Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Másnak is így mérik a súlyát...

Másnak is így mérik a súlyát a védőnőnél, nem lesz ez később baj?

Figyelt kérdés
Nyáron egy szál lepityőkében, mezítláb méri, ami elég valós értéket mutat. Most viszont csizmában, 8 pulóverben, nagykabátban és azt mondta nem kell levenni semmit és azt írta be, amit kiadott a mérleg, nem vonta le a ruha súlyát. Az otthonihoz képest 2,5 kilóval voltam így nehezebb. A végére a 13 kg helyett majd 20 kg hízás lesz beírva. Nem baj ez, nem indítják majd be emiatt a szülést, vagy ilyesmi? Otthon minden pénteken (amikor az adott hetet töltöm), nagywc után reggel, még reggeli előtt meztelenül szoktam méreckedni és szerintem ez mutatja a valós hízást.
2015. okt. 22. 12:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ez csak egy szám, amit felír egy papírra, ne emészd magad miatta. Nekem az első karácsony előtt született, gondolhatod, a végére vastag zokni, nagy bakancs, gigantikus pulcsi... :)
2015. okt. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Legrosszabb esetben mindig 2,5 kilóval többet ír be a valós súlyodnál, több ruha később se lesz rajtad, ha mér újra.
2015. okt. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Az anya hízása miatt nem indítják be korábban a szülést. Legfeljebb bizonyos kockázatokra jobban odafigyelnek, pl. cukorbetegség, magas vérnyomás, stb.
2015. okt. 22. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

tehát a végére majd 8 kilónyi ruhát tervezel magadra rángatni? :D


semmi köze a védőnő méréseinek a későbbi orvosi dolgokhoz... hidd el, ha +8 kilót mutat a védőnő mérlege, azt az orvos meg sem tudja, hogy nemhogy ilyen baromság miatt indítson :D

2015. okt. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Hogy jött ki neked a 13 helyett 2o kg? Ha mindig ruhával mér az mindig kb 2,5 kilóval lesz több (nincs 2,5 kg a ruha, inkább a kaja, víz, vizelet, széklet a ludas), de akkor sem lesz 7 kilóval több... Én se szeretem, hogy mindig meló után megyek felöltözve, csizmával, ráadásul reggeli-ebéd után, sok vizet is iszom egy nap, mindig többet mér, mint amennyi vagyok... De ez van, csak az én szememet bántja, de igazából nem számít.
2015. okt. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Igen engem is mindig így mért a védőnő, eszembe sem jutott hogy ez gond lenne, hiszen max 1-2 kg-t jelent a ruha, az semmi. A szülésre ez semmilyen hatással nem lesz, ne aggódj!

Csak nem akarsz a védőnőnél meztelenre vetkőzni?? Az meg hogy nagywc előtt vagy után, teljesen lényegtelen, nem kell minden egyes dekagramot ennyire kiszámolni, azon nem múlik semmi!

2015. okt. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag nincs jelentősége. Tavaszi a gyerekem, télen menetfelszerelésben mértek. Mondtam, hogy akkora vicc kedvéért levenném a csatos övemet, kipakolom az aprót a zsebemből és levetkőzöm pólóra. Volt vagy 3 kg minusz.


Az orvos viszont soha nem mért meg. Ő annyit kért, hogy pólóig vetkőzzek le, rám nézett, konstatálta, hogy csak a hasam nőtt és neki ennyi elég volt. (Nem is híztam azon kívül, ami a hasamban volt cucc.)

2015. okt. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi! De azért ennyire ne kukacoskodjatok, csak a hasamra ütöttem és írtam két számot, nem számolgattam, hogy most 13 helyett 20 leszek, csak hogy más lesz a kiló. Írhattam volna 15-öt, vagy 18-at is, nem a pontos szám a lényeg, hanem, hogy eltérő lesz a súly a végére...és nem akarok meztelenre vetkőzni, annál szerintem egyszerűbb megoldás, ha a védőnő levon 2 kg-ot a végén. :-) A lényeg, hogy semmit nem befolyásol! Köszi!
2015. okt. 22. 15:09
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia!


ugyan ez a gondolat menet bennem is lejátszódott. 20 hetes leszek szombaton, mért már egy párszor a védőnő. Ugye, egyre vastagabb ruhákban megyek. A múltkor ki is hangsúlyozta a súlyomat, hogy 3,5 kg-mal több, mint a kezdetkor...hazaértem, megmérekeztem ruha nélkül, és a kezdeti súly alatt voltam egy fél kg-mal.....Ennyit erről. Legközelebb, ha mér,azért odamondom majd, hogy most vagyok a kezdősúlyomon.

2015. okt. 22. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
6-os, nem lényegtelen a wc előtt, vagy után, mert 800 g-al kevesebbet mutat a mérleg. De ez tényleg csak olyan dolog, hogy engem akkor és ott zavar, csak nehogy következménye legyen szüléskor, de írtátok, h semmit nem befolyásol. Ez olyan, mint amikor méri a kislányom magasságát, most úgy mérte legutóbb, h szegény már öltözött fel, az egyik lábán bakancs, a másikon még csak zokni, és hajlított térddel áll. Odatartotta a centit tök ferdén és 7 cm-el volt magasabb, mint otthon, aztán csodálkozik, ha jövőre kevesebbet mér majd? Én a falhoz állítom mezítláb és úgy a falnál bejelöljük. Ez is érdekes...
2015. okt. 23. 08:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!