Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Mikor kell a védőnőnél terhesg...

Mikor kell a védőnőnél terhesgondozásra jelentkezni? Mik az első lépések?

Figyelt kérdés
Elmegyek dokihoz, megállapítja a terhességet, ad róla papírt. Ez után mik az elő teendők?Köszönöm
2015. nov. 29. 14:21
 1/8 anonim ***** válasza:

A falumban csak bementem a védőnőhöz, mondtam hogy terhes vagyok, küldött az orvos.

De Bp.-n meg föl kellett hívni a védőnőt és hetekkel későbbre adott időpontot. (költöztünk)

2015. nov. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Faluban lakom. de mi a menet azután? Kiskönyv, vérvétel ?Mikorkell menni majd,kell e egyáltalán 12. hétig bárhova menni?
2015. nov. 29. 14:27
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem (Bp, V.) az sztk-ban állapították meg a terhességet, ott azt mondták, 12. uh után kellene mennem a védőnőhöz, mert ugye addig...


Az első terhességnél el se jutottam védőnőhöz (9. héten elment), a második terhességnél a 12. hét után mentünk el a férjemmel. A miénk kihangsúlyozta, hogy a leendő apa is jöjjön, mert az úgy teljes.


A védőnő mondta, hogy kellene egy rizikóbesorolásos papírnak lennie ahhoz a törvény szerint (a dokidtól), hogy kiadja a kiskönyvet, de kivételt tesz velem.:D


25 hkm

2015. nov. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az orvos ad papírt a védőnőhöz, meg beutalót laboora, EKG-ra meg a 12 hetes ultrahangra, a védőnőhöz mindegy mikor mész, én e három után mentem, vittem a papírokat. Védőnő kitölti a kisköbyvet, beírja a dolgokat a leletekről, tájékoztat minden továbbiról. Érdemes még a háziorvoshoz is elmenni a kiskönyvvel, ő is beírja a részét, ha kell, akkor táppénzt is ő intéz a nőgyógyász javaslata alapján.
2015. nov. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2015. nov. 29. 15:04
 6/8 anonim ***** válasza:

Hiába központi a szabályozás, mindenhol más a módi.


Keress rá a neten, hogy területileg (tartózkodási hely szerint) kihez tartozol és hívd fel, eligazít!

2015. nov. 29. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Azt hiszem a 8. héten mentem. Kiállította a kiskönyvet, kiszámolta a szülés várható dátumátr, megbeszéltük milyen kötelező vizsgálatok vannak és mikor. Illetve nálunk ő adta a bérvételre, uh-ra, cukorvizsgálatra stb. De van ahol a háziorvos, máshol meg a nődoki ad ezekre beutalót.

Ami fontos, az a 12.hét előtt vérvétel és a 12.heti uh.

2015. nov. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2015. nov. 30. 08:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!