Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Melyik terhesvitamint érdemes...

Judit1987 kérdése:

Melyik terhesvitamint érdemes szedni? Tényleg igaz hogy nagyobb lesz a baba ha szedem?

Figyelt kérdés

2015. dec. 18. 07:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
én a sima dm-es kismama vitamint szedem, mellé még folsavat, e és c vitamint és magnéziumot.
2015. dec. 18. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy..elevittől és gravidától van akinek hányingere van szóval ki kell próbálni, először ne vegyél nagy kiszerelést. Femibiont szokták az orvosok ajánlani, ha valaki utálja a bogyókat, lehet inni is, a hipp natal folyékony, állítólag még finom is. :)
2015. dec. 18. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
*ja amúgy nem igaz. Nem ettől lesznek a nagy babák, ez genetika, anyuka és apuka születési súlyától függ. Elhanyagolt terhességi diabéteszből születnek még nagy babák. Nem a vitaminoktól.
2015. dec. 18. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
nem igaz!!! ellenpelda ra szinte mindenki a kornyezetembe. az orvosom azt mondta azert gondoljak ezt mert a vitamin dokozhatja az etvagyat es ha az anyukanak nincs onkontrollja es 25 kilot hizik persze hogy nagy lesz a gyerek. igaza is lehet en zabaltam nagyon durvan 23 kgot hiztam es 3600 grammos babam szuletett ami a mi cslaadunkban nagynak szamit. de sogornom.pl nem zabalt, elevitet szedett akarcsak en, mindket lanya 2700 gr korul volt
2015. dec. 18. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Én Femibionnal kezdtem, de nem vált be. Védőnő anyukám javaslatára váltottam a Czeizel vitaminra. Nekem ez tökéletes
2015. dec. 18. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Femibiont szedtem, mert kicsi és nem hánytam ki.:) Az összetételelüket a neten megtalálod, van sokféle összehasonlító cikk.


én szedtem még d-vitamint, mert rossz volt az eredményem és magne b6-ot, hogy megállítsa a hányást.


nem igaz, hogy nagy lesz tőle a baba, főleg, hogy a 12. hétig szeded, amíg embrió.


a 12. hét után magnosolvot iszom (mert fájt a méhem, ahogy nőtt), d-vitamint szedek, és vasat (mindkettő rossz lett a vérképen).

27hkm

2015. dec. 18. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

3600 grammos baba átlagos. Ismerősöm 30 kilót hízott, alig 3 kg volt a babája. Mert ő sem volt nagyobb baba. Ahogy a párja sem.

Ettől függetlenül a kismama szervezete valóban reagálhat így a vitaminra, lehet, hogy nagyobb lesz az étvágya. De közel sem biztos, hogy mindegyik vitamintól és főleg nem, hogy mindenki így jár velük.

Egyébként én Gravidát szedtem, +11 kilót híztam, 3570 grammal született a baba. Nekem nem dobta meg az étvágyam. A babám pedig átlagos súllyal született.

2015. dec. 18. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

4-es, én nem zabáltam, 4kg-t hiztam terhesség végére, a fiam pedig 4100 grammal és 58 cm-vel szuletett.

mig a barátnom folyamatosan evett és egy uveg nutellát evett meg tobb héten keresztul. 27 kg-ot hizott, az o kisfia viszont 2200 grammal és 47 cm-vel szuletett. mindketten idore szultunk, nálunk a fiam még elobb is jott.

2015. dec. 18. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
En gravidat szedtem az elso par hetben de hanyingerem volt tole, volt hogy lenyeltem es utana par perccel mar visszajott :/... aztan femibiont szedtem azt a tipust amiben tobb folsav can a baba 12 hetes koraig az ajanlott mert addig zarodik a velocso es ahhoz kell a folsav nagyon. Utana pedig kulon kalcium magnezium c vitamin es halolaj tablettakat. Amiota megszuletett megint szedek de most elevitet es jonak tunik. Nekem 4 kgmal szuletett a babam de tudni kell hogy az apja mereteit orokolte ő meg tobbel szuletett anno. En meg a tesoim ilyen 3300 gramm korul sgulettunk pedig anyukam mind3unknal egeszen a tervezesunktol a szoptatas vegeig szedte a terhesvitamint.
2015. dec. 18. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

8: akkor amit az orvosom mondott az is kb annyira igaz mint hogy a terhes vitamintól hízik az ember...

akkor tehát egyik sem igaz :P

2015. dec. 18. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!