Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Magzatviz mintavetel valaki?...

Magzatviz mintavetel valaki? 16 hetes kismama vagyok és egy hét múlva sajnos átesek rajta.

Figyelt kérdés
Mivel a 12. Heti genetikai vérvételem rossz lett, egy Pécsi Doktornő azt javasolta hogy vetessek ilyen mintát, Elmondta hogy van 1% vetélési arány. Valakinek volt ilyenben része?

#Magzatviz minta
2015. szept. 18. 10:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Vetélésben, nem mintavételben igen. Két hét múlva szülök, minden rendben volt, eredmény negatív szerencsére.
2015. szept. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, kicsit tartok tőle!
2015. szept. 18. 13:56
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Én nem vennék rajta részt. Lehet, hogy mert túlvagyok a 40-en és két vetélésen, de nem vállalnám be. A vérvétel tudtommal ugyanolyan jó.
2015. szept. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
(A vetéléseim nem ezért voltak, de már nem kockáztatnék semmit, ami vetélést okozhat.)
2015. szept. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nekem is volt már vetélésem, de megcsináltattam a chorionboholy biopsziát. Az eljárás gondolom hasonló. Izgultam én is, de a mintavétel alatt beszélgettek velem és elterelték a figyelmem. Adtak egy érzéstelenítőt hasba, egy szokásos szurival egyenlő volt. Utána vették le a mintát. Kb 5-6 percig tartott az egész.

Nem ismerek olyat, aki elvetélt a biopszia miatt. Ha betartod az orvos utasításait, akkor nem lesz semmi gond.

2015. szept. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 piroska és a farkas ***** válasza:
Hát a dolog több tényezős. Először is, mit kezdenél az eredménnyel? Úgy értem, befolyásolna abban, h megtartanád - e a babát? Másodszor is, milyen az ultrahang? Azon van bármi eltérés? Én szintén chorionboholy biposzián voltam, ahogy az egyik válaszolo, ez annyiban különbözik, h a méhlepényből veszik a mintát, nem a magzatvízből. Sajnos nálunk nagyon súlyos rendellenességet gyanítottak a 9, 4 mm - es tarkoredő miatt, ez végül igazolodott is, egyéb bajok is voltak, így a mi döntésünkre nem maradt velünk a magzatkánk. Tudtuk, h van kockázata a mintavételnek, de úgy döntöttük, bevállaljuk. Azt viszont nem értem, h miért várattak Téged eddig. A méhlepény mintavételnek szük 1 hét volt az eredményig, az amnio tudtommal 3-4 hét is lehet akár, akkor pedig már a 20. hétben leszel.A történetemmel nem meijeszteni akartalak, de sajnos most már tudom, h bizony nagyon át kell gondolni ezt, hatalmas a döntés felelőssége, ha ne adj Isten vmi bajt találnak, ugyanakkor korlátozott az idő is, amig megteheted. Kívánom, h minden rendben legyen!! Nem tudom, h a vérvételen mit találtak rossznak, ha van olyan vizsgálat aminek nincs vetélési kockázata, és egyébként a magzat tökéletesen jol fejlődik, én inkább mást választanék akor, nem az amnio-t. Ha viszont megcsinálják, akkor vedd komolyan utána a pihenést, feküdj amennyit tudsz, ha van nagyteso ne emeld, ésatöbbi.
2015. szept. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Vérvétel mar nem lehetséges, és amúgy is a 12 hetes kombinált vertesztem mutatta magasnak a betegség előfordulását! Szeretnék tisztába lenni azzal hogy egészséges- e a kisbabám. Van ugyan egy másik modja (prena test) ami a gyereket nem veszélyezteti, de egyrészt 160 ezer forint másrészt nem ad 100% os eredményt! Az uhk-on nem találtak semmilyen rendellenességet viszont a magas kockázat mint ezen túl kell esnem! Bízok benne nem lesz semmi baj! Szoritsatok!
2015. szept. 23. 07:14
 8/11 anonim ***** válasza:
Mi történt Veled ?
2016. jan. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
sajnos kiderült, h a babám down szindrómás! :( a baba és a mi érdekeinket nézve, a terhesség megszakítás mellett döntöttünk, a 20. hétben!
2016. jan. 19. 20:50
 10/11 anonim ***** válasza:

Nyolcas vagyok.


Nagyon sajnálom! :-((

Kitartást, nemsokára boldog kismama leszel, és remélhetőleg sikerül elfelejteni a múltat!

2016. jan. 19. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!