Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Kitől kell kérnem beutalót...

Kitől kell kérnem beutalót vércsoport és ellenanyag vizsgálatra?

Figyelt kérdés
Az első trimeszteri vérvételemben nem szerepelt a vércsoport és ellenanyag vizsgálat. Szakrendelésen kaptam a beutalót, nem is néztem mik vannak rajta, most jött az eredmény, és nem volt benne. A védőnőm szólt, hogy az még kéne, miért nincs meg.... Kérhetek a háziorvostól is erre a vérvételre beutalót, hogy ne kelljen megint fél napot a nőgyógyászaton ülnöm?
2016. jan. 6. 12:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem kérhetsz. De nem veszik le a kiskönyvi beutalóval? Nekem csak annak kellett a fénymásolata.
2016. jan. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igen nekem eleve a háziorvos adta a beutalót.

Egyébként magán a beutalón nem volt rajta, vagy amit most kaptál eredményt azon. Mert nálunk a vércsoport és ellenanyagról külön papírt adnak és azt nem is ott kell kikérni, ahol a sima vérvizsgálati eredményt (bár én e-mailre kértem, mert így még be sem kell menni :)) hanem a vérellátó részlegen.

2016. jan. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nálunk a kiskönyv nem elég a vérvételhez, külön orvosi beutaló kell. Nekem is e-mail-ben küldték az eredményt és nem volt rajta vércsoport és ellenanyag eredmény. A beutalót meg nem is néztem át amikor kaptam, csak a kezembe nyomta a nőgyógyász és mentem is vele a laborba. 16 hetesen megyek legközelebb nőgyógyászhoz. Ha csak akkor nézik a vércsoportot és az ellenanyagot, az még nem késő, ugye? Mert most 12 hetes vagyok, és ha muszáj az első trimeszterben ezt megcsináltatni, akkor kérek a háziorvostól beutalót.
2016. jan. 6. 13:03
 4/6 anonim ***** válasza:

Mikor jött meg a vérképed? Mert nekem a vércsoport eredménye a háziorvoshoz érkezett, nem a többivel együtt emailben, és 3 héttel később, mint a többi lelet (vagy ahhoz érkezik, aki kérte a vizsgálatot, ha nem a háziorvosod volt az).


De egyébként, érdemes volna megcsináltatnod magánban, ha nem sajnálsz rá egy kis pénzt, ott egy nap alatt megvan az eredménye. A férjemnek így csináltattuk, a Centrumlabnál.


Persze, ne legyen rá szükséged, de nekem pl. az amniocentézisemnél kellett a vércsoportom, hogy ne kapjak feleslegesen anti d-t.


30hkm

2016. jan. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Tegnap érkezett e-mail-ben a vérvétel eredményem, a nőgyógyásztól kaptam a beutalót az sztk-ban. Akkor valószínű, hogy hozzá küldik majd, csak kicsit később. Oké, csak megijedtem, mert a védőnőm ma rajtam kereste, hogy annak meg kéne már lenni. Igen, a Centrum Lab-ot ismerem, ott csináltattam a kombinált teszthez a vérvételt, tegnap jött meg az is, és hál' Isten, minden rendben, alacsony kockázat.
2016. jan. 6. 14:23
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
2-es vagyok. A vércsoport eredményt nem küldik ki e-mailen, az a beküldő dokihoz megy vagy neked kell bemenni érte.
2016. jan. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!