Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Miért nem szeretik a vidékieke...

Miért nem szeretik a vidékieket a debreceni klinikán?

Figyelt kérdés

Születésemtől kezdve debreceni vagyok vagyis mostmár csak voltam, mert 3 hónapja kiköltöztünk Mikepércsre.

Még benn laktunk semmi baj nem volt a terhesgondozással mentem az otiba és kész.

Mióta kiköltöztünk minden vizsgálatom intézése egy rémálom.

Az első gyereket a klinikán szültem. Klinika párti vagyok.

Miért kell mindenhez beutaló külön a háziorvostól?

Elméletileg választhatok akármit legalábbis úgy olvastam.


2016. jan. 13. 08:25
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:

Ideiglenes lakcimem is Debrecen.

Minden papirom eddig a klinikáról van, mégis minden kőtelező vizsgálatom előtt szenvedek. Először geccsolok a hæzi orvosnál órákat, majd az éppen aktuális intézménybe várok órákat ami nem túl kifizetődő!

Felháborit nincs itt kinn terhesgondozás mert az önkormányzat nem hajlandö érte fizetni, ami tegyük hozzá nagy könnyebbség lenne.

De egyszerűen képtelen vagyok felfogni ha dönthetek miért kell mégis a régi rendszert játszani?

2016. jan. 13. 08:32
 2/24 anonim ***** válasza:

Én is a klinikát szeretem. Gondolom túlterheltek voltak, mert itt genetika is van. Ezért vezették be ezt a rendszert. Ha felkérsz egy orvost, akkor nem kell beutaló.

viszont ha a körzetileg illetékes Kenézybe mész fogadott orvos nélkül, akkor biztos lehetsz benne, hogy az utolsók között hívnak be, mert hiába érkezel korán, az orvosok folyamatosam kísérgetik uh-ra az időpontra érkezett betegeiket.

A klinikán pl pörög az uh érkezési sorrendben.

Szomorú, de mindenhol jattolni kell, ha azt akarod, hogy emberi időn belül elvégezzék a vizsgálatokat. Magyar eü

2016. jan. 13. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:

Miféle régi rendszert?

Az új rendszerben is kell beutaló. Vagy a körzeti nőgyógyásztól vagy a házi orvostól.

2016. jan. 13. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
A Kenézybe nem kell
2016. jan. 13. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
Mert vidékieknek a Kenézy a körzetes. A Klinika pedig a debrecenieknek az.
2016. jan. 13. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Csak az a szomorú, hogy az ellátás szinvonala nem egyforma a két kórházban. És megint az a kérdés, miért kell kevesebbel bérnie egy vidékinek?
2016. jan. 13. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
9%
Nem értem a kérdést. Aki debreceni, az is vidéki.
2016. jan. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

MÍG debreceni voltál, addig nem kellett beutaló. De már nem ott laksz. Ez van, vidéki lettél, az ügyintézés is nehézkesebb.


Gondolj bele, a húgom Napkoron lakik. A háziorvosa Kisvárdán van,a védőnő Napkoron, a szülész orvosa pedig Nyíregyházán. :)

2016. jan. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Azt olvastam hogy elméletileg választhatsz mindent.

Az "új" terhesgondozáson.

Pl ha Én nem a védőnőmet akarom vagy a körzeti nőgyógyászt akkor választhatok.

Vagy rosszul olvastam???????????

Ezért nem értettem miért kell itt meg ott meg amott kinlodni.

:(

2016. jan. 15. 18:49
 10/24 A kérdező kommentje:
Nem csipem a kenézit mert bármi baj van (Isten ne adja) a klinikára viszik a babát.
2016. jan. 15. 18:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!