Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Szeretnék segitséget kérni...

Szeretnék segitséget kérni valahogyan megoldható, hogy másik védőnőm legyen?

Figyelt kérdés

37. hétben járok. Elkezdtem vizesedni kicsit. A 1,5 éves gyerekem is jött velem. Elég érzékeny vagyok ha a kilóimról van szó. Amivel tisztába is vagyok hogy elég sok.

A védőnő hetente nêz meg kér vizeletet meg mindent.

2 kg jött fel Rám sajnos 1 hét alatt ami tudom hogy sok de már alig eszem ha eszem is kihányom. Sajnos a kezem eléggé bevan dagadva a lábam kevésbé, de a védőnőmnek feltétlen bekellett szólnia hogy : hogy tudtál 1 hét alatt 2 kg hizni?

Mondanom sem kell a vérnyomásom egyből felment 140-re.

Akkor azért szólt be hogy magas.

Aztán megmérte a lányom 10 kg és 83 cm. Azt kérdezte eszik rendesen a gyerek?

Hát mondom nem éhetetjük.... Persze hogy eszik.

5 perccel később vissza mérte a vérnyomáson ugyan úgy 140 volt. Beakartam szólni hogy jó lenne ha nem kötözkodne mert elég érzékeny ponton vagyok már de nem akartam vitát.

Valamilyen úton-módon lehet másik védőnőm?


2016. febr. 22. 15:35
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, te is érzékenyebb vagy nyilván terhesen, és olyasmit is "beszólásnak" veszel, ami egy szimpla kérdés.

Nekem toxémiás terhességem volt, a végén volt olyan, hogy egyetlen hét alatt 7 kg (!) jött fel. Összesen 30 kiló feletti volt a hízásom. Velem a dokim veszekedett, akit egyébként nagyon tisztelek, eszembe nem jutna váltani, mert tudom, hogy értem aggódott. Egyébként a szülés után elnézést kért, elmondta, hogy egy olyan enzim volt a véremben, ami miatt semmit nem tehettem a hízás/toxémia ellen. Egyébként nekem a terminus napján jelent meg csak a fehérje a vizeletemben, de addigra már 190/100 volt a vérnyomásom. Úgyhogy nem volt alaptalan az aggódás, tényleg baj lett a végére, holott a 37. héten még csak a hízás és az enyhén (!) emelkedett vérnyomás volt. Kb. annyi, mint most a tiéd... De nem véletlenül riogatnak, ez még simán fordulhat rosszabbra.

Persze lehetne a védőnő is tapintatosabb, hiszen tudhatná, hogy egy kismama hormonbomba.... de szakmailag sajnos igaza van. Te meg tényleg jelezhetted volna, hogy rosszul esik, hogy így kommunikál veled, és lehetne tapintatosabb is.

Amúgy másik védőnőd nem lehet, csak lemondani tudod, vagy reménykedsz, hogy őt cserélik le. (Nekem a babám egy éves koráig három védőnőm is volt átszervezések, felmondások miatt.)

2016. febr. 23. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!