Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Egy kis közvéleménykutatás,...

Egy kis közvéleménykutatás, szerintetek érdemes/hasznos a terhesvitamin?

Figyelt kérdés
2016. jan. 7. 17:46
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
78%
Le lehet pontozni de több gyògyszerèsz ès orvos ismerősöm is ezt tanàcsolta,a termèszetes alapù vitaminokat ès a 12.hètig a folsavat.
2016. jan. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
43%
Biztos fontos minden ami benne van, de miutàn egy terhesvitamint szedő ismerősöm sem volt aki ne 25-40kg-ot hízott volna a terhessége alatt erre fogva úgy voltam vele hogy maradok az egyszerű folsavnàl
2016. jan. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Harmadikkal vagyok terhes. Az orvosom szerint sok értelme nincs, pont olyan, mint egy sima multivitamin + nagyobb folsav némelyikben. Ettől függetlenül én az elsővel 2 naponta szedtem, mert nem volt kiegyensúlyozott az étkezésem vitaminok szempontjából. A másodikkal már csak talán hetente szedtem. Most egyáltalán nem szedem, csak folsavat szedtem. A vérképem egyiknél sem rosszabb, mint kellene.

Szerintem bármilyen vitamin szedése csak akkor érdemes ha te nem tudsz bevinni megfelelő mennyiséget.

2016. jan. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Én csak azt szedtem, amit a doki felírt. Vasat, magnéziumot meg még valami volt, már nem emlékszem. A folsavat tartalmazta a vaskapszula. Minden OK volt a babával. Anyukám is csak azokat szedte, amiket a doki felírt. Ha megnyugtatja a kismamát, hogy hasznos, amit szed, akkor biztosan jó. :)
2016. jan. 11. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 Zaphyris válasza:
Októberben szültem, teljesen egészséges normál súlyú fiút.12 hétig folsavra figyeltem, de semmit nem szedtem külön, csak a rengeteg zöldség/gyümölcs ment. Nem tudom véletlen e de akik körülöttem vitamint szedtek mind nagy babát szültek, vagy épp nem tudtak megszülni. (5kg és felette). Ha lesz mégegy gyermekem én az mellett is maradok a természetes dolgoknál.
2016. jan. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:

Előrebocsátom; csak élményt osztok meg, nem tanácsot adok. Mi Elevitet szedtünk. Tudomásom szerint:

- napi egyszer evés közben kell bevenni - kivéve, ha az étkezés teljes kiőrlésű gabonaféléket, diófélét, barna rizst, spenótot (ez ha jól tudom, nem is javasolt terhesség alatt) tartalmaz. Ilyenkor várni kell vele pár órát,

- extra A- és D-vitamin, kalcium bevitele sem javasolt,

- a folsav és vas leginkább a vérszegénység megelőzésére szolgál a többi vitamin, -amit a szervezet amúgy magától nem állít elő- a magzat fejlődési rendellenességének megelőzésére, ill. az ásványi anyagok utánpótlására szolgál,

- magas vérnyomás, szívbetegség, vesebetegség esetén a doktor bácsival kell egyeztetni, (de legjobb, ha megbízhatóbb orvost keresel, -állítólag van- akinek a véleménye mellett nem kell közvélemény kutatást csinálni :) -bocs)

Páromnak kb 2. trimeszter eleje-közepe felé fogyott el a bogyó, akkor abbahagyta. A lányom időben érkezett, 3750 grammal, ami alig több az átlagnál. Ma már 7 éves, egészséges és -az anyai törődésnek is köszönhetően, persze- örülök, hogy büszke apukája lehetek.

2016. jan. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Vilcsianyuja ***** válasza:
Én nem szedtem terhesvitaminokat. A dokikat azért megkérdeztem, javasolnak-e valamit, de különösebben egyik se szorgalmazta. Első trimeszterben folsavat viszont szedtem, aztán ahogy a doki felírta: Neoferrofolgammát, Vigantolt, magnéziumot. Második terhességemnél kalciumot is szedtem, vádligörcsökre. Az első gyerekem normális súlyú újszülött volt, az ikreim is tűrhető súlyban voltak. Nekem egyik terhességem alatt sem romlott az egészségem, a fogaim, nem voltam hajlamosabb a felső légúti fertőzésekre. Utólag sem bántam meg, hogy nem szedtem ilyesmit.
2016. jan. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 jegecske ***** válasza:
Nem!!!! A vegyestáplálkozással minden szükséges vitamin és egyéb/fehérje, ásványi sók stb/bekerül megfelelő mennyiségben a szervezetbe, ami elég anyának magzatnak. Minden kemikália -a vitamin is - minek mérgezni a szervezetet
2016. jan. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!