Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Akinek későn (26. hét) derült...

Akinek későn (26. hét) derült ki súlyosabb terhességi diabétesze, egészségesen született a babája? Születhetett természetes úton?

Figyelt kérdés
Nagyon kétségbe vagyok esve, nem tudom, mióta lehetek terhességi diabéteszes, mióta van kitéve a babám a magas vagy ingadozó cukornak:( Nagyon féltem őt. Mostantól szigorúan betartom a diétát és mindent, de ami eddig volt, nem tudom megmásítani....
2015. dec. 15. 16:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem a terheléses érték 9,2 lett. Diéta elég volt, 39. héten született egy gyors, komplikációmentes szüléssel a fiunk természetes úton. Teljesen egészséges volt, nagy baba sem volt, mindössze 3090 grammal született. Nem volt semmi baj.
2015. dec. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy válaszoltál! Tudom, hogy mindenkinél másképp működik ez, és még ezer dolog befolyásolja a baba egészségét, de nagyon jó volt ezt olvasni:)
2015. dec. 15. 16:16
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem kell megijedni. Ezeket a vizsgálatokat azért kérik 24-28 hetes kor között, mert ha kialakul akkor eddig mindenképpen illetve egyáltalán nem késő 28 hetesen sem. A cukorbetegségnél az a baj, hogy ha az értékek el vannak hanyagolva, akkor sajnos nagyon veszélyes a magzatra nézve. Itt nem arról van szó, hogy 24 vagy 26 vagy 28 hetesen derül ki. Mivel az eredmények ezután figyelve vannak, biztosan nem okoz semmilyen problémát csak akkor, ha valaki nem tartja a diétát, nem méri a cukrát vagy ha méri is, nem foglalkozik vele.
2015. dec. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Az az igazság, hogy mivel van rá hajlam a családban, eddig is nézegettem a cukromat, de nem diétáztam, sőt, nagyon jóízűen ettem mindig, nem teljesen ész nélkül, de nem is egészségesen (ettem fehér kenyeret, néha péksütit, egy-egy pudingot, kis csokit, chips-et, szóval mindent, amit szeretek:( Ha mértem kiugró értéket, többé nem ettem abból az ételből vagy csak sokkal kevesebbet, de minden étkezés után nem is mértem természetesen, így fogalmam sincs, hányszor lehetett magasabb értékem.

Az éhgyomrim egyébként 5,1; a terheléses érték 7,9 lett:(


Arról tudtok esetleg valamit, hogy ha a 30. hét körül esedékes UH-n megnéznek, látszana-e, ha valami gond lenne a méhlepénnyel vagy a babával (terhességi diabétesz szövődményeire gondolok, mint pl. oxigénhiány miatti agyi fejlődési rendellenesség, stb.)

2015. dec. 16. 03:30
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia. A terheléses értékem 9.2lett. Betartottam a diétát,kb 4 hetet voltam táppénzen,addig dolgoztam. A kislányom a 37.héten született természetes úton gátvédelemmel,probléma mentesen. Nekem azt mondta a dokim,hogy ultrahangra 2 hetente kell járnom,hogy ellenőrizzék minden rendben van-e. Úgyhogy 2 hetente onnantól kezdve uh volt. 2900 g és 49 cm volt a kislányom.
2015. dec. 16. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Huszonvalahanyadik héten, a szokásos terheléses vizsgálatkor derült ki. Az éhgyomrim a 7-hez közelített, a terheléses érték 12 feletti volt. Ennek ellenére elegendő volt a diéta, túlhordtam a bébit, természetes úton született (egészségesen, normál súllyal.)
2015. dec. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
soha, nem voltak cukor problémáim, viszont 20-21. héten a vizeletem olyan mennyiségű cukrot mutatott, mintha reggeliztem volna egy egész tortát, pedig este,reggel éh gyomor, még csak vizet sem ittam! cukor terhelés 2x.. mindkettő nagyon magas lett!diéta, semmi cukor! komplikáció mentesen szültem kiírt előtt 2 nappal,nekem és a babának sem semmibaja, teljesen megszűnt a diabéteszem!
2015. dec. 19. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!