mennyire általános hogy az uh-on nem mondanak és nem lát a kismama semmit?

Figyelt kérdés
A magànorvosom csak a legelső talàlkozàskor csinàl uh-ot, az összes többiért az sztk-ba kell menni.. Ott viszont nemhogy nem làt semmit a kismama (a monitor teljesen el van fordítva), de egy àrva szót sem szólnak hozzànk, van hogy még köszönni sem köszönnek.. A 20. héten a vizsgàlat végén megkérdeztem hogy esetleg làtszódott-e a baba neme, nagynehezen dünnyögött valamit az ember az orra alatt, mintha a fiú szót hallottam volna..

2015. okt. 3. 18:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nalunk is ez volt a kórházban.

Profi szakemberek, de nem szoszatyarok es futoszalagon megy a vizsgalat.

2015. okt. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Én a 14. hétig nem láttam, nem hallottam a babám. Akkor váltottam SZTK-s dokiról magánra.

A magándokim minden alkalommal csinált UH-t (kb 6 hetente találkoztunk), és mindig láttuk is a babát (képet is mindig kaptam).

Beutalót a SOTE II-re adott a kötelező vizsgálatokra (labor, genetikai UH, CTG), ott is mindenki rendes volt.

A 18. heti genetikain megkérdezte az orvos, hogy "Ugye tudja, hogy fiú?" pedig tanulók is voltak bent.


Szóval orvostól függ, mennyit mondd és mutat.

2015. okt. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Ahová én jártam, ott más volt.

Láttam a monitort én is és bármit kérdeztem, válaszoltak, sőt, volt hogy mutatták, hogy mi hol van.

Sőt, a 33 hetes uh-n kérdezte az orvos, hogy mit szeretnénk, fiút vagy lányt? Mondtuk, hogy ugye mindegy és akkor mondta, hogy lánynéven ne gondolkozzunk, mert fiú lesz, meg is mutatta, ami egyértelművé tette, hogy tényleg az lesz és lett is végül.:)

Szóval nem mindenhol van ez így. Sőt orvosa válogatja, lehet te pont egy ilyet fogtál ki.

2015. okt. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

A magánorvosommal nagyon meg vagyok elégedve, az első babámat is nála szültem, az egyetlen "hibàja" hogy nem csinàl uh-ot. Az sztk-ban csak ilyen ridegek az emberek, kb 1 hónapja költözött àt az egész egy új épületbe, addig legalàbb volt egy monitor nekünk is kitéve amin làthattuk amit látni vélüni.. Képről persze nem is àlmodhatunk, sőt, még az apa sem lehet/lehetett bent!

Mindig irigyeltem azokat akiknek nem egy szimpla vizsgàlat hanem élmény az ilyen, sajnos nekünk az egyetlen esélyünk ha elmegyünk egy fizetős helyre..

2015. okt. 3. 19:13
 5/13 anonim ***** válasza:
Nálunk teljesen normálisak, kedvesek. Mindig beszélnek és a monitort is odafordítják.
2015. okt. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Hát nálunk ez ritka (Bács-Kiskun megye)! Itt a legtöbb dokinak magánrendelője van, ritkán kell menni sztk-s uh-ra. Magánrendelésen pedig minden alkalommal csinál uh-ot.
2015. okt. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
nálun az sztk-s uh-n van a fekvő kismama látószögében monitor, de annyira régi típusú, hogy alig lehet kivenni hogy hogy van a baba, de az asszisztensek, vagy a doki, készséggel magyaráznak a vizsgálat alatt, de az nálunk is futószalag, így én kb vagy 5 kérdést teszek fel egyszerre, hogy minél többmindent meg tudjunk tárgyalni abban a 2-5 percben, és előre készülök, pl hogy miért fontos a hólyag telítettsége, meg miket néznek egyáltalán, próbálok képben lenni, csak hogy értsem, ha nem a normál, hane attól eltérő tényezőket sorolná az asszisztensnek.
2015. okt. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
*de ehhez képest a külföldi "sztk-s" rendelés felér az itteni magánrendelésekkel..nem sajnálják az időt, rettentő kedvesek, részletesen magyaráznak, minden kérdésre válaszolnak és csak a biztosító fizet és még csak nem is ismer, mégha csak "túrista" is a páciens.
2015. okt. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Ditta323 ***** válasza:
Nálunk le a kalappal az sztk előtt. Magánba jártam végig, de a kötelező uh-k kórházban vannak és nagyon rendesek voltak. Nagy képernyőn nézhettük a pindurit, sőt ha kértünk képet akkor adtak is potom összegért ami a szülészetnek megy.
2015. okt. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nekem az első UH, a pozi teszt utána, és a második, 10. heti sztk-ban volt. Monitor felém, mond mindent.

Aztán a többi UH a kórházban volt. Elfordított monitor, nekem nem mondott semmit, csak az asszisztensnek diktált. Ja. De annyit mondott, hogy lány.

Amúgy normálisak voltak, de ez nagyon nem tetszett, hogy még a monitoron sem láttam semmit. :/

2015. okt. 3. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!