Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Mennyire valoszinu, hogy egy...

Mennyire valoszinu, hogy egy Down koros terhesseg utan a masik terhessegnel is fennalljon ugyanez a rendellenesseg?

Figyelt kérdés
2016. jan. 9. 17:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Nézd, ezt találtam:


"A szülők vizsgálatára akkor kerül sor, ha szerkezeti kromoszóma-eltérés igazolódik be. Ekkor a nyiroksejtekből (limfocitákból) történik a kromoszómák vizsgálata. Az eldöntendő kérdés ilyenkor az, hogy a rendellenesség valamelyik szülőtől származik-e vagy új mutáció eredménye. Ez utóbbi esetben csak nagyon minimális ismétlődési kockázattal kell számolni. Ha az apánál fedezhető fel kiegyensúlyozott transzlokáció, idegen ondóval történő megtermékenyítés vagy örökbefogadás jön szóba. Amennyibe a kiegyensúlyozott rendellenesség az anyánál állapítható meg, az ismétlődés magas (33%-os) kockázata miatt gyermek örökbefogadását szokták javasolni."

2016. jan. 9. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Koszonom. vajon mi lehet az a szerkezeti kr.elteres? nekem trisomia 21 volt...nem is kerult szoba a szulok vizsgalata....bocsi,hogy nincsenek ekezeteim, hatha megtalalom.
2016. jan. 9. 18:16
 3/17 anonim ***** válasza:
Egy genetikussal egyeztetnék a helyedben. Akár azzal is, akivel az amniókor találkoztál vagy egy újjal is akár. Tudok egy jó genetikust (az én dokim), ha akarod, priviben megírhatom a nevét.
2016. jan. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Èn erdélyben élek,Marosvásárhelyen vették a mintát tavaly, magzatvìzből. Akkor azt mondtak, hogy a Down kór véletlenszerűen fordul elő. Nálunk a családban nem volt semmi előzmény...most telt le az öt hónap,amit elvileg ki kellett várni....és kiváncsi voltam,valaki ír e valami megnyugtatót..:(
2016. jan. 11. 07:40
 5/17 anonim ***** válasza:

Igen, ezt szokták mondani, hogy nem ismétlődik.


Figyelj, szerintem legközelebb egyből CVS-t csináltass (vagy, ha az nem elég biztos számodra), akkor amniót. Nem kockáztatnék egy arányszámmal a kombinált teszten.


Sajnos, tudom, nekünk 1:220-hoz volt a down kockázata, és annak ellenére, hogy kiderült, hogy nem downos, nem bántam meg az amniót egy percre sem!

2016. jan. 11. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Nem is látom értelmét a többi tesztnek...egyből amnióra megyek. Csak az borzasztó, hogy nagyon nagy már a baba mire jelentkezhetsz amnióra. Nekem tavaly 1:77 volt a hármasteszt eredm.a Down kórra
2016. jan. 11. 09:29
 7/17 A kérdező kommentje:
Megkérdezhetem hogy hány éves vagy?
2016. jan. 11. 09:32
 8/17 anonim ***** válasza:

Szia!

A Down szindróma az esetek nagy részében nem fordul elő újra. Nagyon ritkán azonban előfordulhat újra.


A lymphocyta vizsgálatotokra nincs szükség Down esetén, mivel az nem öröklődő szerkezeti rendellenesség -különben Te vagy a párod is, vagy valamelyik felmenőtök Down szindrómás lenne.


Szerkezeti rendellenesség pl. amikor a kromoszóma eltörik és az egyik kromoszómáról levált darab átmegy a másikra. Ez öröklődhet. Ezeknek vagy van tünete vagy nincs. Okozhatnak meddőséget is. Ekkor szokták vizsgálni a szülőket, vagy más, különleges esetekkor.

[link]

2016. jan. 11. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Miért vársz az amniora és miért nem lepény mintavétel? Sokkal előbb megcsinálják és rövidebb idő alatt van eredmény.
2016. jan. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Állitólag az amniónak kevesebb a kockázata és több eredményt ki tudnak mutatni belőle,amiket a lepényből nem. Kösz a linket, elolvasom.
2016. jan. 11. 20:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!