Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Mennyire valoszinu, hogy egy...

Mennyire valoszinu, hogy egy Down koros terhesseg utan a masik terhessegnel is fennalljon ugyanez a rendellenesseg?

Figyelt kérdés
2016. jan. 9. 17:47
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Amúgy már van egy gyönyörű kislányom, öt éves. Köszönöm a vàlaszokat, feltuningolom magam optimizmussal és minden rendben lesz :)))
2016. jan. 11. 20:19
 12/17 anonim ***** válasza:
28 vagyok. A cvs nem eleg biztos es a kockazata is nagyobb, mindenkepp amnio!
2016. jan. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Te is voltál már?azzal nem volt semmi bajom amúgy,épphogy csak kellemetlen volt.
2016. jan. 11. 20:36
 14/17 anonim ***** válasza:
Igen.voltam, az 5-osben irtam, nalunk bejott a ferjem, a doki pedig jo hangulatot csinalt, ez azert igy jobb volt. Utana az egy het varakozas volt kibirhatatlan az eredmenyre (egeszseges).
2016. jan. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Kérdező:

Az amnionak ugyanannyi a kockázata, mint az ugyanazon a héten végzett CVS-nek. A CVS-ről ez azért terjedt el, mert akár 12. héten is megcsinálják és a kisebb terhességekben picit veszélyesebb. Ezen kívül a beteg babák viszonylag a terhesség elején halnak el és ezt is beleszámolják a kockázatba.

Az eredmény pedig -ritka kivétellel, főleg szerkezeti rendellenességnél- bizonytalan. Down kórnál -ahol minden sejtben benne van a plusz kromoszóma- egyértelmű a lepény vizsgálati eredmény is. Ráadásul a legtöbb helyen jóval rövidebb idő alatt van eredmény.

Ha csak a Downtól félsz akkor a helyedben nem várnám meg a 17. hetet.

2016. jan. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Köszi,utolsó vàlaszoló. Akkor szerinted ez az érv szól csak a CVS mellett,hogy nem kell megvárd amíg megnő a baba? Előző terhességem Down os volt :( de azért inkàbb amnio mellett vagyok,mert az több rendellenességet szűr.prenatesten is gondolkodok,de úgy tudom azt az eredmènyt is meg szokták erősiteni valamelyikkel ez a kettő közül.ahhoz túl drága,hogy utána mègis alávesd magad mèg egy szúrásnak..:(
2016. jan. 13. 07:22
 17/17 anonim ***** válasza:

Hát.. nem csak annyi az előnye a CVS-nek, de azért az nagy előny.

A Down kór a babák minden sejtjében benne van még a CVS-ben is. Viszont vannak ún. mozaikos rendellenességek a CVS-nél. Ez azt jelenti, hogy olyanok, mint a mozaik: egyik sejtben vannak, a másikban nincsenek. Ez azért van, mert a méhlepény is növekszik, osztódnak a sejtjei és néha, mivel borzasztóan gyorsan nő vannak benne rosszul osztódó sejtek. Igy kicsit több "rossz" sejtet látnak a mikroszkópban (egyébként sem mindenkinek tökéletes minden egyes sejtje). A Down viszont nem ilyen osztódási rendellenesség. Tehát ha vannak Downos sejtek a CVS-ben az csakis a babától lehet. Ezért pontos a Down-ra.

Az amnionban sem látnak semmivel több dolgot, mivel ott is a sejteket nézik (ráadásul egyik sem "szűrés" mint a vér tesztek), mikroszkóppal több órán át. Viszont ott csak a baba bőrsejtjei vannak a vízben, semmi más, ettől lehet pontosabb.


Nagyon-nagyon-nagyon ritkán fordul elő, hogy valakinek újra Down-os babája lesz, tehát alapvetően nincs nagyobb félnivalód, mint bárki másnak.


Ritkán írok ilyet, de most azt mondom: NYUGI

:)

2016. jan. 14. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!