Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Miért nincs a 32 hét után...

Miért nincs a 32 hét után ultrahang?

Figyelt kérdés
2015. dec. 11. 11:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nálunk van!
2015. dec. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szia!


36/6 hetes terhes vagyok.😊 Hétfőn voltam dokinál a 36 hetes utolsó nagy ultrahangot most csinálta meg.Előtte 32 hetesen is csinált egyet.Elvileg a 36.hetes ultrahang az utolsó genetikai ultrahang amit kötelező a dokinak megcsinálnia.Ugyanúgy ahogy a hüvelyleoltást is 36. Hetesen csinálják és az utolsó vérvétel is 36. Hetesen van😊

2015. dec. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Az új protokoll szerint valóban nincs.

[link]

De opcionálisan el szoktak végezni még egyet a 38. hét környékén, illetve ha NST alatt bármi probléma adódik (nem mozog annyit a gyerek, túl sokat mozog), akkor néznek ultrahangot és/vagy flowmetriát (áramlást).


2-es,

a kenetvétel sem a protokoll része.

2015. dec. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nálunk meg jelenleg 32 hetes van (tegnap voltam), 36 hetes nincs.
2015. dec. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

4-es,

azt kérdezte, hogy a 32. heti UTÁN van-e. Nincs, ahogy te is tapasztaltad.

2015. dec. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Inkább úgy mondjuk, hogy hivatalosan nincs. De mint minden egyéb vizsgálatot megcsináltathat a doki. Pl nekünk 2x van kenet tenyésztéses vizsgálat is, ugyanígy van 36 hetes uh. Persze sztk alapon "feleslegesen" nem fognak küldeni vizsgálatokra.
2015. dec. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Csak a hivatalos, sztk-alapú protokollt van értelme összehasonlítani.

Azt, hogy valakinek a választott orvosa az állami rendelőben mit és mennyit végez el,

illetve a magánrendelőjében mit csinál még pluszban, a kérdező szempontjából irreleváns.

2015. dec. 11. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

Mert a 32. het utan mar nincs mit nezni - ha nincs panasz.

Minden ki van fejlodve, a baba mar csak no.


Azt, hogy a lefizetett magan orvosok mit csinalnak az mas kerdes. Csak , hogy tobb penzt zsebeljenek be.

Orvosilag nincs ra ok.

Kulfoldon sem csinalnak. Mondjuk ott nem is kell lefizetni az orvost.

2015. dec. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én sztk-ba jártam és volt UH a 38. héten.

Nekem úgy volt, mindkét terhességnél, hogy 1. amikor megállapították, aztán volt a 10. héten, a 12. héten is, a 18. héten, aztán a 28-32 között és a 38. héten is.

Pont így volt, ahogy itt is írják:

[link]

2015. dec. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az új terhesgondozási rendszer szerint valóban 3-ra csökkentették a kötelező UH-k számát és még néhány változást beiktattak.Idén februártól van ez így,de a gyakorlat mást mutathat!Szerintem az adott kórház dönthet ez ügyben,nálunk például marad a 36. heti UH is,volt AFP vizsgálat is.Járok magánrendelőbe,de ezek a mindenkire vonatkozó,Sztk-s vizsgálatok,tehát nem magánúton vannak.

Igazából a választ az a személy adhatná meg neked,aki eldöntötte "odafent".

2015. dec. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!